TRE - VSE 2:5 - Třebíčští dorostenci na Valachy nevyzráli

T ř e b í č - V sobotu přesně v poledne bylo vhozeno úvodní buly zápasu dorostenců Třebíče proti v tabulce lépe postavenému Vsetínu. První třetina byla vyrovnaná, žádná branka v ní však nepadla. Zbylé dvě třetiny už nabídly poněkud lepší podívanou, ve které o branky nebylo nouze. Více jich však dali hosté, a tak vítězství Vsetína bylo zasloužené. Za domácí skórovali Nahodil a Kejda.

40.kolo, sobota 5.2.2005
2:50:0, 1:4, 1:1
VSE VSE
Branky: Nahodil, Kejda - Podešva, Vrdlovec, Stříteský, Michálek, Plachtovič Střely na branku: 24:39 Využití: 2:2 Počet diváků: 109
SK Horácká Slavia Třebíč:
VHK Vsetín:

První třetina byla ze všech tří tou nejchudší. Vyložených šancí bylo naprosté minumum a když už se nějaká šance vyskytla, Burgr resp. Mikulka a Musil všechno pochytali. Největší brankové příležitosti se rodily v přesilových hrách, zejména Vsetín se prokazoval dobře nacvičenou přesilovkou, čímž nejednou zamotal hlavy třebíčské obraně. Hráči Horácké Slavie také nebyli daleko od gólu, když několikrát nebezpečně dotírali na Musila, žádný z puků se však za brankovou čáru nedostal. Do kabin tedy odcházela obě mužstva za bezbrankového stavu - 0:0.

Do druhé třetiny nastoupila obě mužstva jako vyměněná a o branky zde nebyla nouze.Jako první se prosadili Valaši, když Stříteského přihrávku dokázal skvěle zužitkovat Martin Podešva. S jeho střelou po zemi přes obránce si Burgr nedokázal poradit. Brzy nato se ocitl v samostatném nájezdu třebíčský Kadela, ale ten Musilovu svatyni přestřelil. Nakonec to byli znovu Vsetínští, kteří se radovali ze vstřelené branky. Tou se prezentoval v samostanté akci Daniel Vrdlovec, který svému týmu zařídil dvoubrankové vedení. Třebíčští se ale nechtěli vzdát, snažili se co nejdříve dostat do obranného pásma Vsetína a to přineslo ovoce. Po hezky sehrané akci, na jejíž konci stál Nahodil, se mohli poprvé v zápase radovat i domácí - 1:2. Ve 29. minutě to bylo ale opět o dvě branky, v přesilové hře si hosté vynutili tlak, kterého využili ve svůj prospěch. Na 3:1 pro Vsetín zvyšoval Stříteský. Třebíč se ale i nadále pokoušela alespoň snížit dvoubrankové vedení Vsetína. Největší šancí byla ve 31. minutě nastřelená tyčka, kdy do gólu chybělo opravdu jen málo. Poté se ale třebíčští hokejisté nechali dvakrát po sobě zbytečně vyloučit a to hrálo do not vedoucímu Vsetínu. Ve 37. minutě sehrávali přesilovku i domácí, ale v té branka nepadla. Naopak vsetínský Vrdlovec ujel třebíčské obraně a před brankou naservíroval puk lépe postavenému Michálkovi, který zvýšil již na 4:1 pro tým z Valašska.

V poslední třetině se chtěli domácí postarat o zázrak, jenže zlepšený výkon Vsetína v poslední části Třebíčským obrat nepovolil. V čase 40:59 domácí ve dvojnásobné početní výhodě sice snížili na rozdíl dvou branek, když Martin Kejda donutil Musila podruhé ke kapitulaci, ale pak už se ke slovu znovu přihlásili hosté. Ve 47. minutě po Kadelově chybě v rozehrávce promáchl před prázdnou brankou útočník Vsetína. V následující přesilovce neuznal zcela správně rozhodčí gól Vsetínským pro kopnutí kotouče. Snížit mohl v oslabení Burián, ale na Musila nevyzrál. Na konci 56. minuty vsítil Plachtovič pátý gól Vsetína, kterým potvrdil zasloužené vítězství hostů v poměru 2:5.