TRE - ZDR 4:2 - Až poslední třetina rozhodla o vítězství juniorů

Třebíčská juniorka i nadále pokračuje ve svém vítězném tažení. Na ledě Horácké Slavie se tentokrát představilo mužstvo Žďáru nad Sázavou, které předvádělo velice urputný a bojovný hokej. Po dvou třetinách svítil na kostce nerozhodný stav 2:2, poslední třetina měla tedy rozhodnout. Stalo se. Domácí hráči svou aktivní hrou hosty přebruslovali a výsledkem zlepšené hry byly dva góly do žďárské klece. Nejvíce se do střelecké listiny zapsal Lukáš Nahodil, který se trefil hned dvakrát, po jedné brance přidali Fiala a Kundela.

6.kolo, neděle 2.10.2005
4:21:1, 1:1, 2:0
ZDR ZDR
Branky: Nahodil 2, Fiala, Kundela - nehlášeno. Diváků: 60.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča (P.Ondrůj) - Raus, Jedlička, Kaláb, Popela, Mauritz, Pálka, Vlašín, M.Ondrůj - Sobotka, Fiala, Krčál - Burián, Nahodil, Kurial - Franěk, Dostál, Kejda - Jánský, Kundela, Vaněk
SKLH Žďár nad Sázavou:

Zápas nezačal pro domácí zrovna nejlépe. Ihned v úvodních minutách inkasoval jinak výborně chytající Pavel Míča branku, a domácí tak poměrně nečekaně prohrávali 0:1. Branka žďárské hráče vybudila k aktivnějšímu výkonu, dalším gólem ale korunován nebyl. Zkoušela to i Třebíč, domácí hokejisté si nejednou vytvořili zejména v útočné třetině velkou převahu, vyrovnávací branka na sebe však nechávala stále čekat. Vyrovnání se nakonec Třebíčští dočkali. Kapitán Fiala obelstil na konci první třetiny hostujícího golmana, a do kabin se tak hokejisté rozcházeli za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině mohli diváci na tribunách vidět rovněž dva góly, tentokráte ale padly v rozmezí dvou minut. Do vedení se dostali opět hokejisté Žďáru již ve 23. minutě. Třebíčští ale ukázali, že umí bojovat a výsledkem toho byl vyrovnávací gól v podání Lukáše Nahodila. Ten padl po ukázkové kombinaci ve 25. minutě. "Zmocnil jsem se puku, poslal jsem ho na Honzu Kuriala a ten pak našel svou přesnou přihrávkou Naheca (Nahodil - pozn. red.), který zakončoval do prázdné branky," sdělil nám po utkání původce celé akce obránce Tomáš Kaláb. Ke slovu se po vyrovnávací brance Třebíče přihlásili opět Žďárští. Třebíčská obrana v čele s Míčou ale hostům nic nepovolila. I domácí hráči to několikrát slibně zkoušeli, žďárská svatyně ale zůstávala nepokořena. Do konce třetiny se skóre na světelné tabuli již nezměnilo. Stav po dvou třetinách byl 2:2.

Poslední třetina utkání měla vše rozhodnout. Domácí do ní vlétli s tím, že nic jiného, než vítězství, neberou a bylo jasné, že to nebyla jen tak vypuštěná prázdná slova. To dokazovala samotná hra. Ve 46. minutě se dostali podruhé v utkání třebíčští hráči do vedení, šťastným střelcem se podruhé v utkání stal Lukáš Nahodil, který nejlepším možným způsobem využil Fialovy asistence - 3:2. Vedoucí gól hráče opět povzbudil a brzy po vedoucí brance mohla Třebíč své vedení navýšit, to se ale díky skvělému zákroku žďárského brankáře Třebíčským nepovedlo. V 10. minutě si šel na trestnou lavici odpočinout hostující Novotný, a pro Třebíč se naskytla velká šance pojistit své jednogólové vedení. V obrovské šanci se ocitl Lukáš Sobotka, branku ale přestřelil. Na začátku 11. minuty šli hosté do třech po faulu Dundáčka. Třebíč měla něco málo přes minutu na to, aby skórovala ve dvojnásobné početní převaze. To se však Třebíči nepodařilo zejména díky precizní obranné hře hostujícího mužstva. V 55. minutě se do obrovské šance dostal domácí Kundela, který se řítil zcela osamocen na brankáře Žďáru, branka z toho ale nepadla. Vzápětí prakticky totožnou akci předvedli hosté, ale i třebíčský brankář vyšel ze souboje šťastněji. Žďár hru přitvrdil a zásluhou se dostal k dalším dvěma velkým šancím, na Míču ale recept nedokázal nikdo z hostujících útočníků najít. V 58. minutě se ke slovu dostali opět hokejisté Horácké Slavie. Kundela si napravil reputaci po předchozím špatném zakončení a pěkným blafákem rozhodl o konečném vítězství třebíčského mužstva 4:2.