TRE - ZNO 6:2 Dorostenci si v tabulce opět polepšili

T ř e b í č - Do sobotního utkání šli třebíčští dorostenci s jediným cílem - připsat si další 2 body do extraligové tabulky. To se jim po dobrém výkonu povedlo, a mohli tak postoupit na sedmé místo. Dvěma brankami se o vítězství Třebíčských postaral Martin Kejda. Znojemským patří nadále poslední příčka.

17.kolo, sobota 23.10.2004
6:22:1, 2:1, 2:0
ZNO ZNO
Branky: 16. Kejda (Dostál), 19. Dostál (Burian, Kejda), 36. Burian (Popela, Dostál), 38. Nahodil, 53. Kurial (Nahodil), 60. Kejda (Dostál) - 11. Barák (Ratkovský), 37. Koktan (Růžička, Horký). Rozhodčí: Lerch - Brabec, Hudáček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. střely na branku: 43:25.
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr - Hobza, Kadela R., Ondrůj M., Popela, Vlašín, Vozárik - Burián, Burian, Dostál, Jánský, Kadela E., Kejda, Kundela, Kurial, Nahodil
Orli Znojmo: Muller - Geryk, Koktan, Koza, Ratkovský, Šindelář, Vintr - Adámek, Barák, Janáč, Duba, Ferenčík, Horký, Lattner, Polach, Růžička

V úvodu utkání se dvakrát blýskl hostující brankář Jiří Muller, který stačil včas zasáhnout. Aktivita domácího celku pokračovala i nadále. První vyloženější příležitost si hostující celek vypracoval na konci 11. minuty a hned z toho byl gól. O ten se postaral Jakub Barák, kterému se podařilo zmást třebíčského Burgra, a tak v čase 10:45 prohrávala Třebíč 0:1. Chvíli po inkasování první branky se mohla gólová propast propadnout už o dva góly, když po vyloučení domácích Kadely a Buriana sehrávalo Znojmo přesilovku pěti proti třem. V té ale dobře zapracovala domácí obrana včetně Burgra a Třebíč se úspěšně ubránila. Necelé dvě minuty po skončení přesilové hry je u puku Lukáš Dostál, který si dobře počká na vhodný okamžik a přihrává Kejdovi. Ten dokáže dobře nasměrované přihrávky využít a v čase 15:43 domácí tým vyrovnává. I po brance jsou domácí stále aktivní, pořád více zaměstnávají hostující obranu, která nakonec tlaku podlehne a inkasuje. Branka přišla po pěkné souhře, na jejímž konci stál Dostál. Třebíč se v polovině 19. minuty dostává poprvé do vedení a to se snaží do konce první třetiny minimálně udržet. Komplikaci domácím přineslo vyloučení Vozárika, ale Znojemští výhodu početní převahy nevyužili a Třebíč tak první třetinu vyhrála 2:1

Do druhé části vstoupili aktivnější hrou hosté, kteří měli ještě minutu čas na využití přesilovky. Třebíčští ale dokázali náporu odolat. V průběhu druhé části přebírají otěže pomalu ale jistě domácí hráči, kteří mají viditelnou snahu zvýšit své vedení. V oslabení nachází Popela svou přihrávkou Dostála, ten puk posílá na hůl Viléma Buriana a umožní mu tak radovat se ze třetího gólu Třebíče. Domácí hráči, nepatrně ukolébaní svým vedením, dali znojemským hráčům více prostoru na hřišti a ti to dokázali zužitkovat ve svůj prospěch. Znojmo snižuje třebíčské vedení na rozdíl jediného gólu a drama tak může znovu začít. To by ale nesměl znojemský Robin Koza faulovat, za podražení si vysloužil dvě minuty. Domácí se možnosti opět navýšit svůj brankový rozpočet zhostili skvěle, nejlepší střelec třebíčského celku našel recept na obranu Znojma i na Mullera a rázem z toho bylo vedení Třebíčských 4:2. Po obdržení branky hostující tým znervozněl a důkazem toho bylo vyloučení Ferenčíka za sekání. Klakson právě oznámil konec druhé třetiny, kterou domácí vyhráli rovněž 2:1

V poslední třetině domácí věděli, že pokud nezazmatkují a budou hrát pořád stejným útočným stylem, větší nebezpečí jim nehrozí. Toho se také drželi. Na začátku 51. minuty se hosté opět ocitli ve čtyřech a Třebíč si mohla jen vychutnávat svou další přesilovku, kterou ale nakonec i přes četné šance nevyužila. 5. trefa Třebíčských na sebe ale nenechala dlouho čekat. Krátce po skončení početní výhody domácích se k puku dostal střelec Lukáš Nahodil, který viděl najíždějícího Honzu Kuriala a ten se tak postaral o pátou branku domácích. Hokejisté Třebíče neponechali už nic náhodě a v zápase hostům moc nepovolili. 5 vteřin před závěrečným gongem pečetil vítězství domácích znovu Martin Kejda a domácí se mohli radovat z vítězství 6:2. Znojmo tedy i nadále zůstává s pěti body poslední, Třebíči po dnešní výhře patří 7. příčka.