Třebíčské mládí nestačilo na táborskou zkušenost, uspělo v nájezdech

T ř e b í č - V prvním přípravném utkání před sezónou 2023 - 24 dali trenéři příležitost především mladým hráčům bojujícím o místo v kádru pro mistrovské zápasy. Na ledě se tak z loňské soupisky v dresu HST objevili pouze Radim Ferda, Matyáš Svoboda, mladík David Michalčuk a brankář Jan Mičán. Hosté z Tábora naproti tomu nasadili i posily, které před novou sezónou přivedli, včetně extřebíčského Václava Krliše. Lze říci, že v tomto utkání zvítězila hokejová zkušenost nad mládím a elánem. Trenéři obou celků získali v zápase cenné poznatky. Hosté byli po celý zápas aktivnější a více drželi puk. Navíc šli ve druhé třetině Seidlem a Krlišem do dvougólového vedení. To ve třetí části během pěti minut smazali domácí Bernát a Frömel. Jenže hosté se prosadili ještě jednou, když utěšenou střelou v šedesáté minutě skóroval Bárta. Ani power play už k vyrovnání nevedla a tak se po šedesáti minutách radovali táborští Kohouti. V následných nájezdech byli ale lepší domácí v poměru 4:2. Výborné zákroky předváděl především Jan Mičán v brance Horácké Slavie.

, čtvrtek 3.8.2023
2:30:0, 0:2, 2:1
TAB TAB
Branky a nahrávky: 53. Bernat, 58. Frömel – 23. Seidl (Krliš, Černý), 39. Krliš (Plášil), 60. Bárta (Dančišin). Vyloučení: 3:3. Diváci: 306. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Baláž, Vašíček, Kovář, Hamšík, Kříž, Svoboda Adam, Dolníček, Svoboda Matěj, Svoboda Matyáš, Ferda, Berka, Bernat, Frömel, Jiruš, Michalčuk, Stehlík, Kuba.
HC Tábor: Gába – Plašil, Hubata, Jáchym, Čížek, Černý, Suchánek, Severa, Matušík, Krliš, Seidl, Milfait, Zeman, Bárta, Dančišin, Šulek, Nevšímal, Zíb, Prášek.

Třebíčští vstoupili do zápasu pomalejším tempem, které se začalo hráčům Tábora líbit a přizpůsobili se. Postupem času však hra začala dostávat tempo, které projevovala hlavně sestava domácích, kde pár velmi hezkých akcí nemělo daleko od vstřelené branky, ale oba brankáři svůj tým podrželi a tak skončila první třetina za nerozhodného stavu. Ovšem přesně vteřinu před koncem byl vyloučen hráč Třebíče Lukáš Kříž na 2+2 minuty za vysokou hůl.

Do druhého dějství nastoupili lépe hráči Tábora a díky přesilové hře z první třetiny tak v čase 22:24 poprvé rozsvítil světlo nad brankou domácích. ( Seidl )

Pak celá hra začala nabírat na obrátkách a oba týmy byly velmi aktivní v ofenzívě, ale maskovaní muži převáděli výtečné zákroky.

Až v čase 38:20 opět Třebíčská hala ztichla, díky druhé vstřelené brance Tábora, kterou dával extřebíčský Krliš.

Do třetí třetiny tak vcházeli horáci s dvougolovým mankem, které měli dotahovat, ale brankář Tábora všechny jejich šance odmítal.

Pak ale v čase 51:16 přišlo vyloučení na straně domácích, kde hostující propadli v útočném pásmu a Bernát odčaroval brankáře Tábora, a tak v čase 52:43 snížil na 1:2 z pohledu domácích.

Na konci třetí třetiny se hráči Třebíče rvali do útočného pásma, jak jen to šlo. A po nenápadném proklouznutí Šimona Frömela do útočné třetiny se v čase 57:09 mohli fanoušci Třebíče radovat podruhé.

Ale pak v čase 59:06 se hráč Tábora Jan Bárta dokázal uvolnit a odražený kotouč umístil za záda domácího brankáře a Třebíč 54 vteřin před koncem základní hrací doby opět prohrávala.

To nezvrátila ani závěrečná hra bez brankáře a tak Tábor zvítězil v základní hrací době 3:2.

Poté ale přišla na řadu oblíbená disciplína domácích, kteří díky skvělým zákrokům Mičána zvítězili 4:2 po samostatných nájezdech.

Nakonec přišla děkovačka domácích hráčů s fanoušky a zápas byl ukončen.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Jsme rádi, že můžeme konečně hrát hokej. V dnešním zápase jsme zvolili velmi mladý tým, ze kterého se vymykal akorát Radim Ferda a Lukáš Kříž. Měli jsme v dnešní sestavě plno juniorských hráčů a hráčů na zkoušku. Chtěli jsme je vidět v akci, a díky tomu nám to mnohé ukázalo. Zápas jsme brali také hodně z kondičního hlediska, hráli jsme jen na tři útoky. Průběh zápasu ukázal, že zkušení hráči soupeře dokáží hokejově předčít naše mládí. Pro naše kluky to byla skvělá prověrka a nám to dalo jasný obrázek. Příští zápas s Kometou Brno už necháme hrát naši stálici, dneska bylo mimo deset našich hráčů základního kádru. Ještě bych chtěl poděkovat divákům, že dorazili. Už od začátku šla vidět jistá symbióza mezi hráči a fanoušky.

Petr Bačo – HC Tábor: Myslím si, že utkání mělo poměrně slušné tempo. Hlavně je třeba říci, že je to přípravný zápas, takže se to velmi těžce hodnotí. Během zápasu jsme si mohli vyzkoušet takřka všechno od přesilovek až po oslabení. Naše mužstvo teprve skládáme a před zápasem jsme ani netušili, kdo bude vlastně hrát oslabení a kdo přesilovky. Typologicky jsme zkusili něco postavit a dalo nám to vidinu do budoucna, kdo by mohl s kým hrát. Zápas měl zápletku, a díky tomu to bylo i divácky atraktivní.