Třebíčský dorost po roce opět extraligový

T ř e b í č - Jeden veselej a druhej smutnej. Text písničky kapely Divokej Bill je pro dnešní zápas kvalifikace o extraligu dorostu asi tím nejpříznačnějším přirovnáním. Fantastické utkání sehráli dnes dorostenci Horácké Slavie v Ústí nad Labem. Kvůli kontumaci zápasu Benátky - Ústí měla před tímto zápasem šanci na postup všechna mužstva, ale Horáci vyhráli v Ústí, ze všech týmů mají nejlepší skóre a to rozhodlo o jejich postupu do nejvyšší soutěže. GRATULUJEME!

44.kolo, neděle 15.3.2009
UNL UNL
2:31:0, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 17. Harkabus (Kuchynka), 49. Kuchynka (Hanzl) - 26. Paták (Kazatel), 39. Deveri, 56. Paták (Peroutka). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:8, navíc Burkovec (UNL) 5 min + OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Slovan Ústí nad Labem: Bursa - Novotný, Smetana, Kuchynka, Harkabus, Burkovec, Pinc, Racek, Keltner, Krupička, Opava, Herna, Skokan, Hanzl, Topol, Žoha, Fojt, Kalina
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnal, Ivaník, Donutil, Kučera, Peroutka, Dobrovolný, Krejčí, Jakič, Vlašín, Deveri, Paták, Šulc, Fusek, Svoboda, Kazatel, Stromecký, Pálka, Salák, Horký, Roupec

Do zápasu vstoupili aktivněji třebíčtí hokejisté, ale první zákrok si připsal hostující brankář po střele Kuchynky. Ve 2. minutě se Krupička dostal do samostatného nájezdu, ale jeden z třebíčských obránců se s ním stačil vrátit a puk mu vypíchnout. V čase 3:34 vyslal nejdříve na domácí branku nebezpečnou střelu Jakič, po něm střílel mezi betony Fusek, ale Bursa si s jejich střelami poradil. V 8. minutě si Ústečtí zahráli přesilovku – z levého kruhu mířil Hanzl pod horní tyč, po něm vyslal na hostující branku dělovku Burkovec a ani Krupička nedokázal zasunout kotouč do brány. Ve 12. minutě si Bursa poradil se střelou Krejčího. V čase 17:00 využila Lvíčata přesilovku – Kuchynka nahrál skrz brankoviště na nikým nehlídaného Harkabuse, který střílel do téměř prázdné brány – 1:0.

Ihned na začátku prostředního dějství se dostali domácí do úniku dva na jednoho, ale Smetana nasměroval puk mimo hostující branku. Ve 24. minutě si Třebíčtí zahráli v početní výhodě – hosté se usadili v útočné třetině, ale závar před domácí brankou řešil s přehledem Bursa. V čase 24:49 si Třebíč zahrála přesilovku pět na tři, ale domácí brankář zůstal stále neprůstřelný. V čase 25:22 využili hosté přesilovku – za Třebíč vyrovnal Paták - 1:1. V čase 28:30 se jeden z třebíčských útočníků proháčkoval až do útočné třetiny, přelstil domácí obránce, ale naštěstí pro domácí střílel mimo. Ve 31. minutě se Lvíčata dostala do přečíslení, ale Harkabus zamířil přímo doprostřed brány, kde byl hostující brakář připraven. Ve 33. minutě dostal Keltner přesnou přihrávku na útočnou modrou, ale Dusíka nepřekonal. V čase 38:41 vstřelili hosté ve vlastním oslabení druhý gól – Deveri zamířil přesně pod horní tyčku – 1:2.

V úvodu závěrečného dějství si Lvíčata zahrála další přesilovku – krásnou kombinaci předvedli Harkabus s Kuchynkou, ale druhý jmenovaný zakončil nepřesně. Ústečtí hokejisté se od začátku tlačili do útoku, ale hostující brankář si s jejich střelami vždy poradil. Ve 49. minutě si domácí zahráli opět v početní výhodě a v čase 48:55 se dočkali srovnávacího gólu – za Lvíčata vyrovnal Kuchynka - 2:2. Ústečtí se stále snažili střílet z každé pozice, ale Dusík byl vždy pozorný. V čase 55:48 zasadila Třebíč ústeckým hokejistů tvrdou ránu - Paták dostal přes celé kluziště přesnou přihrávku na útočnou modrou, tím se dostal do brejku a překonal domácího brankáře – 2:3. V závěru zápasu zkoušeli domácí hru bez brankáře, ale gólu se již nedočkali.

Luboš Sláma a Štěpán Oberreiter - SK Horácká Slavia Třebíč: "Díky kontumaci zápasu Benátky - Ústí jsme dostali druhou šanci, kterou jsme chytli za pačesy, kluci to pochopili, zápas odbojovali a odmakali naplno. Oba dva hráčům děkujeme za to, že podali skvělý kolektivní výkon a táhli za jeden provaz. Ústí je kvalitní tým, hrálo velmi dobře a byl to velice vyrovnaný zápas. K nám se trošku přiklonilo i štěstíčko. Nejdřív jsme o gól prohrávali, pak jsme o branku vedli, domácí srovnali a pak to bylo tom třetím gólu, který jsme dali my. Měli jsme větší vůli po vítězství a kolektivní hrou jsme zápas zvládli. Chtěli jsme hlavně vybudovat kolektiv a to se nám myslím podařilo. Alespoň u některých hráčů mám takový pocit. Svůj podíl na tom má i Roman Vondráček.
Oslavy určitě budou. Tady na stadioně v Ústí si dáme večeři a rodiče po cestě na McDonaldu domluvili zmrzliny, nějaké hranolky. Sejdeme se tam, bude veselo a srandy kopec."