Třebíčští dorostenci vybojovali první body!

T ř e b í č - Druhé domácí utkání a celkově třetí v extralize sehráli dnes dorostenci Horácké Slavie. A bylo to utkání vydařené, neboť přineslo první ovoce pro třebíčský tým. Po bojovném a pohledném utkání odcházeli z ledu spokojenější domácí hráči, které hřál pocit dobře odvedené práce a dva body za vítězství 6:2. Dorost: Horácká Slavia Třebíč - HC Vsetín 6:2

3.kolo, čtvrtek 9.9.2004
6:21:0, 4:1, 1:1
VSE VSE
Branky: 6. Nahodil (Kurial), 26. Burian (Vlašín), 28. Kejda (Burian), 29. Kurial (Ondrůj), 35. Kurial (Nahodil), 46. Burian (Dostál) - 21. Hrňa (Ciupa), 55. Plachtovič (Podešva). Rozhodčí: Blecha - Drobílek, Pacal. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:1. Diváci: 125. Střely na branku: 25:30.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj (Burgr) - Popela, Forman,Malát, Vlašín,Hobza, Kadela,Matoušek, Neumann, Burian, Nahodil, Jánský, Kurial, Svoboda, Novák,Kejda, Dostál
VHK Vsetín: Musil (Němec) - Rosemberk, Jašek, Odstrčil, Urban, Matocha, Kapr, Kořenek, Surovčík, Michálek, Hrňa, Varga, Podešva, Kubec, Plachtovič, Palacký, Ciupa, Růžička, Vrdlovec

V utkání jako první zahrozili hosté, a to hned ve čtrnácté vteřině, když se natlačili do brankoviště Třebíčských. Situaci však domácí obrana vyřešila. Také první vyloučení bylo na straně hostí, když ve 3. minutě šel na trestnou lavici hostující Surovčík na 2 minuty za hákování. Domácí však výhodu jednoho muže v poli nevyužili. V 5. minutě odešel pykat další hráč, tentokrát domácí Tomáš Hobza, za nedovolené bránění. Ještě ve vlastním oslabení se do sóla dostal jeden z domácích útočníků, ale hákován protivníkem nedokázal akci zakončit tak, jak by si představoval. Protože pozorný rozhodčí přestupek nepřehlédl, hrálo se 4 na 4. V čase 05:42 se znovu do samostatného nájezdu dostal domácí Lukáš Nahodil a překonal Jaroslava Němce v bráně Vsetína - 1:0 pro Horáckou Slavii. Hosté se pak snažili o vyrovnání, ale domácí byli pozorní a Vsetínské do stálejšího tlaku nepouštěli. Velkou šanci na vyrovnání měli Valaši ve 12. minutě, kdy domácí obrana jen s vypětím všech sil odvrátila velkou příležitost útočníků soupeře. Puk padající do brankoviště ze vzduchu odpálil do bezpečí jeden z domácích obránců. Domácí se nenechali zahanbit a odpověděli dalším samostatným únikem Martina Jánského. Ten ho chytře zakončoval z pravé strany ke vzdálenější tyči, ale puk se jen otřel o vnější hranu brankové konstrukce. Do konce první třetiny vidělo asi sto padesát diváků ještě dvě vyloučení. Za hosty to byl Surovčík, jenž se provinil držením a za domácí v čase 20:00 Tomáš Hobza, který neudržel nervy a oplácel. První třetina tak skončila vítězstvím domácích 1:0.

Druhá dvacetiminutovka začala hrou čtyři proti čtyřem. To lépe vyhovovalo Valachům, za něž přesně po minutě hry vyrovnal důrazný kapitán Jakub Ciupa po asistenci Erika Hrňi - 1:1. Ve 24. minutě se domácí opět dostali do vedení krásnou brankou kapitána Viléma Buriana, který ranou po ledě prostřelil z levého kruhu gólmana hostí mezi betony. Přihrával Petr Vlašín - 2:1. O 2 minuty později už domácí vedli o dva zásahy. S trochou nadsázky by se dalo říci, že toto byla branka jak z utkání reprezentace proti Švédsku. To Vilém Burian zatáhl po levé straně, zasekl, zbavil se tak obránce, a poslal puk křižně přes útočnou třetinu před vsetínskou svatyni, kam si nabruslil Martin Kejda a zasunul puk k tyčce - 3:1. Po této brance došlo k výměně brankáře hostí. Odstoupil Jaroslav Němec a do branky přišel Petr Musil. Ten ale neudržel čisté konto ani celou minutu, když před bránu poslal puk Jan Kurial a do sítě ho usměrnil Lukáš Nahodil - 4:1. To na ukazateli času běžela 29. minuta. Vsetínští po této brance sáhli k hodně tvrdé hře a byli za ni po zásluze trestáni. V čase 28:43 to byl David Kapr, který svůj tým zbytečně oslabil a za úder hlavou inkasoval trest na 2+10 minut. V této fázi utkání domácí hráli hezký kombinační hokej na rozdíl od Valachů, kteří se snažili tvrdou hrou soupeře rozhodit. Šanci na snížení si vypracovali hosté ve 33. minutě. Jejich šanci ale výborným zákrokem zlikvidoval brankář domácích Petr Ondrůj. Po minutě byl vyloučen třebíčský obránce Lukáš Dostál za hru vysokou holí, ale toto oslabení odehráli jeho spoluhráči excelentně, když v něm zostudili obranu hostí a po skvěle sehrané kombinaci na brankovišti Vsetína „do prázdné“ zakončil Jan Kurial po přihrávce Lukáše Nahodila - 5:1. Vsetínští se snažili do konce třetiny pro ně nepříznivý stav alespoň zkorigovat, ale jejich snaha končila u velmi jistého gólmana Ondrůje. Druhá třetina tak skončila vítězstvím domácích 4:1.

Na začátku poslední části byl vyloučen domácí Jiří Forman za podražení, ale ani tato přesilovka Vsetínu k tlaku nepomohla. Domácí se ubránili a udeřili ve 46. minutě. To po asistenci Lukáše Lostála skóroval a rozsvítil tak po šesté červené světlo za vsetínskou brankou Vilém Burian. To už vypadalo s Valachy hodně zle. Navíc další velkou šanci měli v pohodě hrající Slavisté hned o minutu později, ale Zbyšek Svoboda tentokrát úspěšný nebyl. V 53. minutě byl za krosček vyloučen domácí Martin Kejda a Valaši tuto výhodu využili, když po asistenci Martina Podešvy vymetl pavouky z pravého rohu domácí branky Jiří Plachtovič. Do konce utkání ještě diváci viděli neúspěšný samostatný nájezd hostujícího Lukáše Růžičky. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím domácích v poměru 6:2.

O zhodnocení utkání jsme požádali trenéra Třebíče Romana Mejzlíka:
Dnešní utkání bylo hodně náročné. Vsetín hrál hodně do těla...
Nás hodně sil stála už ta předchozí dvě utkání, která jsme absolvovali. Máme hodně úzký kádr a když nám někdo ze sestavy vypadne, nemáme ho kým nahradit. Kluci, kteří jsou teď zdraví a hrají, podávají výkony na hranici svých možností.

Vsetín byl dnes za svou tvrdou hru po zásluze rozhodčím trestán.
Rozhodčí pískal, jak pískal. Já se k tomu nechci moc vyjadřovat. Myslím, že tam nebylo nic, na co bychom si my nebo soupeř mohl stěžovat. Myslím, že to bylo objektivně odpískáno.

Dá se tedy říct, že první body jsou pro Vás cennější, protože jste je dokázali vybojovat i s tak úzkým kádrem?
My jsme si hlavně dneska ověřili, že můžeme dosáhnout na vítězství, pokud proměníme šance. To bylo naším úskalím v minulých zápasech. Proto jsme do zápasu a hlavně do jeho druhé třetiny šli s tím, že musíme do koncovky jít a udržet střeleckou aktivitu. I když to byly třeba situace, které ke gólu přímo nevybízely, dokázali jsme z nich branky vytěžit. Pak se hráči uklidnili a teď ke konci už to byly krásné kombinace, které jsou naši hráči schopni sehrát.

Za rozhovor poděkoval a mnoho štěstí do dalších zápasů popřáli Jiří Mokrý a Jan Šindelář.