Třebíčští poprvé v sezoně nestačili na Prostějov

P r o s t ě j o v - Počtvrté v sezóně se utkaly Prostějov a Třebíč, tentokrát se hrálo na zimním stadionu Jestřábů. Ti poprvé v sezóně Horáckou Slavii porazili a využili tak domácího prostředí. Jestřábi šli do vedení brankou Jana Veselého z jedenácté minuty, na 2:0 zvyšoval na začátku třetí třetiny Zdeněk Doležal. O čtyři minuty předvedl velmi hezkou akci obránce HST Petr Vodička a zblízka poslal puk mezi betony Jaroslava Pavelky - 2:1. Domácí hráči ale za necelých pět minut opět vedli o dvě branky, když Pavla Jekela prostřelil Lukáš Forman. Třebíčští ale nic nevzdali a dokázali snížit na rozdíl jediné branky, když se v pětapadesáté minutě trefil Kapitán Ladislav Bittner - 3:2. Horácké Slavii nezbývalo nic jiného, než vrhnout všechno na jednu kartu a tak trenéři sáhli v čase 58:17 k power play, která ale nevyšla. Výhru Prostějova pečetil do prázdné branky Krejčí. V sobotu zajíždí Horácká Slavia na horký led do pražského Edenu, doma se pak představí v pátek v závěrečném kole základní části v souboji s Přerovem.

50.kolo, sobota 24.2.2024
PRO PRO
4:21:0, 0:0, 3:2
Branky a nahrávky: 10:05 Veselý (Forman, Slanina; 5/5), 40:35 Doležal (Hanousek, Pavelka; 5/4), 50:55 Forman (Doležal, Jáchym; 5/5), 58:51 Krejčí (Vlach, Ostřížek; 5/5) – 44:19 Vodička (Bittner, Vodný; 5/5), 54:14 Bittner (Vodný, Malý; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Mikšík, Bezděk. Diváci: 870. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:21 (7:7, 7:5, 13:9). Zblokované střely: 6:11. Vhazování: 37:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Hanousek, Šidlík, Pohl, Forman, Krejčí, Kubeš, Poledna – Z. Doležal, Jáchym, Jiránek – Slanina, Hašek, J. Veselý – Fronk, Vlach, Ostřížek – V. Burian, Venkrbec, Maruna.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Štebih, Baláž, Bořuta, Furch, Vodička, Kříž, Poizl – Vodný, Bittner, Psota – Dočekal, Malý, Ferda – Maty. Svoboda, Michálek, Ondráček – Matěj Svoboda, Kučera, Michalčuk.

Úvod zápasu přinesl opatrný hokej, ve kterém nebyla nouze o nepřesnosti na obou stranách. Naopak šancí viděli diváci minimum. První gól padl v čase 10:05, to od modré čáry nahazoval Lukáš Forman a Jan Veselý puk tečoval mimo Jekelův dosah. 1:0 Poté mohl vedení Jestřábů navýšit Fronk, jeho teč však skončila na betonech třebíčského brankáře. Na druhé straně pálil ze slotu Michalčuk jen do připraveného Pavelky. A když se svým projektilem neuspěl ani Vlach, odcházelo se do kabin za stavu 1:0 pro Prostějov.

Prostřední dějství branku nepřineslo. Opět byl k vidění spíše bojovný a urputný hokej, v němž se příliš šancí neurodilo. Jednu z mála solidních příležitostí mel na holi Vodný - přestřelil. Za Jestřáby kontroval Venkrbec, ale ani on nezamířil přesně. Proti bombě Hanouska vytáhl Pavel Jekel povedený zákrok lapačkou. Ve 40. minutě byl vyloučen Ondřej Baláž, což znamenalo, že většinu přesilovky si svěřenci Martina Janečka a Lukáše Majera přenesli do závěrečné části hry.

A právě v ní padlo nejvíce gólů. Už v čase 40:34. tedy ještě ve zmíněné přesilové hře, projel do útočného pásma nejlepší střelec Prostějova Zdeněk Doležal a prostřelil Pavla Jekela pokusem směřovaným mezi betony. 2:0 Třebíč druhý gól nepoložil. V čase 44:18 našla přihrávka Ladislava Bittnera Petra Vodičku, jenž byl v pro něj netypické pozici na hrotu útoku. Poradil si s ní jako zkušený mazák, když puk procedil mezi Pavelkovými betony. 2:1 Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. V čase 50:54 nabil Doležal Lukáši Formanovi, načež obránce s třebíčskou minulostí propálil ránou z kruhu vše, co mu stálo v cestě. 3:1 Horáci nicméně ještě jednou zvedli hlavu. V čase 54:13 podnikli Třebíčští rychlý kontr do prostějovského obranného pásma, Michal Vodný naservíroval puk Ladislavu Bittnerovi a kapitán předvedl buldočí zarputilost v cestě za snižující trefou. 3:2 V závěru základní hrací doby sáhly bílé hvězdy ke hře bez brankáře - neuspěly. Pojišťující prostějovský gól totiž přidal do prázdné brány Petr Krejčí. Jestřábi tedy na čtvrtý pokus dokázali Třebíč v této sezoně porazit. Konkrétně 4:2.

Lukáš Majer – LHK Jestřábi Prostějov: Do zápasu jsme šli s vědomím, že jsme na tohoto soupeře třikrát nenašli cestu a že nás Třebíč v těch třech vzájemných utkáních systémově přehrála. Proto jsme se snažili být lepší v těch arénách, kde jsme během předchozích zápasů nebyli dostatečně silní. Zvýšili jsme soubojovou složku, zvýšili jsme práci na zadních mantinelech a pro vývoj utkání bylo hrozně důležité to, že jsme dali první branku. Třebíč je v počtu vstřelených branek první, má v této statistice nejlepší čísla a gól na 1:0 byl v tomto případě velmi důležitý. Byl to takový ten zápas, kdy jsme si šli za vítězstvím a měli jsme takovou mentalitu, že celé mužstvo za jakéhokoliv stavu naplno pracovalo. I když jsme po našich gólech vždy dostali nějaký rychlý, smolný gól, tak naše mužstvo dnes bylo odolné. Byli jsme silní v hlavě a po zásluze jsme našli cestu k vítězství proti silnému mužstvu, ke kterému máme velký respekt. Je to celek, který pospolu hraje hrozně dlouho, mají vštípenou DNA, hráči i trenéři jsou tam dlouho, hledají si hokejisty do toho systému. Myslím si, že Třebíč a Přerov v tomhle tom dělají nejzajímavější práci, vědí, co chtějí hrát a s čím to chtějí hrát.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, hlavně v jeho první polovině. Ale dostali jsme tam jeden hodně laciný gól, tam musí přijít nějaká obětavost a takové nahození musíme zblokovat. Bylo to tedy 1:0 a my jsme museli trochu otevřít hru. Na konci druhé třetiny jsme byli dvakrát vyloučeni, dostali jsme se tam pod tlak. Na tom, že z naší strany bylo skóre na nule, se podepsalo i to, že nám v poslední době nejdou vůbec přesilovky. Měli jsme tam ve druhé třetině tři možnosti, bohužel jsme ani jednu nevyužili. V úvodu třetí třetiny jsme potřebovali přežít minutu a půl oslabení, což se nám nepovedlo a soupeř šel do vedení 2:0. To byl pro nás nepříjemný gól, a i když jsme pak snížili na 2:1, tak soupeř byl dnes agresivnější v osobních soubojích, vyhrával je a dostával se z toho do střeleckých prostor. Z jedné takové situace odskočil na 3:1, a i když jsme závěr zdramatizovali, tak jsme bohužel na body nedosáhli. Celé utkání jsme to tlačili do kopce, výsledek pořád mluvil pro soupeře a Prostějov byl dnes zodpovědný. I když před tím jsme ho třikrát porazili, tak dnes zaslouženě vyhrál.