V dohrávce čtvrtá třída o dva góly podlehla Znojmu

T ř e b í č - V dohrávce 12. kola zajížděli čtvrťáci na extraligový led znojemských Orlů. Přestože hosté neodehráli špatné utkání, vraceli se ze Znojma bez bodu. Osudovými se jim staly chyby v obranné činnosti, na které budou muset mladí hráči Horácké Slavie ještě zapracovat. Nejpovedenější byla z jejich strany druhá třetina, v níž zatlačili domácí do defenzivy a zaznamenali v ní také obě branky. Dva kanadské body za branku a asistenci si v utkání připsal třebíčský útočník Marek Mejzlík.

12.kolo, sobota 17.12.2005
ZNO ZNO
4:22:0,1:2,1:0
Branky a nahrávky: T.Balík (M.Mejzlík), M.Mejzlík (P.Veškrna) .
Orli Znojmo:
SK Horácká Slavia Třebíč: K.Vejmelka - P.Vekrna, A.Oburka, F.Pyrochta, J.Dobeš, M.Štveráček, T.Hodek - J.Válal, T.Balík, M.Mejzlík - J.Jahoda, J.Abrahám, P.Matov - J.Dobeš, O.Urban

V úvodu utkání měli převahu domácí hráči, kteří hned ve 2. minutě využili chyby hostující obrany, kdy hráči Třebíče nechali úplně volného hráče před brankářem a Orli se ujali vedení 1:0. Postupně se hra vyrovnávala, ale v 10. minutě to byli opět domácí, kteří důrazem před bránou hostí zvýšili vedení na 2:0.

Ve druhé třetině měli velkou převahu třebíščtí hráči, domácí se dostávali z třetiny jen sporadicky a hned v první minutě druhé třetiny snížil T.Balík po přihrávce M.Mejzlíka. Hosté nadále pokračovali v dobývání znojemské branky a podařilo se jim srovnat skóre Markem Mejzlíkem, který zachytil vyhození Pavla Veškrny na červené čáře a své sólo proměnil nádherným blafákem. Jenomže již o dvě minuty později využil nepozornost třebíčských obránců domácí útočník a dostal znojemské hokejisty opět do vedení. Do konce třetiny měli hosté více ze hry, ale srovnat skóre se jim nepovedlo.

Do závěrečné třetiny třebíčští trenéři zredukovali sestavu na dvě lajny, hostující hokejisté měli opět více ze hry, ale branku se jim již vsítit nepodařilo. Dvě minuty před koncem utkání si trenéři vzali oddechový čas, odvolali brankáře, ale vyrovnání nepřišlo ani při hře bez brankáře. Naopak domácí pojistili své vedení gólem do prázdné branky.