V posledním utkání sezóny dali čtvrťáci jedinou branku

T ř e b í č - Ve středu absolvovali čtvrťáci své poslední mistrovské utkání, když zajížděli na led vítěze soutěže - Ytongu Brno. V tomto utkání domácí využili svou výškovou převahu, někteří naši hráči se trošku báli jít do souboje s někdy i o hlavu vyšším soupeřem. Je to škoda, protože pokud hosté napadali rozehrávku soupeře, tak brněnští hráči dokázali vyrobit pěkné hrubky, které Třebíčští bohužel dokázali potrestat pouze jedenkrát. Bohužel utkání nezvládli mladí rozhodčí, kteří tolerovali nejen v této věkové kategorii zakázané zákroky.

26.kolo, neděle 19.3.2006
YTO YTO
5:11:0,3:1,1:0
Branky HST: 28. J.Válal .
HC Ytong Brno:
SK Horácká Slavia Třebíč: K.Vejmelka, D.Svoboda - F.Pyrochta, V.Dobeš, P.Veškrna, M.Štveráček, A.Oburka, T.Hodek - O.Urban, J.Tůma, M.Mejzlík - J.Dobeš, R.Bartůněk, P.Matov - J.Jahoda, T.Balík, J.Válal

V úvodní třetině sice měli domácí mírnou převahu, ale hosté pozorným bráněním nepouštěli domácí hráče do vyložených šancí. Pokud se lídr soutěže dostal ke střele, vše jistil v bráně pozorný třebíčský brankář. Deset sekund před koncem úvodní třetiny využili domácí hráči menšího soustředění třebíčských hráčů a po vyhraném vhazování se spolu se závěrečnou sirénou ujali vedení 1:0.

Ve druhé třetině hosté až do 25. minuty odolávali tlaku domácích a hrozili z protiútoků po chybách domácí obrany. Ve zmíněné minutě se brněnský hráč prosmýkl mezi dvěma hráči a své sólo lehce zakončil vedle chybně postaveného brankáře - 2:0. Ve 28. minutě svitla třebíčským naděje, když J.Válal využil hrubku domácího obránce a své sólo přes celé hřiště zakončil lehounkým blafákem mezi nohy brněnského gólmana. Jenomže ještě v téže minutě se domácí dostali opět do dvougólového vedení, které o minutu nato zvýšili na 4:1.

V poslední třetině již byli domácí lepším týmem a ve 38. minutě uzavřeli stav utkání na 5:1.

Na závěr malá připomínka k rozhodčím. Předem upozorňujeme, že jejich rozhodování němělo žádný vliv na výsledek utkání, domácí hráči byli lepší, vyhráli zaslouženě.
Od začátku utkání pískali rozhodčí dobře, po jednom nešetrném zákroku u mantinelu poslali domácího hráče správně do kabin. Poté ale začali nesmyslně vylučovat, jako kdyby pískali košíkovou. Někdy zůstali hráči obou týmů stát a čekali, na koho vlastně rozhodčí ukáže.
O zákroku nedovolené bránění asi arbitři tohoto zápsasu ještě neslyšeli.
Při sekání do brankáře, když měl puk v lapačce přikrytý neustále domácím hráčům pouze domlouvali, že se to nedělá. V této věkové kategorii přesilové hry nemají téměř žádný význam, proto jsem na začátku uvedl, že tyto přehmaty rozhodčích neměly vliv na výsledek utkání.
Jde o to, že trenéři učí kluky, že atakovat se smí pouze hráč s pukem. Když ale při napadání soupeře jsou atakování jiným hráčem bez puku bez povšimnutí rozhodčích, tak se pak ptají, jak to doopravdy je.
Nebo další věc - pokud brankář soupeře přikryje lapačkou puk, nesmí se pokoušet seknutím do lapačky puk vydolovat. Pak ale přijde zápas, soupeř se o to pokusí 3x a rozhodčí vždy pouze domlouvají.
Před utkáním byli trenéři hostí rádi, že pískají mladí, ambiciózní rozhodčí, ale po utkání byl realizační tým hostů jejich výkonem velice zklamán.