V posledním zápase sezony přehrála juniorka Horácké Slavie Techniku Brno

T ř e b í č - V posledním utkání letošní sezony juniorů přivítala Horácká Slavia Třebíč na svém ledě Techniku Brno. Třebíčští svého soupeře jasně přehrávali po celé utkání a na závěr soutěže si připsali vítězství 5:2. Jedním z třebíčských střelců byl také Jiří Burian, který vstřelil dvoustou branku juniorů v této sezoně. Fotografie z utkání najdete ZDE

40.kolo, pátek 17.3.2006
5:22:1, 1:0, 2:1
TEC TEC
Branky a nahrávky: 2. Raus (Sobotka, Ludvík), 4. Kurial (Dostál, Kejda), 37. Fiala (Laš), 44. Antoň (Jánský, Franěk), 48. Burian J. (Fiala, Laš)- 5. Bednář (Krejčí), 51. Musil (Úleha). Rozhodčí: Vampola- Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 11:8 Navíc Maxa (TEC) do konce utkání. Diváci: 150. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2
SK Horácká Slavia Třebíč: Zháňal- Franěk, Vlašín, Raus, Jedlička, Ludvík, Popela, Dostál, Burian, Sobotka, Antoň, Nahodil, Jánský, Pálka, Fiala, Ondrůj, Laš, Kejda, Kaláb, Mauritz, Kurial
Technika Brno: Chvátal- Úleha, Maxa, Kebeleš, Píša, Lerch, Fous, Matulka, Bednář, Hrbáček, Musil, Krejčí, Kratochvíl

Třebíčští junioři nastupovali ke svému poslednímu utkání sezony. Na třebíčský led zavítal šestý celek tabulky. Technika Brno. Od začátku měli domácí převahu, kterou dokázali využít ve svůj prospěch a zaslouženě zvítězit. Pojďme si ale tento zápas rozebrat podrobněji.

Domácím hráčům stačily necelé dvě minuty k prvnímu rozvlnění hostující sítě. Po akci dva na jednoho se po přihrávce prosadil domácí Petr Raus- 1:0. Ve třetí minutě byl na trestnou lavici poslán hostující Úleha, který třebíčským nabídl první přesilovku v tomto zápase. Horácká Slavia svoji přesilovku dokázala proměnit po minutě a čtyřech vteřinách. Pěknou střelou do levého růžku se trefil domácí Jan Kurial. Asistenci na této pohledné brance si připsal Dostál- 2:0. Hosté z Brna byli těmito dvěma brankami zaskočeni. Domácí pokračovali ve své útočné hře a před hostujícím brankářem si vytvářeli nebezpečné šance. V páté minutě dostali také hosté možnost první početní výhody na ledě, když byl vyloučen domácí Pavel Ludvík. I hosté svojí přesilovku využili. Vydařenou střelou překonal domácího Zháňala brněnský Bednář- 2:1. Ani kontaktní branka hostů však domácí neodradila od pohledné útočné hry. Ve čtrnácté minutě hráli hosté třicet sedm sekund přesilovou hru pět na tři. Třebíčským však nedělalo velké potíže ubránit se tomuto dvojnásobného vyloučení, proto byl stav po první třetině 2:1 ve prospěch domácích.

Hned na začátku druhé části se hosté dopustili několika obranných chyb, které ale nedokázal využít ani domácí Nahodil, který se ocitl nikým nekrytý v útočném pásmu. Ve druhé třetině nebylo k vidění mnoho šancí na obou stranách. Oproti první třetině se častěji vylučovalo, časté přesilovky však ke vstřelení branky nevedly. Ve třicáté druhé minutě domácí Sobotka neproměnil velkou šanci domácích, když ujel hostující obraně. Do cesty se mu však postavil hostující brankář. Ve třicáté šesté minutě přišel kádr hostů o Pavla Maxu, který dostal osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. O minutu později se domácí dočkali další branky. Kotouč do hostující klece dopravil po několika dorážkách domácí kapitán Tomáš Fiala- 3:1. Domácí poté mohli svůj náskok ještě zvýšit, ale přečíslení dva na jednoho neskončilo brankovou radostí pro domácí. Horkou chvilku si prožil také domácí Zháňal, který dokázal ustát dvojnásobnou dorážku brněnských hráčů. Domácí ve druhé třetině vstřelili jednu branku, a tak do třetí části nastupovali třebíčští s náskokem dvou branek

Ze třetí třetiny uběhly necelé čtyři minuty a hostující Chvátal opět musel lovit kotouč ze své sítě. Poprvé v zápase se trefil domácí Vladimír Antoň- 4:1. Po této vstřelené brance jakoby hosté odpadli. Již se nepouštěli do žádných velkých protiútoků. Domácí ale na tempu hry nepolevili a stále předváděli pohledný útočný hokej. Ve čtyřicáté osmě minutě zvyšoval na 5:1 domácí Jiří Burian, který připsal na konto třebíčských juniorů dvoustou branku v této sezoně. V této chvíli bylo o výsledku rozhodnuto. Hosté se ale branky ještě přece jen dočkali. V padesáté první minutě překonal domácího ležícího brankáře hostující Musil- 5:2. Chvíli poté se hosté těžce ubránili veliké palbě domácích hráčů. V závěru ještě hlavní rozhodčí rozdal několik trestů. Na konečném výsledku se však nic neměnilo. Třebíčští junioři zvítězili a letošní sezonu končí na druhém místě, těsně před branami juniorské extraligy.