VIT–TRE 8:1 – Dorost v boji o šesté místo nezvládl závěr zápasu

T ř e b í č - Extraligovým dorostencům skončila první část soutěže, kdy bojovali s mužstvy z Moravy a nyní je čeká dvacet utkání se soupeři z české skupiny. V posledním utkání zajížděli do ČEZ Arény, kde v přímém souboji zkoušeli o body obrat dorostence z Vítkovic. Bohužel jim nevyšla druhá polovina utkání, kdy domácí odskočili na rozdíl tří branek. Třebíčské mužstvo se položilo a odešlo s vysokou porážkou.

18.kolo, pondělí 25.10.2004
VIT VIT
8:10:0, 4:1, 4:0
Branky: 22. Sedmidubský (Káňa), 29. Šedivý (Káňa), 36. Olšar (Hartman), 37. Falter (Kasalík), 42. Kasalík (Mlynář, Bacul), 54. Káňa (Talián, Lyčka), 60. Valchař (Szturc), 60. Mocek (Bacul) - 24. Burián (Nahodil). Rozhodčí: Šír - Jureček, Kurajský. Vyloučení: 4:6. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. střely na branku: 45:27.
HC Vítkovice Steel: Vošvrda - Falter, Hartman, Hrubý, Jurčík, Lyčka, Talián - Bacul, Káňa, Kasalík, Maliník, Mocek, Olšar, Sedmidubský, Szturc, Šedivý, Valchař
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr - Hobza, Kadela R., Malát, Málek, Ondrůj M., Popela, Vlašín, Vozárik - Burián, Burian, Dostál, Jánský, Kadela E., Kejda, Kundela, Kurial, Matoušek, Nahodil, Novák, Svoboda

Třebíčští dorostenci, kteří nastoupili k dalšímu zápasu o extraligové body v ČEZ Aréně na extrémně širokém kluzišti, byli po celou první třetinu domácím nejméně vyrovnaným soupeřem. Domácí byli nuceni si vypomoci několika nedovolenými zákroky, ale mladí hokejisté z Třebíče byli při přesilovkách bezzubí. Několik střeleckých příležitostí si sice vypracovali, ale jedinou opravdu vážnou šancí byla střela Nahodila z mezikruží, která zazvonila o tyč domácí branky. Na druhé straně se dvakrát vyznamenal hostující strážce branky Burgr a i jeho zásluhou se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

V druhé části hry se domácím hned ve druhé minutě dostat do vedení, když po přihrávce Káni střílel Sedmidubský. Hned po vhození však domácí pykali za napadení gólmana Burgra za brankou a tento faul potrestali hosté, kdy po přihrávce Nahodila dával u tyčky schovaný Petr Burián do prázdné – 1:1. Bohužel pro hosty to byla poslední radost Třebíče, pak už se trefovali jen domácí. Při vyloučení Kundely se naskytla šance Šedivému, který zužitkoval přihrávku od agilního Káni. Ovšem hned vzápětí druhá třebíčská řada opět domácí zamkla v jejich pásmu a když se v rohu uvolnil Nahodil a přihrál před branku Petru Buriánovi, už se hosté radovali. Puk ale zasáhl tyčku a od ní se odrazil zpět do pole. Ve 36. minutě chyboval znovu hostující Vozárik a domácí tuto minelu potrestali, když se po přihrávce Hartmana prosadil Olšar. V následující minutě šel na trestnou Ondrůj a opět se prosadilo přesilovkové komando domácích. Po přihrávce Kasalíka prostřelil všechno, co stálo v cestě, Falter, který uzavřel brankový účet druhé třetiny, v níž domácí prakticky rozhodli o výsledku.

Hned po zahájení hry se do nájezdu dostal třebíčský Kurial, který však přestřelil branku. Když ve 42. minutě zavěsil pátou branku za záda Burgra po přihrávkách Mlynáře a Bacula Kasalík, bylo o výsledku rozhodnuto. Do hry proto hostující trenér poslal i čtvrtou řadu, aby rozložil zátěž na všechny hráče. Projevila se větší vyhranost vítkovických hráčů a ti využitím dalších tří přesilových her dospěli k výraznému vítězství. Nejprve při vyloučení Hobzy se prosadil mladý Káňa, potom v poslední minutě ještě nejprve domácí potrestali po asistenci Szturce Valchářem vyloučení E. Kadely a když šel půl minuty před koncem sedět Popela, tak na poslední branku Mocka nahrál Bacul.

Výsledek vypadá, že šlo o jednostranný zápas, ale ještě čtyři minuty před koncem druhé třetiny hosté prohrávali o branku a znovu je do kolen dostaly individuální chyby; svoji úlohu sehrála i únava základního kádru ke konci utkání. Z porážky je třeba se co nejrychleji otřepat a už ve čtvrtek nastoupit s čistou myslí proti prvnímu soupeři z české skupiny – pražské Spartě. Zápas začíná v 18.15 na třebíčském zimním stadionu.