ZNO-TRE 4:7 - Třebíčský dorost nadělil Orlům sedmičku

T ř e b í č - Hokejisté extraligového dorostu Horácké Slavie vydolovali ze znojemské Hostan arény první vítězství na soupeřově půdě. Už před zápasem bylo jasné, že se hraje o 4 body, protože soupeři by měli spolu soupeřit o udržení v soutěži.

8.kolo, sobota 25.9.2004
ZNO ZNO
4:71:2, 0:3, 3:2
Branky: 4. Šindelář (Koktan), 49. Barák (Ferenčík), 50. Růžička (Lattner, Duba), 55. Rapant (Barák) - 15. Burian, 19. Kejda (Burian), 21. Kejda (Vlašín), 21. Burián (Nahodil), 31. Kadela R. (Kurial), 51. Kurial (Burián, Nahodil), 58. Dostál. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Mecová. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. střely na branku: 28:41.
Orli Znojmo: Blažíček (21. Muller) - Berger, Geryk, Koktan, Kouřil, Koza, Rapant, Ratkovský, Šindelář - Adámek, Barák, Duba, Fatrdla, Ferenčík, Havlík, Horký, Lattner, Němec, Růžička, Zika, Šindelář
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr - Hobza, Kadela R., Malát, Málek, Ondůj, Popela, Vlašín, Vozárik - Burián, Burian, Dostál, Čejka, Jánský, Kadela E., Kejda, Kurial, Matoušek, Nahodil, Neuman, Novák

Zápas na znojemském ledě se odvíjel podobně jako přípravné zápasy těchto dvou soupeřů. Třebíčští hokejisté měli od začátku více ze hry, projevovala se na nich větší chuť do zápasu a bylo na nich znát větší sebevědomí. Ale když ve druhé a třetí minutě rozhodčí předvedl hráčům, že bude pískat i náznaky faulů a postupně vyloučil hostující Jánského a Nahodila, ve dvojnásobné přesilové hře domácí dokázali rozebrat hostující trojici a Šindelář zblízka po asistenci Koktana zajistil domácím vedení. Třebíč ale nezpanikařila a postupně se začala stále více prosazovat do prostoru před brankovištěm domácího Müllera. Ten sice chvíli odolával, ale v 15.minutě zatáhl Dostál puk do třetiny, zde si jej převzal Vilém Burian a střelou mezi betony vyrovnal. Za další čtyři minuty už hosté vedli, když po přihrávce kapitána Viléma Buriana se prosadil Kejda.

Ten si nechal trochu střelného prachu i na druhou třetinu a hned v její první minutě dorazil do branky střelu Vlašína. Ještě v téže minutě pojistil vedení hostí Petr Burián z přihrávky Nahodila. Pak se domácí začali více tlačit do útoku, častěji stříleli, ale všechny jejich pokusy s jistotou likvidoval Burgr v třebíčské brance. V polovině zápasu v útočné třetině se hostující Kurial zbavil dotírajícího obránce, počkal si na najetí beka z druhé vlny a Kadela střelou po ledě do protipohybu gólmana prakticky rozhodl utkání.

Do poslední třetiny domácí vystřídali brankáře a do zápasu naskočil Blažíček. Utkání už vypadalo na jednoduchou záležitost pro Horáckou Slávii, ale domácí Orli byli proti. Nejprve se ve 49. minutě prosadil Barák, kterému namazal Ferenčík, hned vzápětí jej napodobil Růžička po asistencích Lattnera a Duby a ze zápasu začínalo být drama. Ovšem druhý útok hostů byl proti a po rychlé výměně puků po ose Nahodil – Burián P. – Kurial si posledně jmenovaný vychutnal domácího brankáře Blažíčka střelou do prázdné branky. V 55. minutě se ještě jednou domácí přiblížili na dostřel, když po vyhraném buly v útočném pásmu vše co mu stálo v cestě prostřelil Rapant. I na tuto branku však hosté brzy odpověděli a po střele V.Buriana dorazil zblízka puk důrazný Dostál.

Zápas byl veden v rychlém tempu, po počátečních vyloučeních už hráči poznali, že si nemohou dovolit příliš tvrdou hru za hranicí pravidel, a tak se hrálo vcelku slušně. Hosté prokázali více hokejového umu a šli i naproti potřebnému štěstí, za což byli odměněni dvěma extraligovými body a odpoutáním se od svého soupeře, kterého přikovali ke dnu tabulky.