Zářící čtvrťáci a jedenáct mikulášských gólů

T ř e b í č - TRE - HBR 11:0. Pořádnou nadílku si pro Havlíčkův Brod přichystaly třebíčské Bílé hvězdy. Nadělily soupeři jedenáct gólů a samy udržely čisté konto.

4.kolo, sobota 5.12.2015
11:02:0, 4:0, 5:0
HBR HBR
Branky a nahrávky: Voznica 3, Ošmera 2, Havlíček 2, Vojáček, Trnková, Brabec, Hošťálek. Rozhodčí: Blecha - Erat. Diváci: 30.
SK Horácká Slavia Třebíč: Rygl - Beneš, Mráček, Suchánek, Cholava, Ošmera, Dobrovolný, Vildomec, Hošťálek, Vojáček, Gross, Tománková, Trnková, Brabec, Havlíček, Voznica.
BK Havlíčkův Brod:

Zápas na celé hřiště, který odehráli na Mikuláše kluci a holky ze čtvrtých tříd, zvládli na jedničku s hvězdičkou. Po opatrnějším začátku se Bílé hvězdy začaly zahřívat na správnou provozní teplotu a po první třetině měly na soupeře náskok dvou branek.

Ve druhé třetině pak začala ta správná mikulášská nadílka. Třebíčští nastříleli soupeři 4 branky a domácí brankář Rygl se blýskl několika pěknými zákroky. Ani dvě nařízená trestná střílení nepomohla hostům vymazat nulu a po druhé třetině byl stav zápasu 6:0.

Mít ve třetí třetině šest branek k dobru by možná mnohé hráče svádělo k tomu, aby polevili ve své snaze a soustředili se jen na obranu, to ale určitě neplatilo pro naše Hvězdy. I závěrečnou část zápasu poctivě odmakaly, hrály dobře v útoku i v obraně a nepolevily ani když na světelném ukazateli svítila u jejich týmu desítka. Soupeř se snažil alespoň vymazat nulu na svém kontě a domácí gólman se ve své svatyni pěkně zapotil, svými skvělými zákroky a za pomoci obránců ale udržel čisté konto. Mikulášskou nadílku završili Třebíčští jedenáctou brankou a po tradičním odpočítání posledních vteřin zápasu vypukla pravá nefalšovaná radost na ledě i v hledišti. Rozzářené tváře Bílých hvězd pak nepotřebovaly žádný komentář.