Ve středu opět na hokej! K důležitému utkání přiletí Jestřábi z Prostějova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Reprezentační přestávka je u konce. Už ve středu se opět rozezvučí mantinely KHNP ARÉNY. K mimořádně důležitému utkání přijede Prostějov, který je přímým konkurentem Horácké Slavie v bitvě o účast v předkole play off. Úvodní buly bude vhozeno tuto středu v 17:30 hodin.

Prostějov je přímým konkurentem Třebíče v boji o předkolo

Ve středu čeká bílé hvězdy mimořádně důležitý zápas. Svěřenci Radka Nováka a Jaroslava Barvíře přivítají mezi mantinely KHNP ARÉNY prostějovské Jestřáby, tedy soupeře, s kterým se družina z Vysočiny přetahuje doslova o každý bod. S ohledem na blížící se závěr Nadstavbové části půjde opravdu o veledůležité střetnutí dvou aspirantů na postup do již zmíněného předkola. Hokejisté Prostějova se pohybují na určitých vlnách. Vítězství střídají porážky a naopak. Z posledních tří zápasů zvítězili Jestřábi pouze jednou, když si poradili na domácím ledě s Kadaní poměrem 6:1. Pak už to ale taková sláva nebyla. Družina Ladislava Lubiny nestačila na Jihlavu výsledkem 4:5 a nad její síly byl rovněž Frýdek – Místek. V tomto zápase, který by snesl přívlastek existenční prohráli hokejisté Prostějova se svým severomoravským soupeřem 3:4 v prodloužení. Z hlediska individuálních statistik spoléhá středeční soupeř bílých hvězd především na silný útok. V jeho středu úřaduje Lukáš Žalčík (27+25), skvěle si vede rovněž Marek Račuk (12+37) či Tomáš Nouza (20+19). Opomenout nelze ani nestárnoucího Tomáše Divíška. Ten má s 29 kanadskými body průměr více než jednoho bodíku na zápas, neboť letos odehrál pouhých 27 utkání.

Aktuální umístění v tabulce:

SK HS Třebíč: 12. místo (73 bodů)

LHK Jestřábi Prostějov 11. místo (73 bodů)

Individuální statistiky LHK Jestřábi Prostějov

Brankářská jednička: Daniel Huf (92,71 %)

Nejproduktivnější hráč: Lukáš Žalčík (27+25)

Nejproduktivnější obránce: Jaroslav Mrázek (2+14)

Nejlepší střelec: Lukáš Žalčík (27 branek)

Nejlepší nahrávač: Marek Račuk (37 asistencí)

Nejlepší hráč v hodnocení +/- Tomáš Nouza (+17)

Nejtrestanější hráč: Jakub Husa (71 TM)

Třebíč Frýdek–Místek porazila. Jestřábi nikoliv

Aktuálně poslední zápas Horácké Slavie byl zároveň dohrávkou 36. kola. Bílé hvězdy zajížděly na led Rysů z Frýdku–Místku, a vedly si znamenitě. Třebíčští hokejisté nedali svému soupeři sebemenší šanci, když zvítězili jednoznačně 5:0. Řádil především Lukáš Nedvídek (1+2).

HC Frýdek–Místek – SK HS Třebíč 0:5

Branky a nahrávky: 6. Václavek (Nedbal), 17. Nedvídek (Laš, Šťovíček), 30. Bittner (Psota, Nedbal), 46. Laš (Nedvídek, Psota), 55. Szathmáry (Nedvídek). Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Blažek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1005. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 0:5.

Jaroslav Barvíř po zápase s Frýdkem-Místkem: „Dnes se nám to hodnotí výborně. Měli jsme nějaký plán, který jsme plnili po celých 60 minut. Chtěli jsme dobře vstoupit do utkání, což se povedlo. Myslím, že jsme byli lepším týmem. Po taktické stránce jsme to zvládli famózně. Dali jsme i tři branky v početních výhodách ze čtyř možností. Chvilkami, když se nám moc nedařilo, tak nás podržel Pavel v brance. Klukům musíme jedině poděkovat, že k tomu dnes takto přistoupili. Věříme, že to je další krůček k našemu cíli. Nyní máme volno a ve čtvrtek se sejdeme zase na ledě.“

Prostějovu se stejného soupeře zdolat nepodařilo. Jestřábi na Frýdek–Místek nestačili výsledkem 3:4 v prodloužení.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 3:4 po pr.

Branky a nahrávky: 2. Nouza (Divíšek, P. Krejčí), 52. Chlán (Divíšek, Nouza), 59. Račuk (Žálčík) – 10. Hladonik (Kafka, Haman), 16. Klimša (Tomi, R. Szturc), 45. Kafka (Kofroň, Bartko), 64. R. Szturc (Martynek, M. Adámek). Rozhodčí: Štěpán Souček, Jiří Ondráček, Petr Kotlík, Roman Zídek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:36.

Trenér Prostějova Ladislav Lubina po utkání s Frýdkem–Místkem: “Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, dali jsme vedoucí branku, ale poté jsme do konce třetiny dvakrát inkasovali. Stále se opakují stejné chyby, které nás stojí důležité body. Jediné pozitivum bylo, že jsme dokázali vyrovnat ze stavu 1:3 na 3:3. Opět jsme nezvládli prodloužení a soupeř bere dva body.“

Sestavy z minulého utkání:

SK HS Třebíč: Jekel – D. Krenželok, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, Furch – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Malec, Václavek, Ferda – Kunc, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Michálek.

LHK Jestřábi Prostějov: Huf (Štůrala) – Muška, Březák, Mrázek, Hrádek, P. Krejčí, Husa – Pochobradský, Chlán, T. Jandus – Hrníčko, Račuk, Žálčík – L. Krejčík, Divíšek, Nouza – Machač, V. Meidl, M. Novák.

Poslední vzájemný zápas patřil Jestřábům

Minulé vzájemné utkání obou soupeřů poznamenala chřipková epidemie, která postihla hokejisty Třebíče. Ti v neúplné sestavě na svého soupeře nestačili a prohráli 2:7.

LHK Jestřábi Prostějov – SK HS Třebíč 7:2

Branky a nahrávky: 7. Žalčík (Hrdinka, Račuk), 21. Hrníčko (Husa, Chlán), 24. Žalčík (Hrdinka, Račuk), 34. Krejčík (Husa), 34. Nouza (Muška, Březák), 50. Jandus M. (Jandus T., Chlán), 59. Krejčík (Žalčík, Račuk) - 43. Bittner (Kratochvíl, Psota), 60. Podlaha (Malec). Rozhodčí: Obadal, Cabák-Komínek, Král. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 391. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 5:0, 5:1,7:1, 7:2.

Věděli jste, že?...

- Pavel Jekel si v minulém zápase připsal první čisté konto sezony.

- Daniel Huf je brankářskou dvojkou Zlína, který ve středu také hraje své utkání. Je tedy možné, že mladý brankář do Třebíče s Jestřáby nepřicestuje.

- Utkání s Prostějovem obohatí charitativní akce s názvem O kapku lepší hokej, která vznikla na podporu dětí, jež onemocněly leukémií.

- Oba týmy odvolaly během této sezony své trenéry. Na lavičce Třebíče skončil Martin Sobotka, v Prostějově pak Jiří Vykoukal.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!