Menu +

Adam Raška bude hrát extraligu v Chomutově, Matěj Psota podepíše nový kontrakt s HST

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Jak už jsme informovali, o Adama Rašku projevil zájem klub z nejvyšší české soutěže, Piráti Chomutov. Adam se Pirátům předvedl v zápase v O2 Aréně proti Spartě, kde pomohl k vítězství. A protože jak Piráti Chomutov, tak i sám hráč projevili přání o další angažmá Adama Rašky v extralize, došlo k dohodě a Adam Raška se přesouvá z Chance ligy do Tipsport Extraligy.
Sdílejte článek
 

Adam Raška v Třebíči po nepříliš povedené sezóně ve Znojmě značně pookřál. V osmatřiceti utkáních nasbíral stejný počet kanadských bodů za sedmnáct branek a dvacet jedna asistencí. Bylo proto jasné, že brzo přijde i zájem z nejvyšší soutěže. Adam Raška se po dohodě s Horáckou Slavií rozhodl využít nabídku Chomutova a bude teď hájit jeho barvy.

"Po jednáních mezi Horáckou Slavií Třebíč a Piráty Chomutov se Adam Raška přesouvá do klubu Piráti Chomutov.
Sám hráč projevil zájem posunout se v kariéře v návaznosti na chomutovskou nabídku do klubu Piráti Chomutov, kde bude Adam od 4.1.2019 působit a hrát za klub Piráti Tipsport Extraligu,"
vysvětluje sportovní manažer třebíčského klubu Radek Novák.

"Možnost startu Adama Rašky za Horáckou Slavii Třebíč stále existuje. O tom, kde bude Adam Raška v následujících týdnech hrát, však bude již rozhodovat klub z Chomutova," dodává vysvětlení Radek Novák.

Třebíčský sportovní manažer dále rozvedl myšlenku, která provází třebíčský hokej již delší dobu a která umožňuje mladším hráčům posun v jejich kariéře, zároveň však zkvalitňuje i hokej v Třebíči. "V Třebíči jdeme cestou pracovitosti. V případě, že některý hráč přesáhne dlouhodobě výkonnostně hranice Chance ligy, Horácká Slavia mu nebrání v cestě za další kariérou ve vyšší soutěži. To platilo i v minulosti a díky tomu má náš klub ve vyšších soutěžích, a to nejen v České republice své odchovance, kteří reprezentují Horáckou Slavii Třebíč."

Odchod Adama Rašky je jistě citelný, nicméně je to další výzva pro další hráče, kteří teď dostanou větší prostor ve hře, v přesilovkách a vyhrocených situacích zápasů. To zdůraznil i Radek Novák. "Po celou sezonu máme široký kádr, na klíčové posty se dostanou další hráči, kteří by měli prokázat svoji kvalitu. Jednoznačným cílem zůstává postup do play-off."

Horácká Slavia je současně těsně před podpisem dlouhodobějšího kontraktu s Matějem Psotou, který klub v nedávné době posílil. "Na smlouvě s Matějem jsme prakticky dohodnuti. Jakmile dojde k podpisu, budeme o detailech naše fanoušky informovat," dodává na závěr Radek Novák.

Vyjádření Adama Rašky

"Za působení v Třebíči jsem velice rád, hlavně za důvěru a roli, kterou jsem v týmu měl, bych chtěl poděkovat celému vedení Třebíče a samozřejmě klukům v kabině, bez kterých by to nešlo!!!
Stejně tak patří obrovské díky fanouškům za jejich podporu a doufám, že chápou můj posun v kariéře. Klukům fandím a věřím v postup do play-off, které by si Třebíč zasloužila. Moc všem děkuji."

Podobné články

Aktuální zprávy

PODEPSÁNO! Společnost KHNP bude opět generálním partnerem Horácké Slavie

19.06.2019
Aktuální zprávy

Více zápasů za stejné ceny! Startuje prodej permanentek

18.06.2019
Aktuální zprávy

Příprava mládežnických kategorií HST v plném proudu

16.06.2019