Menu +

Bílé hvězdy budou bojovat o návrat do elitní čtyřky na Lapači

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii nečeká vůbec lehký úkol. Míří totiž na Valašsko, kde se postaví hvězdami nabitému Vsetínu, který navzdory předsezónním predikcím zůstává i přes jmény našlapanou soupisku zatím za očekáváním. Tabulka je ale velmi nahuštěná a bodové rozdíly se čím dál tím více ztenčují. Valašský celek od třebíčských hokejistů dělí pouhých sedm bodů a je tedy jasné, že tento zápas bude obzvláště důležitý, jelikož konec základní části už se pomalými kroky čím dál tím více přibližuje a na konci bude mít každý bod cenu zlata. Bílé hvězdy si v reprezentační pauze alespoň trochu oddechly od náročného programu Chance ligy, ale je více než patrné, že je po krátké přestávce čeká velmi ostrý start. Zápas mezi Horáckou Slavií a klubem z Valašska startuje ve středu v 17:30 na vsetínském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Reprezentační přestávka je za námi a kolotoč Chance ligy se znovu rozjíždí na plné obrátky. Třebíč jej zahájí na Valašsku, kde se postaví Vsetínu, který by se rád posunul do vyšších pater tabulky.

Bílým hvězdám přišla pauza velmi vhod, jelikož musely v posledních zápasech kvůli zraněním nejednou lepit sestavu. Ani tak se ale nevzdávaly. Proti Přerovu dokázaly otočit nepříznivě se vyvíjející výsledek a sahaly po třech bodech. Soupeři se však podařilo vyrovnat a v nájezdech urvat bod navíc. Znovu se ale ukázal charakter mužstva, které nesložilo zbraně a svou urputností a chutí po vítězství svého soupeře dokonale zaskočilo.

Horácká Slavia má jasný cíl, kterým je místo v první čtyřce. Zájemců o tuto pozici v tabulce je ale velmi mnoho. Parta okolo kapitána Lukáše Nedvídka dává ale svými výkony hlasitě najevo, že se s ní v tomto souboji musí počítat jako s horkým kandidátem. To může potvrdit nejeden favorit, který si na třebíčské týmové hře doslova a do písmene vylámal zuby.

Do konce základní části zbývá včetně klání se Vsetínem ještě sedm utkání, která rozhodnou o celkovém umístění. A bitvy to rozhodně nebudou jednoduché. Můžeme například zmínit dvojzápas s úhlavním rivalem z Jihlavy, nebo utkání s Porubou, či pražskou Slavií. Svěřenci Jaroslava Barvíře a Davida Dolníčka však dokáží odehrát vyrovnanou partii prakticky s kterýmkoli celkem z Chance ligy, což dokazují třebíčské výsledky.

Bílé hvězdy budou jistě sázet na úžasného Ladislava Bittnera, který je k nezastavení a neustále ukazuje, že jeho forma exponenciálně stoupá a rozhodně ještě nedosáhl svého vrcholu. K Bittnerovi se přidává i Matěj Psota, který má ve statistikách úžasnou bilanci bodu na zápas. K této metě se přibližuje také Martin Šťovíček. Nesmíme opomínat ani na třebíčského kapitána Lukáše Nedvídka, který útočí na dvacetibodovou hranici.

Z obránců se nejvíce daří Jakubu Stehlíkovi, který se v Třebíči výborně aklimatizoval a s třinácti body z dvaceti odehraných klání vládne bodovým statistikám obránců. Stehlíkovi zdatně sekunduje mladý Karel Nedbal. V brance předvádí neuvěřitelné zákroky Pavel Jekel, jehož úspěšnost zákroků atakuje hranici dvaadevadesáti procent.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (20+13)

nejlepší nahrávač: Matěj Psota (7+20)

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (20+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,97 %, Jan Mičán 89,38 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (4. - 8. Mičán) – Nedbal, Vodička, Furch, Tejnor, Chalupa – Bittner, Šťovíček, Vodný – Nedvídek, Krliš, Psota – Brabenec, Hrubec, P. Beránek – Michálek, Malý, Křehlík – Oščádal, Vedral.

VHK ROBE Vsetín

Vsetín se seč mu síly stačí, snaží dotáhnout na první čtyřku, aby ještě mohl mít nějakou teoretickou naději na postup přímo do čtvrtfinále. Ta už však není příliš vysoká, jelikož do konce základní části zbývá pouhých sedm klání a Valaši by zároveň museli doufat v zaváhání soupeřů. Vsetín však bojuje nadále a z posledních dvou klání dvakrát naplno bodoval, a pokud se mu už nepodaří proniknout do první čtyřky, tak by si rád zajistil co nejlepší pozici pro osmifinále play – off. Bude se však muset ohlížet také dozadu, jelikož první tým, jež je mimo sestupovou pozici ztrácí na Valachy jen šest bodů. Jinými slovy dvě vyhrané bitvy v základní hrací době.

Vsetín spoléhá na útočnou dvojici Pechanec, Gorčík, která vládne týmovým statistikám a má velmi výrazný podíl na umístění Valachů v tabulce. Výborně se prezentuje i útočně laděný obránce Jan Bartko, který je třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Poté už bodová produkce rapidně klesá. Nejblíže se nachází David Březina se čtrnácti kanadskými body. Jména jako Roman Vlach či Jan Kloz zdaleka nenaplňují předsezónní očekávání. I to je jeden z důvodů, proč se Vsetín nepohybuje ve vyšších patrech tabulky. V brance má zatím nejvíce startů David Gába, který má procentuální úspěšnost zákroků nad jednadevadesáti procenty. Jeho kolega Jakub Málek, má o pár procent nižší čísla. Konkrétně se jedná o hodnotu 90,24%.

Statistiky hráčů VHK ROBE Vsetín

nejlepší střelec: Sebastian Gorčík (10+14)

nejlepší nahrávač: Antonín Pechanec (7+18)

lídr kanadského bodování: Antonín Pechanec (7+18)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: David Gába 91,17 %, Jakub Málek 90,24 %

Sestava Vsetína z minulého utkání: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček – L. Bednář, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, Kucharczyk (A) – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Gajarský, A. Zeman, Berger.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horácká Slavia ve středu změří své síly s tradičním rivalem z Jihlavy

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou usilovat o návrat na vítěznou vlnu v zápase se šumperskými Draky

18.02.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou proti Zubrům hájit čtvrté místo, jež zajišťuje postup do čtvrtfinále

05.02.2021