Menu +

Bílé hvězdy budou chtít v pondělí proti Šumperku udržet domácí neporazitelnost

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia se po dramatickém závěru v Kolíně, který bohužel nevyšel v její prospěch připravuje na hájení domácí pevnosti proti Drakům. Bílé hvězdy si zatím domácí svatostánek brání velmi úspěšně. Dokázali v něm totiž získat skalp své pražské jmenovkyně a hvězdami nabitého Frýdku-Místku. Nyní je čeká měření sil se Šumperkem. Tabulka je hodně vyrovnaná, jelikož jsme pouze na samém startu soutěže a páté místo dělí od toho čtrnáctého pouhé tři body. Všichni se navíc snaží ze všech sil, aby se hned v úvodu nedostali do bodové ztráty, kterou by pak v dalším průběhu museli mocně dotahovat. Klání svěřenců trenéra Kamila Pokorného s Draky je na programu v pondělí v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy se po čtyřech odehraných kolech nacházejí na šestém místě tabulky, což se ale v tuto chvíli nemůže považovat za relevantní, jelikož celkové umístění představuje na začátku soutěže hru ‚Škatulata hejbete se‘. Nehraje proto vůbec žádnou roli, že Draci jsou na chvostu tabulky, jelikož na Třebíč ztrácí pouhé dva body.

Horácká Slavia zatím válí na domácím ledě, kde získala skalpy své pražské jmenovkyně a Frýdku-Místku. Naopak ale zatím nepřivezla body z kluzišť soupeře. V posledním klání s Kozly bohužel v dramatickém závěru těsně padla a Kolín doma uhájil svou neporazitelnost. I tak ale Horácká Slavia ukázala svůj charakter, když za stavu 2:0 dokázala na ledě soupeře dorovnat manko.

Horácká Slavia má zatím výborné přesilové hry, které by mohly na soupeře platit. Úspěšnost Třebíče je 35,29 %, což je třetí nejlepší výsledek. Bílé hvězdy spoléhají i na rozloženou týmovou produktivitu. Té zatím vládne třebíčská stálice v podobě Matěje Psoty a nová předsezónní akvizice Antonín Bořuta. Ten se podílel už na přípravě pěti branek.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Matěj Psota (3+2), Antonín Bořuta (0+5)

nejlepší střelec: Matěj Psota (3+2), Ladislav Bittner (3+1)

nejlepší nahrávač: Antonín Bořuta (0+5)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 87,84 %, Jan Mičán 91,18 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán – Bořuta, Tureček, Doudera, Hunkes, Forman, Poizl, Kovář – Dočekal, Šilhavý, Holec – Vodný, Bittner, Meluzín – Krliš, D. Michálek, Ferda – Mat. Svoboda, Mat. Novák.

Draci PARS Šumperk

Draci před novou sezonou obměnili kádr. Do Třebíče zamířil například defenzivně laděný specialista Vojtěch Šilhavý. Naopak Šumperk posílil z Frýdku-Místku útočník David Bartoš, který v současné chvíli platí s pěti kanadskými body za nejproduktivnějšího hráče týmu. Podobně se daří i Jiřímu Průžkovi, který brázdil extraligová kluziště v dresu extraligové Energie. V minulé sezoně za ni stihl dokonce 32 zápasů.

Drakům se však v nové sezoně zatím nedaří podle představ. Šumperk měl totiž nesmírně těžký los. Už v prvním kole totiž inkasoval šest branek od jmény nabitého Vsetína a následně na Dracích složil reparát Zlín, který si stále zvyká na Chance ligu. Svěřenci Lukáše Majera se sice zvedli v přestřelce se Sokolovem, kterou nejtěsnějším možným rozdílem ovládli. Pak ale Draci okusili sílu Dukly, která je díky čtyřem přesným trefám připravila o jakýkoli bodový zisk.

Draky zatím velmi trápí oslabení. V počtu jejich ubránění jsou totiž téměř nejhorší v lize. Z patnácti přesilových her soupeře totiž musel brankář Šumperku lovit kotouč ze sítě celkem šestkrát, což nám dává úspěšnost ubránění 60 %. Horší je v této statistice pouze pražská Slavia.

Statistiky hráčů Draci PARS Šumperk

lídr kanadského bodování: David Bartoš (1+4)

nejlepší střelec: Jiří Průžek (2+1), Lukáš Žálčík (2+0)

nejlepší nahrávač: David Bartoš (1+4)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Petr Hamalčík 90,27 %, Jakub Lackovič 83,78 %

Sestava Šumperku z minulého utkání: Hamalčík – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský, Dudycha – Jelínek, Bartoš, Žálčík – Průžek, Kohút, Vachutka – Svoboda M., Šuhaj, Bernat – Křemen, Čermák, Jouza.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká dechberoucí pátá semifinálová bitva s Berany!

24.03.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy vyrážejí do Zlína, kde je za vyrovnaného stavu série čekají dva duely!

21.03.2023
Pozvánky na zápas

Semifinále je po osmi letech opět v Třebíčí! Horácká Slavia vyzve Berany!

17.03.2023