Menu +

Bílé hvězdy budou chtít ve čtvrtek získat skalp dalšího extraligového celku, tentokráte míří na led Českých Budějovic

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia má za sebou první přípravný duel, ve kterém si konečně mohla osahat zápasové tempo. V sestavě naskočili především hráči na zkoušku, z nichž se dva už v prvním klání zapsali do bodových statistik. Bílé hvězdy zvládly jak samotné utkání, tak domluvené samostatné nájezdy a mají tedy stoprocentní úspěšnost. Nyní bude testovat sestavu Horácké Slavie českobudějovický Motor, který v posledním přípravném zápase s Kladnem padl vysoko 2:7. Bitva mezi Horáckou Slavií a Českými Budějovicemi startuje ve čtvrtek v 17:30 v Budvar aréně.
Sdílejte článek
 

HC Motor České Budějovice

Motor České Budějovice po loňské vydařené sezoně, kdy vyřadil ambiciózní Dynamo a padl až v semifinálové sérii se Spartou chtěl udržet silné týmové jádro a prodloužil mnoho smluv. Ani tomuto celku se ale nevyhnuly změny a kádr se pozměnil především v útoku.

Tam skončil po ročním angažmá Jiří Ondráček, který se vrátil do mateřského Zlína, kterému bude chtít pomoci s bleskovým postupem zpět mezi elitu. V Českých Budějovicích ukončil své působení také mladý odchovanec Martin Beránek, jenž nově posílil konkurenční Mladou Boleslav. Na nové smlouvě se nedohodla ani loňská posila z KHL Jindřich Abdul. Ten míří na sever Čech do Litvínova. Ambicióznímu Třinci se upsal pracovitý Daniel Voženílek a další zápasy v dresu žlutomodrých nepřidá ani Matouš Venkrbec. Jih Čech opustil také Miroslav Holec, který se rozhodl právě pro nabídku Horácké Slavie.

V Českých Budějovicích však nelenili a útočné řady patřičně vyztužili. Do týmu přišel po čtyřech sezonách strávených v Olomouci Vojtěch Tomeček a z konkurenční Plzně se více na jih přesunul lotyšský produktivní útočník Martins Dzierkals. Návrat zpět do známého prostředí zvolil Zdeněk Doležal a o důležité místo v sestavě budou chtít zabojovat také Jakub Strnad, Lukáš Vopelka a Filip Přikryl.

V obraně došlo pouze ke kosmetickým úpravám. Tým opustil zkušený Jan Piskáček a přišli dva mladí obránci v podobě Mikuláše Hovorky a Lukáše Doudery.

Brankářská dvojice prodloužila své kontrakty, takže se České Budějovice znovu budou moci opřít o Dominika Hrachovinu, který podškrtl víceletou smlouvu a záda mu bude krýt zkušený Jan Strmeň.

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy odehrály první přípravný duel z osmi a již se připravují na nového soupeře, kterým budou České Budějovice. Horácká Slavia svou první konfrontaci se soupeřem zvládla na výbornou, když si připsala výhru po základní hrací době, a dokonce uspěla i v domluvených nájezdech. V týmu se navíc skvěle ukázali hráči na zkoušku. O úvodní trefu se totiž postaral o místo bojující Matěj Tomajko, kterému na branku nahrával Petr Krejčí. Branku a asistenci si navíc připsala i nová posila, která v Třebíči podepsala smlouvu v podobě Vojtěcha Šilhavého ze Šumperka a pozadu nezůstal ani Miroslav Holec, který ukázal své zkušenosti a připravil na dvě gólové trefy. Třebíčské posily tedy začaly přípravu velmi dobře. Skvělý zápas má však za sebou také Radim Ferda s Pavlem Jekelem, kteří patří k třebíčským stálicím a výraznou měrou pomohli k týmové výhře.

Hráči, kteří jsou v Třebíči na try - out by měli podle slov asistenta trenéra Jaroslava Barvíře dostat prostor i v následujícím klání právě proti českobudějovickému Motoru.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy na svém ledě přivítají nováčka soutěže, zlínské Berany

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká premiérové střetnutí s ligovým nováčkem Pardubicemi B

27.09.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou chtít v pondělí proti Šumperku udržet domácí neporazitelnost

25.09.2022