Menu +

Bílé hvězdy budou hájit svoji neporazitelnost v roce 2020 na ledě Sokolova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia vstoupila do roku 2020 jako velká lavina a zatím stále nepoznala svého přemožitele. Hokejisté s bílou hvězdou na hrudi zastavili nejprve vítěznou jízdu Trhačů a poradili si i v dalších dvou kláních, v nichž se střetli s Benátkami nad Jizerou a ústeckým Slovanem. Nyní rozjetou Třebíč prověří sokolovský Baník. Pod vedením nového trenéra Radka Nováka zatím celek z Vysočiny neztratil ani jeden jediný bod. Důkazem skvělé pohody v týmu byl poslední odehraný zápas, v němž bílé hvězdy otočily stav utkání z 1:3 na konečných 4:3 a získaly maximální bodový zisk. Šanci na další potvrzení skvělé formy budou mít hráči Horácké Slavie v souboji s Baníkem Sokolov. Utkání mezi Třebíčí a Baníkem startuje v sobotu v 17:00 na sokolovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

Horácká Slavia předvádí pod novým trenérem dechberoucí výkony

Třebíč načala rok 2020 dvěma jednoznačnými výhrami nad Kadaní a Benátkami nad Jizerou. V obou těchto kláních nastříleli svěřenci Radka Nováka šest branek a rozdílem třídy přehráli svého soupeře. Nový lodivod kabiny Horácké Slavie si připisuje jeden úspěch za druhým. Jeho družina zatím plní plán na výbornou a v posledním odehraném zápase ukázala skvělý charakter mužstva. Bílé hvězdy dokázaly otočit třemi brankami nepříznivý stav utkání a zápas dovedly v základní hrací době do vítězného konce. Pod tříbodový zisk se výrazně podepsal Ladislav Bittner, který si připsal dvě přesné trefy, z nichž byla jedna brankou vítěznou a zároveň 100 gólovou ranou Třebíče v právě probíhající sezoně.

Ladislav Bittner mluvil v pozápasovém rozhovoru o nadcházejících zápasech celku z Vysočiny: „V následujících utkáních musíme vyhrát, protože tabulka je velmi vyrovnaná a my navíc musíme dotahovat. Máme ještě nějaké zápasy k dobru a víme, že je nutné v nich bezpodmínečně zvítězit.“

Bílé hvězdy zatím střelecky táhne dvojice Martin Šťovíček a Michal Vodný. Oba dva mají na svém kontě dvanáct přesných zásahů. První jmenovaný je současně se sedmnácti asistencemi nejproduktivnějším hráčem Horácké Slavie. Ve všech třech zápasech Třebíče roku 2020 stál mezi třemi tyčemi Dominik Svoboda, jehož úspěšnost zákroků je 88,27%. Jeho kolega Pavel Jekel má úspěšnost zákroků 91,1%.

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Baník Sokolov 3:4 po prodloužení

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov 0:7

SK Horácká Slavia Třebíč - SK Trhači Kadaň 6:1

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 2:6

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3

Baník Sokolov se s Kadaní přetahuje o předposlední příčku tabulky

Hokejisté Baníku spadli na samé dno tabulky, kde už se tak nenachází Trhači, kteří na této příčce v právě probíhajícím ročníku strávili už nespočet zápasů. Sokolov se však s tímto nelichotivým postavením nehodlá spokojit a rozhodl se posílit stávající kádr. Na pomoc získal mladého reprezentanta Otakara Šika, který byl k vidění na letošním mistrovství světa dvacítek v Ostravě a Třinci. Baník však neposiloval pouze v útoku. Obrané řady družiny vedené Karlem Mlejnkem vyztuží fanouškům dobře známí Michal Houdek, který si letos připsal několik startů v dresu extraligové Plzně.

Sokolov se měl osmého ledna střetnout s Frýdkem – Místkem, ale kvůli technickým problémům které postihly arénu rysů, byl zápas přesunut na následující den do Třince. Podle dostupných informací problémy způsobila provrtaná chladící trubka.

Baník se však ve třinecké aréně prosadil jen jednou díky přesné trefě Jakuba Vrány, což na vítězství nestačilo. Rysi vsítili tři branky a ze zápasu na atypickém hřišti se vraceli zpět do Frýdku-Místku s maximálním počtem bodů.

Statistiky hráčů Baníku Sokolov

nejlepší střelec: Jaromír Kverka (15+19)

nejlepší nahrávač: Jaromír Kverka (15+19)

lídr kanadského bodování: Jaromír Kverka (15+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jakub Kašpar 89,7%, David Fečo 86,6%, Jan Bednář 83,9%, Radek Haas 85%, Jaroslav Pavelka 90%

Poslední odehrané zápasy Sokolova

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Baník Sokolov 5:2

SK Trhači Kadaň - HC Baník Sokolov 2:1 po samostatných nájezdech

HC Baník Sokolov - HC Dukla Jihlava 2:4

HC Baník Sokolov - LHK Jestřábi Prostějov 2:4

HC Frýdek Místek - HC Baník Sokolov 3:1

Sestava Třebíče z minulého utkání: Do. Svoboda – Jenáček, Nedbal, Glover, V. Čejka, Kowalczyk, Szathmáry, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Kunc, Tadeáš Král, T. Havránek – Malec, Václavek, Ferda

Sestava Sokolova z minulého utkání: Malík (Loubal) – Bartko, Haman, J. Michálek, Zahradníček, M. Adámek, J. Adámek, Hrachovský – Tomi, Novotný, Kafka – Mikulík, Stuchlík (C), Klimša – Kaukič (A), Przybyla, Eret – Konečný, Motloch, D. Stránský.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020