Menu +

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

Pozvánky na zápas
Třebíčské hokejisty čeká daleká cesta do Kadaně, kde se střetnou s tamními Trhači, kteří se zatím marně snaží odlepit ode dna tabulky. To v táboře bílých hvězd panuje naprosto odlišná atmosféra. Horácká Slavia se posunula na senzační sedmou pozici a začíná to dotahovat i na vysoko postavené favority. Svěřenci Jaroslava Barvíře a Davida Dolníčka už si v letošní sezoně na Trhače jednou vyšlápli a po přestřelce, kterou vyhráli v poměru 6:4, uhájili domácí led. Nutno zmínit, že svého soupeře vysoce přestříleli a za brankářem Kadaně nesčetněkrát zvonila branková konstrukce. Parta okolo Lukáše Nedvídka by na tento úchvatný výkon jistě ráda navázala a upevnila si svoji pozici v tabulce. Příležitost bude mít už ve středu, kdy se v 17:00 představí na zimním stadionu v Kadani.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy si svými skvělými výkony stále více říkají o vyšší příčky tabulky. Je až neuvěřitelné jaké výkony podává výborně vyvážený třebíčský celek, který pravidelně zastavuje papírové favority a sbírá důležité body, které drží Horáckou Slavii na úžasném sedmém místě.

Bílé hvězdy po senzačně otočeném utkání v Benátkách nad Jizerou, pod které se podepsali především Matěj Psota, Ladislav Bittner a Martin Šťovíček, zvítězili i proti ústeckému Slovanu. Hokejisté trénující pod taktovkou Ladislava Barvíře s Davidem Dolníčkem sice vyhráli pouze jednobrankovým rozdílem, ale to je poněkud zavádějící, jelikož bílé hvězdy svého soka přestřílely takříkajíc o parník a tříbodovou odměnu si více než zasloužily.

Jaroslav Barvíř v pozápasovém rozhovoru nešetřil chválou a vyzdvihl hlavně skvěle odehranou druhou třetinu, která byla pomyslnou třešničkou na dortu. Bílým hvězdám chybělo jen větší štěstí na hokejkách, aby se jim podařilo v branky přetavit více šancí.

Životní formu zažívá především Ladislav Bittner, který v současnosti platí za nejlepšího střelce celé soutěže. Jeho forma stále exponenciálně roste. Nejbližší konkurenti na něj ztrácí tři branky. K tomuto kanonýrovi, který se výrazně zapisuje do statistických tabulek Chance ligy, se přidávají i další. Nejblíže se k Ladislavu Bittnerovi přibližuje Martin Šťovíček, který na svého spoluhráče ztrácí sedm kanadských bodů. Třetím vysoce produktivním hokejistou třebíčského celku je Lukáš Nedvídek, kterému také náleží post nejlepšího nahrávače.

Třebíči pomáhá i do detailu propracovaná defenziva, která dokáže nejen zastavit nebezpečné akce soupeře, ale také podpořit útok. Důkazem jest Karel Nedbal, který se podílel už na sedmi vstřelených brankách.

Výborně chytá zkušený Pavel Jekel, který v neděli dokonce vypomohl brněnské Kometě, když plnil roli náhradníka v zápase s Hradcem králové. Záda mu kryje mladý a talentovaný Jan Mičán. Oba dva dodávají svému týmu tolik potřebnou jistotu, díky níž mohou hráči s bílou hvězdou na hrudi bez obav vyrážet do útočného pásma.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (16+9)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (4+11)

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (16+9)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,76%, Jan Mičán 86,84%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Zukal, Stehlík, Furch, Kowalczyk, Tejnor, Nedbal, Vodička – Bittner, Šťovíček, Psota – Vodný, Nedvídek, Ferda – Krliš, Michálek, Hrubec – Kořenek, Křehlík, Oščádal.

SK Trhači Kadaň

Trhači se, tak jako v minulých sezonách, tak i v této, pohybují u samého dna tabulky. Navíc Trhače stále sužuje dlouhá série porážek, která už čítá šest klání. Kadaň naposledy vyhrála šestnáctého prosince se Šumperkem a od té doby už si na své konto nepřipsala ani bod. Navíc už dres Trhačů nebude oblékat ani Karel Kubát, který přijal novou výzvu v podobě zahraničního angažmá.

Trhači sice stále mají k dispozici svoji stálici v podobě Romana Chlouby, který svůj tým bodově táhne, ale to prostě a jednoduše nestačí. Tomuto skvělému střelci zdatně sekunduje teprve jednadvacetiletý Jan Svoboda. Kadaň potřebuje ale podporu od celého týmu, která zatím není tak velká, aby se Trhači odlepili ode dna tabulky.

Alfou a omegou obrany Trhačů je Jakub Trefný, který by měl předávat zkušenosti svým budoucím nástupcům. Výborně vedle něj hraje především Marcel Kottek, který má mnoho zkušeností ze zámoří, kde působil v Americe a Kanadě.

V brance se nejvíce objevuje Richard Běhula společně s Miroslavem Hanuljakem, kteří se o zápasy poctivě dělí. Ani jeden však nemá úspěšnost zákroků nad hranicí 90%.

Statistiky hráčů Trhačů

nejlepší střelec: Roman Chlouba (9+10)

nejlepší nahrávač: Roman Chlouba (9+10), Jan Svoboda (6+10)

lídr kanadského bodování: Roman Chlouba (9+10)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Richard Běhula 88,96%, Miroslav Hanuljak 86,47%, Patrik Hamrla 86,05%, Šimon Zajíček 84,81%.

Sestava Kadaně z minulého utkání: Hamrla – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Delmarche, T. Běhula, Karmaškov, Havlín – Chlouba, Veselý, Koblížek – J. Svoboda, Houška, Homer – Bucek, Hradecký, Bačo – Kulich.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy vyhlíží domácí duel se svou pražskou jmenovkyní

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia ve středu změří své síly s tradičním rivalem z Jihlavy

23.02.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou usilovat o návrat na vítěznou vlnu v zápase se šumperskými Draky

18.02.2021