Menu +

Bílé hvězdy budou v Ústí nad Labem bojovat o skalp tamního Slovanu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Družina z kraje Vysočina zamíří tentokráte do vzdáleného Ústí nad Labem, kde budou ve hře další důležité body. Horácká Slavia v předešlém kole nedovolila svému papírově silnějšímu soupeři z Valašska ani jeden přesný zásah a na domácím ledě naplno bodovala. Ústecký Slovan má jen o tři body více a navíc má oproti bílým hvězdám o čtyři odehraná utkání více. Třebíčští by se tak mohli v případě výhry v základní hrací době na svého soka dotáhnout. Úvodní vhazování by na ústeckém zimním stadionu mělo padnout v úterý v 16:00 hodin.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy za sebou mají velmi povedený návrat do po mnoha měsících obnovené sezony. Ze tří utkání si připsaly hned dvě tříbodové výhry a ve všech ze zmíněných klání byly navíc vysoce produktivní. Nesmíme opomenout ani to, že třebíčská parta měřila síly převážně s celky z vrchních pater tabulky, a proto jsou získané body vysoce ceněné.

Výbornými výkony se prezentoval především kanonýr druhé útočné řady Ladislav Bittner, který byl za svou hru a pravidelný bodový přísun náležitě odměněn zařazením do nejlepší sestavy Chance ligy měsíce listopadu. Nutno zmínit, že proti favorizovanému Vsetínu se on sám prosadil celkem dvakrát, což jen dokazuje jeho oprávněné zařazení mezi nejlepší útočníky celé soutěže v tomto měsíci.

Tým se může opřít také o tradičně velmi produktivního Martina Šťovíčka, kterého navíc doplňuje i dvojice Radim Ferda a Václav Krliš, kteří mají shodně po třech bodech a na svého dříve zmíněného spoluhráče ztrácí jednu asistenci. Opomenout nesmíme ani Pavla Jekela, jenž zastavil celkem 38 střel vsetínských hokejistů.

Celý tým v pozápasové tiskové konferenci vyzdvihl i třebíčským fanouškům dobře známý David Dolníček, který chválil hlavně výbornou defenzivní hru, jež nedovolila soupeři ani jediný přesný zásah.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (5+3)

nejlepší nahrávač: Ladislav Bittner (5+3), Martin Šťovíček (2+3), Lukáš Zukal (0+3)

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (5+3)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 90,91%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Vejmelka) – Furch, Zukal, Stehlík, Tejnor, L. Chalupa, Hlaváč, Vodička (A) – Vodný (C), Nedvídek, Šťovíček – Krliš (A), Bittner, Psota – Š. Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Hrubec.

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký Slovan trápí především produktivita střelby, jelikož v posledních dvou kolech v obou případech svého soupeře přestříleli, ale výsledkem vždy byla nula na kontě vstřelených branek. Navíc lvi v těchto dvou střetnutích inkasovali celkem desetkrát, z čehož tedy vychází nelichotivé skóre 0:10.

Není však radno Ústí nad Labem podceňovat, jelikož má ve svých řadách několik zkušených hráčů, kteří už toho hodně pamatují a vědí jak týmu v takovýchto situacích pomoci. Zmínit můžeme například současného nejproduktivnějšího hráče Slovanu, kterým je Michal Trávníček, jež ještě minulou sezonu hájil barvy extraligového Litvínova, kde nosil na svém dresu kapitánské “C“.

Lvi spoléhají také na mladý talent pražské Sparty, kterým je Tomáš Pšenička, jenž co se týče bodů, svému výše zmíněnému zkušenějšímu spoluhráči zdatně konkuruje.

V brance se nejčastěji objevuje Marek Schwarz, kterého si mnozí hokejoví příznivci vybaví, jako bývalého dlouholetého brankáře Bílých tygrů z Liberce. Nyní působí v Ústí nad Labem, kde má vyřízené hostování z extraligového města automobilů. Jeho statistiky jsou ale poznamenány především z posledních dvou klání, v nichž ústečtí mnohokrát inkasovali.

Statistiky hráčů Slovanu Ústí nad Labem

nejlepší střelec: Michal Trávníček (5+4)

nejlepší nahrávač: Tomáš Pšenička (2+6)

lídr kanadského bodování: : Michal Trávníček (5+4)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Marek Schwarz 84,26%, Jan Růžička 97,3%, Petr Hamalčík 93,59%, Radek Haas 83,93%

Sestava Ústí nad Labem z minulého utkání: Schwarz – Š. Havránek, J. Drtina, Vala, Vl. Brož, M. Voženílek, Klikorka, Vacík – Protasenja, Pšenička, Trávníček – Houška, Vrdlovec, Tůma – Tlačil, Furch, Severa – Grim, P. Svoboda, Matějček

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

před 2 dny
Pozvánky na zápas

V sobotu doma s Ústím, úvodní buly už v 15:30!

15.01.2021
Pozvánky na zápas

Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou, přivezou další tři body?

12.01.2021