Menu +

Bílé hvězdy čeká ve Frýdku-Místku předposlední zkouška před startem Chance ligy

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia bude proti rysům usilovat o páté vítězství v přípravě. Třebíčský tým má před sebou už pouhé dva zápasy do startu mistrovských utkání. Horácká Slavia má stále v týmu několik hráčů na zkoušku, kteří se budou snažit zaujmout trenéra Mejzlíka a získat své místo v základní sestavě. Bílé hvězdy se potřetí v přípravě představí mezi cizími mantinely, kde bude jedna z posledních možností na hledání ideální sestavy pro nadcházející sezonu. Bitva mezi Horáckou Slavií a rysi startuje v úterý v 18:00 na frýdeckomísteckém zimním stadionu. Zápas můžete sledovat zde: https://www.youtube.com/watch?v=K3mfgTI3YCU
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy zažívají velmi povedenou přípravu. Z pěti odehraných klání Horácká Slavia celkem čtyřikrát slavila vítězství a v posledním odehraném zápase dokonce jasně srazila favorizovanou Prorubu 5:1. Mohla za to především velmi povedená první perioda, v níž se svěřenci trenéra Mejzlíka čtyřikrát přesně trefili. Jedinou kaňkou na tomto zápase bylo zranění čtyř třebíčských opor.

Horácká Slavia má v kádru stále několik hráčů na zkoušku, kteří stále bojují o smlouvu a místo v sestavě. Chance liga už se mílovými kroky blíží a trenérský štáb bílých hvězd už má k dispozici pouze dvě přípravná utkání. Času už tedy moc nezbývá a je více než jasné, že v nejbližších dnech dojde k vykrystalizování třebíčské sestavy pro první mistrovské utkání.

O případných posilách se stále jedná s jejich mateřskými kluby.

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Mican) – Doktor, Szathmary, Zukal, Nedal, Chalupa, Furch – Vodný, Nedvídek, Šťovíček, Krliš, Bittner, Psota, Šoustal, Kořenek, Ferda, Malec, Michálek, Havlát, Vedral.

HC Frýdek-Místek

Rysi se před novou sezonou snažili udržet stávající kádr, a proto prodloužili smlouvy s několika stabilními hráči, mezi které patří například Rostislav Martynek, David Klimša, Vojtěch Tomi a také kapitán týmu Milan Mikulík. Brankoviště Frýdku-Místku bude i nadále strážit dvaatřicetiletý Lukáš Daneček.

Vedení Frýdku-Místku se rozhodlo vyztužit útočné řady angažováním Ondřeje Šedivého, kterého si mohou hokejoví fanoušci pamatovat z jeho působení ve Vítkovicích, které jsou jeho mateřským klubem. Ondřej Šedivý strávil předešlých pět sezon v rakouské EBEL lize (dnešní IceHL), kde hájil barvy Orlů Znojmo a Innsbrucku.

Na zkoušku zamířila k rysům pětice hokejistů. Prvním je útočník Matěj Mach, který v minulé sezoně oblékal dres druholigové Kopřivnice. Další akvizicí do útoku, která zabojuje o smlouvu je David Kofroň, jež se výrazně podepsal pod postup Draků ze Šumperka do Chance ligy. Produktivitu by mohl pozvednout i Rok Macuh, který se stejně jako dva předchozí hokejisté výborně prezentoval ve druhé lize. Své místo bude chtít v útoku získat i nadějný Ján Blaško, který se vrátil z americké štace. V obraně by mohl zaujmout Zack Malík (bratr Nicka Malíka), který si tak po Kanadě a Americe vyzkouší i druhou nejvyšší soutěž v České republice.

Rysi v letošní přípravě stihli odehrát celkem pět přípravných zápasů, ze kterých si odnesli dvě výhry.

Sestava Frýdku-Místku z minulého utkání: Suchánek (31. N. Malík) – Jenáček, Z. Malík, Adámek, Michálek, Vosátko, Homola – Stuchlík, Klimša, Tomi – Mikulík, Kaukič, Šedivý – Kofroň, Przybyla, Martynek – Blaško, Macháček, Mach. Trenér: Vlastimil Wojnar.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou proti své pražské jmenovkyni usilovat o prodloužení vítězné série

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou v Ústí nad Labem bojovat o skalp tamního Slovanu

30.11.2020
Pozvánky na zápas

V sobotu přijede do Třebíče silný soupeř ze Vsetína! Oba celky se chtějí vrátit na vítěznou vlnu

27.11.2020