Menu +

Bílé hvězdy se budou chtít v Havířově vrátit na vítěznou vlnu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká cesta do Havířova, který se snaží zvrátit svůj pád do druhé ligy. Svěřenci Kamila Pokorného odjedou na led AZetu bez extraligových posil, jelikož týmy z nejvyšší soutěže mají před sebou náročný zápasový program. Nicméně Havířov také nebude zdaleka kompletní, jelikož mu z důvodu zranění či nemoci chybí mnoho stěžejních hráčů, a musí proto lepit sestavu, kde se dá. Bílé hvězdy se s Havířovem střetly už dvakrát, z čehož mají na svém kontě jednu výhru a prohru v prodloužení. Nyní by se parta okolo kapitána Ladislava Bittnera ráda vrátila na vítěznou vlnu po nepovedeném zápase s ústeckým Slovanem. Samotný zápas startuje ve středu v 17:30 na havířovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia v novém roce poprvé padla až ve třetím klání proti ústeckým Lvům. Podařilo se jí sice smazat dvoubrankovou ztrátu, ale na třetí trefu v závěru závěrečné periody základní části už se jí nepodařilo odpovědět. Střeleckou chuť si třebíčští hokejisté budou moci spravit právě proti Havířovu. Nebude to nic lehkého, což potvrdil i třebíčský lodivod Kamil Pokorný, který ani nebude mít kvůli nabitému programu Extraligy k dispozici všechny hráče.

„Sobotní zápas jsme si v šatně vyříkali, protože to nebyl výkon, který nás opravňuje k tomu, abychom mysleli na vítězství v žádném zápase. Nám se to nelíbilo a myslím si, že i hráči si byli vědomi, že tentokrát na domácím ledě tomu nedali tolik, aby to stačilo na body. Měli jsme neděli volnou, aby si hráči odpočinuli. O od pondělí se chytáme na zítřejší zápas, který chceme zvládnout. Chceme ukázat, že to byl v sobotu pouze výpadek a chceme si body, které jsme doma ztratili, nahrát venku.”

„Nečeká nás nic lehkého. Havířov sice má šňůru proher, je vzadu, nedaří se mu, ale v posledních zápasech dokázali, že dokážou být nebezpeční. Pokud se takovému soupeři něco dovolí, tak je schopen vývoj zápasu překlopit na svou stranu. To my samozřejmě zítra chtít nebudeme. Od všech to ale bude vyžadovat stoprocentní přístup a výkon.”

„Momentálně máme k dispozici 11 útočníků a 7 obránců. Nemůžeme očekávat pomoc od klubů z extraligy, protože Kometa a Vítkovice hrají ve čtvrtek důležitý zápas. My máme stále nemocného Matěje Zabloudila a zraněného Matěje Psotu. Proto pojede pouze jedenáct útočníků. Matěj Psota už individuálně trénuje na kole a vstřebává určité dávky tréninku. Musí se do toho ale postupně dostat. Pokud zvládne kolo a koleno mu bude držet, tak by do čtrnácti dnů mohl na led.”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (4+19)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (14+8)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (4+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,17%, Jan Mičán 95,35%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Hunkes, L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Mlčák – Šťovíček, L. Bittner, Střondala – D. Sklenář, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, Vedral – Ferda, D. Michálek, Křehlík.

AZ Havířov

AZet se nachází v nelehké situaci, jelikož mu hrozí přímý pád do nižší soutěže. Na místo zaručující alespoň barážové boje totiž ztrácí už propastných devatenáct bodů a toto manko bude velice těžké dohnat. Navíc Havířov trápí série šesti proher v řadě, která na psychice také moc nepřidá. To ale není zdaleka vše. AZet sužuje i velmi rozsáhlá marodka. Do posledního zápasu totiž nezasáhli David Chroboček, Marcel Kunc a Jakub Mrva, kteří jsou zranění. Pro nemoc navíc bude Havířov postrádat i Antonína Pechance, Tomáše Pastora, Matouše Hrubce, Šimona Kratochvíla a dobře chytajícího Marka Štipčáka. Jedinou dobrou zprávou jsou snad vynikající výkony Vlastimila Dostálka, který si vysloužil i povolání do Extraligy.

Nicméně Havířov stále neskládá zbraně a snaží se mohutně zbrojit. AZet získal v rámci trejdu s Ústím nad Labem šikovného útočníka Jurije Žolobova, za kterého opačným směrem poslal Jiřího Severu. A posilovalo se i v obraných řadách. AZet se na spolupráci domluvil také s lotyšským zadákem Gvidem Jansonsem. Navíc v Havířově podepsal i Eduard Jansons se zkušenostmi z KHL.

Každopádně je před AZetem velmi těžký úkol, ke kterému bude nutně potřebovat i podstatné zaváhání svých soupeřů. Jedno je ale jisté. Havířov vzhledem ke změnám v kádru nebude chtít dát svou kůži lacino.

Statistiky hráčů AZ Havířov

lídr kanadského bodování: Jakub Doktor (10+18)

nejlepší střelec: Vlastimil Dostálek (16+8)

nejlepší nahrávač: Jakub Doktor (10+18), Jan Hudeček (9+18)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Marek Štipčák 90,44%, Daniel Dolejš 87,43%, Daniel Huf 90,24%, Jan Lukáš 86,11%

Sestava Havířova z minulého utkání: Lukáš – Kadeřávek, M. Hlaváč, Korím, E. H. Jansons, G. Jansons, Lytvynov – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – J. Žolobov, Maruna, L. Bednář – Křemen, Hotěk, Tjurin – Damašek.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří poprvé v sérii do Sokolova, kde je čeká dvojzápas s Baníkem

14.03.2022
Pozvánky na zápas

Vrchol sezony je tady! Horáky čeká první čtvrtfinálový dvojzápas proti Sokolovu

09.03.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří zabojovat o druhé místo v tabulce na led jestřábí letky

02.03.2022