Menu +

Bílé hvězdy se chystají na příjezd prostějovských Jestřábů!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Svěřenci Kamila Pokorného se opět představí mezi svými mantinely. Tentokráte ve své nedobytné tvrzi přivítají prostějovské Jestřáby, které zde naposledy zdolali v samostatných nájezdech. Bílé hvězdy budou chtít opět zaútočit na prvenství v tabulce. To zatím drží s jednobodovým náskokem Poruba. Motivaci mají i Jestřábi. Ti chtějí přeskočit Litoměřicemi a také utéci dotírajícímu Přerovu. Zápas mezi Horáckou Slavií a Prostějovem startuje ve středu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy před nedávnem potěšily své fandy několika zprávami. Tou nejžhavější bylo dozajista setrvání kapitána Ladislava Bittnera po dobu minimálně dvou následujících sezon. Nebyl to ovšem jediný pakt, který Třebíč oznámila. Nový pakt byl uzavřen také s Davidem Michálkem, Radimem Ferdou a Michalem Vodným. Zde se jednalo buď o prodloužení smlouvy, nebo uplatnění opce. Smlouvu na další sezony už navíc před tím měla podepsána dvojice Matěj Psota - Martin Dočekal. Horácká Slavia tedy udržela útočnou kostru mužstva pohromadě.

Třebíč i přes bojovný výkon v minulém klání v Litoměřicích nebodovala a prohrála nejtěsnějším možným výsledkem. Další bod si ovšem znovu připsal do statistik Martin Dočekal, který je k nezastavení. Společně s Jaromírem Kverkou třebíčský kanonýr táhne bodování Chance ligy. Třebíčský odchovanec se v tabulce střelců přibližuje i Lukáši Žálčíkovi ze Šumperka, který hodnocení střelců zatím neohroženě ovládá. Antonín Bořuta s Michalem Vodným nadále patří k nejlepším konstruktivním hokejistům ligy. Se čtyřiadvaceti nahrávkami jsou na děleném třetím místě pořadí nejlepších nahrávačů. První jmenovaný připravil i jedinou třebíčskou branku v Litoměřicích, které bylo takticky velmi dobře odehrané, což kvitoval třebíčský lodivod Kamil Pokorný.

„Hráčům dnes nemůžu nic vyčítat, drželi jsme se herního plánu a plnili ho. Hráli jsme proti soupeři, který má nejlepší ofenzivu v lize, jenže oba dva inkasované góly jsme si dali vlastně sami. Myslím si, že ve druhé a třetí třetině jsme byli lepší a aktivnější na puku. Měli jsme i víc šancí, jenže dnes nám prostě nebylo přáno, tak to někdy ve sportu je. Rozhodně ale nevěšíme hlavy, chceme se dobře připravit na středeční zápas s Prostějovem.“

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Marin Dočekal (19+22)

nejlepší střelec: Marin Dočekal (19+22)

nejlepší nahrávač: Antonín Bořuta (3+24), Michal Vodný (3+24)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,04 %, Jan Mičán 92,19 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán – Bořuta, Tureček, Forman, Fajmon, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, D. Michálek, Ferda – Vodný, Malý, I. Sedláček – Michalčuk, Svoboda, Krliš.

Co říkají týmové statistiky?

Bílé hvězdy se mohou nadále pyšnit nejlepší přesilovou hrou napříč celou ligou, která má úspěšnost 26,06 %. Jestřábi jsou na tom podstatně hůře a s hodnotou této statistiky 17,78 % jsou až devátí. Třebíčská parta si je jistá i v oslabení. Ubrání 85,71 % početních výhod soupeře, což je druhý nejlepší výsledek. Prostějov je s číslem 83,69 % na osmé pozici. Svěřenci Kamila Pokorného jsou nadále mimořádně disciplinovaní a mají na svém kontě nejmenší množství trestných minut ze všech celků Chance ligy. Jestřábi jsou devátým nejtrestanějším celkem.

LHK Jestřábi Prostějov

Vedení prostějovského klubu se již před svátky pořádně činilo. Nejprve k překvapení všech vytrejdovalo kapitána Martina Nováka do Kolína. Protihodnotou byl Jan Veselý, který se stal součástí transferu. Prostějov těžil i z nepřesvědčivých výkonů Zlína, které vyústily v odchod Jana Barka, který své nové působiště našel právě na Hané.

Jestřábi se drží v tabulce na skvělém pátém místě a pomýšlí na útok na vyšší pozice. Poslední duely pro ně ale nedopadly nejlépe. Jestřábi po neúspěchu na Valašsku sice těsně porazili Sokolov, ale následně přišlo zaváhání s Litoměřicemi a kolaps s pražskou Slavií. Ta svému soupeři naložila pět branek a nepovolila mu ani jednou skórovat. Náplastí na tuto porážku bylo úspěšně zvládnuté derby proti Zubrům.

Statistiky hráčů Jestřábů Prostějova

lídr kanadského bodování: Tomáš Jáchym (6+24)

nejlepší střelec: David Ostřížek (16+10)

nejlepší nahrávač: Tomáš Jáchym (6+24)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jaroslav Pavelka 91,02 %, Josef Němeček 90,46 %, Jan Přecechtěl 100 %

Sestava Prostějova z minulého utkání: Pavelka (J. Němeček) – Hamšík, Valenta, Malák, Bartko, Poledna, Pěnčík, Staněk – Jiránek (A), Vlach, Veselý – V. Burian, Ostřížek, Illéš – Slanina, Venkrbec (C), Jansa – Jandus, Hašek, Maruna.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká dechberoucí pátá semifinálová bitva s Berany!

24.03.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy vyrážejí do Zlína, kde je za vyrovnaného stavu série čekají dva duely!

21.03.2023
Pozvánky na zápas

Semifinále je po osmi letech opět v Třebíčí! Horácká Slavia vyzve Berany!

17.03.2023