Menu +

Bílé hvězdy se vrací na domácí led, kde budou chtít získat skalp Sokolova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčský celek si v sobotu odvezl z ledu své jmenovkyně plný počet bodů a vzhledem k tomu, že měli třebíčští hokejisté v pondělí volné kolo, tak si mohli alespoň na pár chvil odpočinout od nahuštěného zápasového tempa. Nyní už však míří zpět do akce. Jejich vyzyvatelem je šestý Sokolov, který se po několika změnách v kádru bude snažit ustálit své výkony. Bílé hvězdy budou chtít na domácím ledě uhájit svoji neporazitelnost a v nejlepším případě ještě navýšit své vedení v tabulce. Nic lehkého to ale nebude, jelikož Baník si je moc dobře vědom toho, že tabulka je ve svých středních vodách velmi vyrovnaná a bodové rozdíly nejsou příliš vysoké. Bitva mezi první Třebíčí a Sokolovem má první buly na programu ve středu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia pod hlavním trenérem Kamilem Pokorným zažívá úspěšnou první třetinu základní části Chance ligy. Do jejího konce zbývá partě okolo kapitána Ladislava Bittnera odehrát ještě dvě klání. Bílé hvězdy zatím padly jen jednou a hájí nejvyšší příčku tabulky. Tým však neusíná na vavřínech a dál tvrdě pracuje, aby mu forma vydržela co nejdéle. Nyní bude Horácká Slavia čelit nájezdu Sokolova, který by rád zlepšil své výkony a udržel se mezi favority soutěže. O přípravě na tohoto soupeře a také o pohybech v kádru promluvil pro třebíčský web sám hlavní trenér Horácké Slavie.

„Hrajeme před vlastními diváky, takže jim budeme samozřejmě chtít nabídnout co nejlepší hokej. Do zápasu jdeme stejně jako do každého utkání s tím, abychom ho zvládli a vyhráli. ”

„Co se týče soupeře, tak se hodně po úvodních kolech zlepšil a hlavně jeho bilance na venkovních stadionech je výborná. Čeká nás tedy soupeř, který z venku pravidelně vozí body a my budeme chtít udělat všechny proto, aby zůstaly všechny body doma. ”

„Kometa Brno má zraněného Tomáše Bratejse a v trestu má i obránce Rhetta Hollanda. My jsme jí vyšli vstříc tím, že Lukáš Forman nastoupil ve Zlíně a nastoupí i v úterý. Samozřejmě děláme všechny kroky k tomu, aby byl zregenerovaný a mohl ve středu zasáhnout do utkání. Lukáš Forman se vrací po úterním zápase z Brna a ve středu s ním počítáme do sestavy. Samozřejmě ale uvidíme, kolik bude mít sil a podle toho upravíme jeho vytížení na ledě. Vyšli jsme Kometě vstříc i z toho důvodu, že s trenérem Kalousem byla výborná domluva a uvolňoval nám hráče typu Martina Dočekala nebo Silvestera Kuska. ”

„Mám také dobrou zprávu, že Radim Ferda je v pořádku. Prošel všemi vyšetřeními a dneska už absolvoval i trénink. Radim Ferda by měl být také připraven na středeční utkání. Až na nemocného Jana Mlčáka máme tedy kompletní kádr. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Václav Krliš (7+5), Lukáš Nedvídek (2+10), Matěj Psota (3+9)

nejlepší střelec: Václav Krliš (7+5)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (2+10)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,78%, Jan Mičán 100%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – M. Zabloudil, Kusko, Vodný – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

HC Baník Sokolov

Sokolovský Baník zatím hájí šestou příčku a drží se ve společnosti favoritů soutěže. Baník po dvou tříbodových výhrách nestačil na minulého soupeře bílých hvězd a v nájezdech podlehl pražské Slavii. Ta tak prolomila dlouhou sérii proher, která se táhla celý říjen. Pikantností je, že tyto celky mezi sebou před několika dny upekly výměnu dvou útočníků. Do Sokolova přišel Daniel Kružík a opačným směrem zamířil Tomáš Vracovský. Druhý jmenovaný si navíc proti svému bývalému celku připsal jednu asistenci, a přispěl tak k vítězství svého celku.

Za Baník válí hlavně snajpr Vojtěch Tomi, který už má na svědomí přesně sedm přesných zásahů. Poslední trefu navíc zapsal v prozatím posledním odehraném zápase Sokolova. Ve druhé formaci je pod září reflektorů konstruktivní Otakar Šik, který připravuje gólové akce pro Tomáše Šmerhu a jeho jmenovce Rohana. V obraných řadách řádí Jan Pohl, který má na svém kontě úžasných dvanáct bodů z třinácti duelů.

V brance má nejvíce odchytaných zápasů Ondřich Cichoň, jehož úspěšnost zákroků atakuje hodnotu 90,50%. Baník však může využít i služeb Vladislava Habala, Jakuba Neužila a Adama Berana.

Statistiky hráčů HC Baník Sokolov

lídr kanadského bodování: Vojtěch Tomi (7+9)

nejlepší střelec: Vojtěch Tomi (7+9)

nejlepší nahrávač: Otakar Šik (4+11)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Vladislav Habal 91,72%, Oldřich Cichoň 90,42%, Jakub Neužil 93,33%, Adam Beran 90,48%

Sestava Sokolova z minulého utkání: Beran – Klejna, Novák, Pohl, Strejček, Tomek, Jeřábek, Rulík – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, Rohan, Šmerha – Kuťák, Kverka, Kružík – Pořízek, Novotný, Sloboda.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká domácí bitva o Vysočinu, v níž se jako už tradičně postaví na odpor jihlavská Dukla

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít na domácím ledě prodloužit svou vítěznou sérii proti Šumperku

23.11.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy po skončení reprezentační pauzy zvládly oba duely a nyní se přesouvají bojovat o body do Kolína

20.11.2021