Bílé hvězdy svedou přímý souboj o šestku se Zubry!

Pozvánky na zápas
Svěřenci Kamila Pokorného se připravují na nejdůležitější duel v základní části, kde svedou se Zubry přímý souboj o šestku. Liga snad nikdy nebyla tak vyrovnaná, jako právě teď. Sedmé a čtvrté místo dělí rozdíl tří bodů, které jsou právě v závěrečném kole ve hře. Bílé hvězdy mají nadále své štěstí ve svých rukách, a pokud uspějí, přímý postup do čtvrtfinále je nemine. Scénářů na postup je opravdu mnoho a bude zajímavé, jak se vše v poslední hrací den základní části vyvine. Klání mezi bílými hvězdami a Zubry startuje netradičně v pátek v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.

Vstupenky na utkání ZDE

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy se vracejí ze zápasu se svou jmenovkyní z hlavního města s jedním bodem. Ten je pro třebíčskou partu nesmírně cenný, ale stále nevyřešil zapeklitou situaci s postupem. Horácká Slavia je totiž na pátém místě, a právě nadcházející soupeř Třebíče ztrácí na pátou pozici tři body. Vzájemná bilance zatím hovoří pro hráče Horácké Slavie a to 2:1 v poměru na zápasy. Záležet bude i na výsledcích Litoměřic a Zlína. Třebíč nebyla v poslední bitvě od postupu daleko, ale v závěru zápasu přišla o své vedení a domácí se dokázali v prodloužení prosadit.

„Možná jsme se měli víc tlačit do koncovky, těch střel tam mohlo být víc. Ale chtěli jsme být trpěliví, což se nám podařilo. Ve třetí třetině jsme se dostali do vedení 2:1 a dostali jsme tak první mečbol. Bohužel pár minut před koncem jsme udělali faul a soupeř přesilovku zdvojnásobil o power play a hrál šesti proti našim čtyřem. Tahle varianta Slavii vyšla a vyrovnala. Dostali jsme ještě nabídku v podobě přesilové hry čtyři na tři v prodloužení, kterou jsme ale nevyužili a po druhém přečíslení Slavie jsme inkasovali a odvážíme si tak jeden bod. Hráči zápas odmakali, oddřeli, nemyslím si, že bychom hráli špatně, ale bohužel je z toho jen jeden bod a teď se musíme dobře nachystat na pátek, na poslední zápas základní části s Přerovem.“

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán (Vejmelka) – Štebih, Vodička, Baláž, Bořuta, Furch, Kříž, Poizl – Psota, Bittner (C), Vodný – Ferda (A), Malý, Dočekal (A) – Ondráček, Michálek, Maty. Svoboda – Michalčuk, Kučera, Matě. Svoboda.

HC Zubr Přerov

Zubři mohli celou situaci s postupem rozseknout, ale nepodařilo se jim přehrát houževnaté Berany, kteří se tak udrželi nadále ve hře a v posledním kole ještě zabojují o místo v elitní šestce. Přerov každopádně nehrál v posledním období vůbec špatně a v závěru základní části si vypracoval úplně odlišnou pozici, než měl v polovině sezony.

S dobrou formou přišly i důležitá rozhodnutí vedení, které současní hráči kádru přesvědčili o své důležitosti a byly jim nabídnuty nové smlouvy. Tu podepsala přerovská legenda v podobě Romana Pšurného, který se vrátil v průběhu sezony do své domoviny ze slovenské Skalice.

A podepisovalo se i v obraně, kde svým podpisem ztvrdil setrvání produktivní bek Robert Černý.

Na novém paktu se v Přerově dohodl i talent Lukáš Chludil, kterému prostředí v kabině Zubrů velmi svědčí.

Sestava Zubrů z minulého utkání: Postava – Kudělka, Černý, Zeleňák, Chroboček, Němec, Krisl, Adámek – Jakub Svoboda, Pechanec, Březina – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Ministr, Pšurný, Doležal – Dobša, Zembol, Goiš.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!