Menu +

Bílé hvězdy ve středu hostí první celek ligy, přijedou kladenští Rytíři

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Ve středu pokračuje WSM liga svým 42. kolem. Bílé hvězdy hostí tým Kladna. Rytíři si vybudovali slušný náskok na čele tabulky, Třebíč naopak bojuje o účast v play-off. Dokáží Bílé hvězdy zdolat těžkého soupeře? Zápas SK Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno odstartuje 20. ledna 2016 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL aréně v 17:30. K utkání bude připraven i tradiční on-line přenos.
Sdílejte článek
 

Krátký pohled do historie klubu

Kladenský hokejový klub, založený v roce 1924, zažil svou zlatou éru v sedmdesátých letech, kdy získal pět titulů mistra československé hokejové ligy. Poprvé však pohár pro nejlepší klub v Československu zvedli hokejisté s paní Poldi na prsou nad svou hlavu již v roce 1959.

V první polovině osmdesátých let však přisel pád a Kladno se poprvé propadlo do druhé nejvyšší soutěže. Zpátky mezi elitu se Kladnu povedlo stabilně dostat až v roce 1987. O rok později se pak začala psát hokejová historie tehdy ještě šestnáctiletého Jaromíra Jágra.

Ten si za Kladno zahrál i při výluce NHL v sezóně 2013/2014, kdy spolu s dalšími odchovanci kladenského hokeje vytvořili kompletní formaci. Ani to však nakonec nezabránilo dalšímu sestupu Kladna do první ligy.

Loňskou sezónu zakončili kladenští Rytíři na pátém místě. Ve čtvrtfinále play-off vyzvali jihlavskou Duklu. Ve vyrovnané sérii došlo až na sedmý zápas, ve kterém však byli šťastnější jihlavští hokejisté.

Rytíři Kladno

Brankařskou jedničkou Rytířů je zkušený Lukáš Mensator (90,94%), který prozatím odchytal 34 zápasů, ve kterých mohl pětadvacetkrát oslavit výhru.

Klíčovým obráncem Kladna je rozhodně Brendon Nash (5+27), který je nejen bodově produktivní, ale spolehlivým hráčem dozadu.

Bodování Rytířů i celé ligy vládne útočník David Stach (20+55) následovaný dvojicí Vítězslav Bílek (41+21), Jan Rudovský (20+26). Všichni tři se nacházejí v top 4 v tabulce kanadského bodování WSM ligy. Kladno je první nejen v celkové tabulce ale i v úspěšnosti proměňování přesilovek. Na svém kontě mají hned 55 gólů z 235 početních výhod. Téměř každou čtvrtou přesilovou hru tedy dokáží využít.

Předzápasové informace

Kladno trpělivě a pravidelně sbírá body a i přes občasnou prohru si drží stálou výkonost. Za to si Rytíři vysloužili sedmibodový náskok na druhé České Budějovice.

Už už se zdálo, že po dvou vyhraných domácích utkáních se Třebíč odrazí k lepším výsledkům, ale přišel zápas v Přerově další ztracené body. Na předkolo play-off Bílé hvězdy ztrácí 2 body, vše je tedy otevřené.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, Růžička, Gutwald, Ptáček, Zajíc – Račuk, Skuhravý, Rudovský – Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, Redlich – Kružík, Lukáč, Strnad. Trenéři: Lidický, Čermák

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Podlipnik, Čejka, Bartoň, Koch, Schejbal, Šaur, Nesvadba – Erat, Dolníček, Zohorna – Kusko, Raška, Švec – Wasserbauer, Polodna, Přibyl – Čech, Juráň, Pokorný

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024