Bílé hvězdy vyzvou po skalpu Rysů před domácími fanoušky kolínské Kozly!

Pozvánky na zápas
Svěřenci Kamila Pokorného si proti Frýdku-Místku ještě více upevnili svou pozici v elitní šestce a nyní před sebou mají dalšího vyzyvatele. Tím budou Kozlové, kteří se v posledních zápasech velmi zlepšili, jelikož se chtěli vyhnout boji o sestup a udržet se ve hře o předkolo, což se Kolínu zatím daří. Střetnutí mezi Horáckou Slavií a Kozly startuje netradičně ve čtvrtek v 17:30 v třebíčské KHNP aréně. Změna je kvůli živému přenosu utkání, zprostředkovaného Českou televizí.

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílým hvězdám představení na frýdeckomísteckém zimním stadionu vyšlo na výbornou. Horácká Slavia začala svou pouť za vítězstvím již v první třetině, kdy do klece soupeře nastřílela tři branky, z nichž měl dvě na svědomí Martin Dočekal. Ten pak ve druhé třetině zkompletoval hattrick a po trefě obránce Daniela Poizla už dokázali domácí pouze korigovat na konečných 1:5. Třebíčský kanonýr, který se postaral o tři trefy, má výrazně nakročeno k ovládnutí jak kanadského bodování, tak i koruny krále střelců.

Z předvedeného výkonu měl radost i třebíčský asistent Jaroslav Barvíř.

„Pomohl nám rychlý gól, kterým jsme se dostali do vedení. Myslím si, že jsme velice dobře odehráli čtyřicet minut utkání. Velice dobře, řekl bych až výborně. Přidali jsme další góly, včetně gólu z přesilové hry. Ve třetí třetině jsme si náš výkon trošku zkomplikovali dvěma vyloučeními a domácí z toho dali gól. Pak hráli aktivně, naopak my jsme si to trošku komplikovali hrou na puku. Naštěstí jsme ale měli nahráno a zápas jsme hlavně chtěli úspěšně dovést do konce dobře z obrany. Myslím, že jsme dnes vyhráli zaslouženě, získali jsme tři body a kluci odvedli skvělou práci. Třešničkou na dortu je Dodův hattrick, takže dnes jsme maximálně spokojeni.“

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán (Jekel) – Štebih, Baláž, Vodička, Furch, Poizl, Kříž – Vodný, Bittner (C), Psota – Dočekal (A), Malý, Ferda (A) – Maty. Svoboda, Michálek, Ondráček – Matě. Svoboda, Kučera, Frömel – Michalčuk.

SC Marimex Kolín

Kolín nezažíval ideální období a v lednu si šesti prohrami ze sedmi klání pořádně zavařil a z boje o předkolo se najednou staly starosti se setrváním v Chance lize. Tým se ovšem dokázal semknout a zvládnout důležité duely. Poslední čtyři výhry z pěti duelů navíc Kozly vrátily na desáté místo v tabulce a Kolín má tedy nyní vše opět ve svých rukou. Nebude to ovšem jednoduché, jelikož bude muset odolávat Rysům, Dynamu a pražské Slavii, kteří mají sice starosti o setrvání v soutěži, ale nevzdávají ani bitvu o vyřazovací část.

Kolínu pomáhá veterán Jan Kloz, který je zde na hostování z ústeckého Slovanu. Zkušený útočník podával ve druhé lize velmi dobré výkony a vyslovil přání si ještě zahrát v Chance lize. Zatím se mu zde i bodově velmi daří. Po odehrání posledního utkání základní části Chance ligy se ale Kloz vrátí na play-off zpět do Slovanu.

Sestava Kolína z minulého utkání: Soukup – Hampl, Němec, Gaspar, Kolmann, Piegl, Naar, Sýkora – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, Kloz, Král – Síla, Morong, Ouřada – Šedivý, Skořepa, Lang.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!