Menu +

Bittner: Čeká nás těžká série, ale chceme postoupit

Rozhovory
Třebíčští hokejisté se poctivě připravují na nejdůležitější část sezóny, play off. Soupeřem jim bude jen o jednu příčku lépe postavený tým Litoměřic. Podle tohoto faktu by se mělo jednat o vyrovnanou čtvrtfinálovou sérii, kde budou rozhodovat detaily. Připomeňme, že se hraje na tři vítězná utkání. Série startuje dvěma duely už v sobotu a neděli na ledě Stadionu vždy od 17:00. V Třebíči se bude hrát třetí duel ve středu 13.3. od 17:30. Případný čtvrtý zápas by se hrál o den později. Pokud by ani čtyři zápasy nerozhodly, páté rozhodující utkání by se hrálo opět v Litoměřicích v sobotu 16.3.
Sdílejte článek
 

 • VSTUPENKY NA ČTVRFINÁLE V PRODEJI ZDE

 • Láďo potřetí v řadě jste postoupili přímo do čtvrtfinále, ale tohle na rozdíl od těch dvou předchozích začínáte na ledě soupeře. Jaký je v tom podle tvého názoru rozdíl?

  Rozdíl je jen v tom, že začínáme na ledě soupeře, ale jinak v tom rozdíl nevidím. Potřebujeme vyhrát třikrát za sebou. Podle mě je jedno, jestli začneme doma nebo venku.

  Vybojovat přímý postup do čtvrtfinále bylo letos hodně těžké a složité. Čím to podle tvého názoru bylo?

  Ke konci jsme měli v hlavách, že ty body k jistotě postupu udělat musíme, což nás možná trochu svazovalo. Každopádně jsme rádi, že to takhle dopadlo a teď chceme znovu postoupit.


  Všechny tři poslední play offy jsi byl kapitánem týmu. Je to pro tebe nějak významné, hraje to pro tebe nějakou roli?

  Každopádně je pro mě čest být kapitánem týmu, který je takhle úspěšný a dokáže ty úspěchy i zopakovat. Ale říkám to vždycky. Máme dobrou partu kluků, kteří to tady vedou, není to jen o mně. My starší se snažíme ten tým nějak vést a vychází to. Takhle to je.

  Osobně si nepamatuji tak vyrovnaný závěr soutěže s tolika různými variantami v posledním kole. Co ty?

  Vůbec, celkově celá soutěž byla strašně vyrovnaná. Když si to vezmeme tak vlastně dva týmy, co byly pod čarou předkola ho najednou hrají. To samé u nás, čtvrtý tým mohl klidně skončit sedmý. Jak říkám, strašně vyrovnaná soutěž a vážíme si toho, že jsme udělali páté místo a přímo jdeme do čtvrtfinále.

  Vy jste právě v závěru soutěže měli soupeře, kteří hráli o všechno, buď o vyhnutí se sestupu nebo o postup do vyřazovací fáze Chance ligy. Asi i to sehrálo svou roli.

  Asi ano. Na druhou stranu je to i dobře, protože nás to nutilo hrát pořád naplno a o každý bod.

  Nakonec na vás vyšly Litoměřice. Jaký to podle tebe bude soupeř? V základní části jste se s nimi potkali čtyřikrát, doma jste s nimi hráli 3:2 a 3:2 po prodloužení, venku 3:5 a 5:3.

  Určitě to budou těžké zápasy, oni preferují útočný styl hokeje, mají šikovné kluky. Nečeká nás nic lehkého.

  Díky postupu rovnou do čtvrtfinále jste měli týden možnost potrénovat a doléčit šrámy. Na čem jste nejvíc pracovali? Byly to přesilovky, které vám v závěru základní části moc nešly?

  Pondělí a úterý to bylo ještě laděné kondičně, ale samozřejmě pracujeme i na přesilovkách, po každém tréninku máme speciální jednotku a snažíme se to ladit. Taky už se připravujeme na hru soupeře.

  S postupem jste si ale vybojovali i nějaké volno, jako si ho užil kapitán?

  Já jsem si to užíval s rodinou. Byli jsme doma, měli jsme dva dny volna a přijeli i dědové, bylo to fajn a užili jsme si to.

  Pro play off jste zvolili jednotnou úpravu vousů. Prozradíš kdo to vymyslel a co na to říkali doma?

  Ke konci základní části takhle přišel Dodo a řekli jsme si, že prostě uděláme letos řídítka. Takhle to vzniklo. Domluvili jsme se a šli jsme do toho. Když jsem se doma holil, tak se mi žena trošku vysmála. Ale dobrý, snad nám to přinese i trošku toho štěstíčka.

  A co ti, kterým to ještě neroste?

  Jo, někomu to ještě neroste, někdo má jenom knír, ale držíme to podle možností všichni.


  Díky za rozhovor a přeju co nejdelší vousy.


  Podobné články

  Rozhovory

  Přesvědčil mě zájem Třebíče, říká Brož. Mluví o rivalitě v derby nebo azylu

  04.05.2024
  Rozhovory

  Martin Svoboda: Rok 2024 nebude jednoduchým rokem, brzo očekávám dobré i špátné zprávy

  26.04.2024
  Rozhovory

  Trenérská dvojice Kamil Pokorný – Jaroslav Barvíř v Horácké Slavii končí. Potřebujeme změnu, shodli se

  27.03.2024