Menu +

Bittner: Základní část teď už nic neznamená. Přerov je těžký soupeř

Rozhovory
T ř e b í č - Tým Horácké Slavie se chystá na čtvrtfinále play off proti Přerovu, které startuje už tuto středu 8. března v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ. A to samozřejmě včetně kapitána, Ladislava Bittnera, který v následujícím rozhovoru promluvil o tom, co lze od čtvrtfinálového souboje a soupeře čekat, i o tom, jakou fintu má připravenu pro případný samostatný nájezd. Do hlediště zve i všechny fanoušky.
Sdílejte článek
 

 • NESTŮJ VE FRONTĚ - VYUŽIJ ONLINE PRODEJ VSTUPENEK ZDE!
 • Kapitáne, je před vámi vyřazovací část, její první kolo, tedy čtvrtfinále. Už znáte svého soupeře, kterým je Přerov. Sledoval jsi jejich utkání v předkole například třeba na internetu?

  Vizuálně jsem jejich zápasy nesledoval, ale koukal jsem se na výsledky. Přerov je těžký soupeř. Dnešní trénink už byl hodně zaměřený na styl hry, který chceme v sérii hrát, ale i na styl hry soupeře.

  V základní části jste ze čtyř duelů Přerov porazili třikrát a dokonce s nulou – 1:0, 2:0 a 3:0. Pak je zde i jeden zápas hned v úvodu soutěže, kde jste v Přerově padli 2:5. Mohou zmíněné výsledky něco znamenat pro tuto čtvrtfinálovou sérii ?

  Určitě to nic neznamená. Tohle je jiná soutěž, všechno se maže a jedeme od nuly. Bude to těžké, ale určitě budeme chtít zvítězit.

  V posledních dvou rozhovorech s Martinem Dočekalem a Michalem Furchem bylo možné vyčíst značnou nespokojenost se závěrem základní části. Konkrétně tedy s posledními duely. Jak se k tomuto pocitu stavíš ty?

  Ano takový pocit jsem měl, že jsme ty zápasy neodehráli dobře, my to víme. Ale na druhou stranu to byla slušná facka, a je dobře, že přišla ještě před play off. Teď bude muset na led jít úplně jiný tým s jiným přístupem. Kluci v kabině, my všichni si toho jsme vědomi a myslím si, že se na zápasy teď velice dobře připravíme.

  Co si váš tým může vzít z toho, že Přerov je všeobecně znám velmi tvrdým herním stylem, ale taktéž z toho vycházejícím velkým počtem vyloučení?

  Přerov je především hodně těžký soupeř. Mají taktéž taktiku bránění a opravdu, jakmile je tam hodně osobních soubojů, tak s tím přichází hodně faulů. To je pravda.

  Co bude v sérii z tvého pohledu nejdůležitější?

  Určitě disciplína jako doteď, to si říkáme před každým zápasem. Dáme do toho všechno, musíme být disciplinovaní, protože když se půl zápasu hraje ve čtyřech, tak to není moc dobré. Někteří hráči jsou pak přetížení, jiní zase studení. Plus bude určitě základ vyhrát domácí zápasy.

  Výstrahou pro vás je určitě loňská série se Sokolovem, kde jste nastupovali jako papírově silnější, nebo řekněme spíš tabulkově lépe postavený tým, ale z výhry a postupu se nakonec radoval soupeř.

  Je to tak, proto je na čase udělat nějakou změnu, aby se neopakovalo loňské play off a abychom mohli jít dále a abychom udělali našim fanouškům radost.

  Ještě jsem se díval teď na tréninku, že v situaci, kdy jedeš sám na brankáře, tak nejčastěji používáš kličku do bekhendu. Je to pro tebe nejvíce komfortní, nebo tě ta klička nejvíc baví?

  Ano, je to tak, mám ji rád. Většinou když to jde tak tam dám bekhendovku. (smích) Ale samozřejmě umím všechno, forhendovou střelu, střelu nahoru i další způsoby zakončení. Prostě si na mě gólmani musí dávat pozor. (smích)

  Klub společně s fanoušky pořádá akci Bílé peklo, kdy by měli fanoušci v co největším počtu dorazit oblečeni v jedné z klubových barev, konkrétně právě v bílé. Co na to v kabině říkáte?

  Tahle akce proběhla už loni a vidět bílé hlediště, bylo super. Člověk z toho měl pocit velké podpory. Věřím, že i letos to vezmou diváci za své, budou nás podporovat a dorazí v co největším počtu.

  Díky za rozhovor a přejeme celému týmu hodně štěstí!

  Podobné články

  Rozhovory

  Potřetí v Rouchovanech. Soustředění utuží partu, pochvaluje si Kamil Pokorný

  29.05.2023
  Rozhovory

  Třebíč? Skvělá parta, má jasno Hunkes a mluví o konci kariéry

  17.05.2023
  Rozhovory

  Matěj Svoboda: Hokej v Třebíči dělají dobře. Zlákaly ho ambice

  17.05.2023