Menu +

Bitva Jižanů se odehraje v Třebíči, ve středu přijede budějovický Motor

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – V rychlém sledu nás čeká již druhý domácí zápas Horácké Slavie v tomto týdnu. Ve 21. kole WSM ligy hostí Bílé hvězdy tým Českých Budějovic. Oba soupeři jsou rozjetí a na vítězné vlně. Třebíčským se navíc podařilo zvítězit již čtyřikrát v řadě. Zápas SK Horácká Slavia Třebíč – ČEZ Motor České Budějovice začíná ve středu 11.11.2015 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL Aréně v 17:30. K utkání bude připraven tradiční on-line přenos.
Sdílejte článek
 

NA TOMTO UTKÁNÍ VYHLÁSÍME GÓL MĚSÍCE ZÁŘÍ


Krátký pohled do historie klubu

Tradiční hokejový klub má své kořeny v roce 1928 a za dobu své existence vychoval již nespočet reprezentantů a výborných hráčů. Jmenovitě například Václav Nedorost, Václav Prospal či Roman Turek.

Odkaz klubu přečkal nejen mnoho reorganizací po druhé světové válce a za dob vlády komunismu, ale i jednání společnosti Mountfield, která jakožto vlastník extraligové licence přestěhovala klub před ročníkem 2013/2014 do Hradce Králové.

Skupina českobudějovických patriotů a bývalých hráčů však dokázala hokej v Českých Budějovicích zachránit a nové uskupení HC Motor České Budějovice přihlásila do druhé nejvyšší domácí soutěže.

ČEZ Motor České Budějovice

Letos patří Motor k největším favoritům soutěže a dá se říct, že předpoklady potvrzuje i svými výsledky. Nebýt kontumace a odečtu 6 bodů za neoprávněný start Martina Semráda, vyhřívaly by se České Budějovice na vrcholu tabulky WSM ligy, nyní jsou však na místě čtvrtém, i když se ztrátou pouhých 2 bodů!

Mezi jednoznačné strůjce výborných výkonů se řadí velezkušený Josef Straka (13+13), kterému pak sekundují Martin Heřman (9+11) a Luboš Rob (7+13). Zapomínat bychom však neměli ani na produktivní obrané duo Roman Vráblík (4+9), Jakub Suchánek (1+8) a dvojici gólmanů - Ondřej Bláha (93,77%), David Gába (92,00%).

Předzápasové informace

České Budějovice si v minulém kole vydatně zastříleli. Draky Šumperk porazily vysoko 7:0. Na vítězství se hattrickem a asistencí podílel kapitán týmu Josef Straka

To i Třebíč se veze na vítězné vlně. Dokázala zvítězit již 4 zápasy v řadě a povedlo se jí získat i skalp Slavie Praha. V pondělním kole pak vybojovala důležité 3 body proti letos výborné Kadani.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec – Babka, Pajič, Chovan – Marek, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Kuchejda, Mikyska, Prokeš.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bartoň, Malena, Štindl, Čejka, Přibyl, Bilčík – Miškovský, Dolníček, Erat – Pekr, Polodna, Kusko – Dočekal, Raška, Šik – Psota, Tomek, Wasserbauer

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024