Menu +

Boj Horácké Slavie o desítku bude pokračovat zápasem s Trhači

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy podnikly důležité kroky v boji o postup do vyřazovací části soutěže a pořádně zamotaly celou tabulku. Celek z kraje Vysočina pod taktovkou lodivoda Radka Nováka jenom vzkvétá. Třebíčští hokejisté zvládli tři nesmírně těžké zápasy s přímými konkurenty a v současné chvíli už ztrácí na druhou postupovou pozici pouhý bod. Vše mají tedy ve svých rukou. Souboj o místa zajišťující play-off ale právě teď začíná gradovat a Třebíči bude v cestě k dalším potřebným bodům stát Kadaň. S tou má Horácká Slavia po rozdělení tabulky lepší vzájemnou bilanci, když získala ze dvou střetnutí čtyři body. Utkání mezi Třebíčí a Trhači začíná v pondělí v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

Horácká Slavia si vylepšuje postavení do závěrečné rovinky sprintu za play-off

Za třebíčské hokejisty mluví samotná čísla. Z posledních sedmi odehraných klání brali hokejisté s bílou hvězdou na hrudi celkem šestkrát maximální bodový zisk. Poslední tři zápasy byly o to důležitější, jelikož se v nich Horácká Slavia střetla se svými sousedy v tabulce.

Pro svěřence trenéra Radka Nováka už je každý zápas malým play-off. Bodové rozdíly mezi Třebíčí, Frýdkem-Místem a Prostějovem se začínají čím dál tím více ztenčovat a jakékoli zaváhání jednoho z celků může být rozdílovým faktorem, který nakonec rozhodne o úspěchu či neúspěchu.

Kádr Horácké Slavie si tuto skutečnost uvědomuje a jak už bylo zmíněno, výsledky hovoří sami za sebe. Typickým příkladem může být poslední zápas bílých hvězd ve Frýdku-Místku. Třebíčští hokejisté vlétli na svého soupeře hned z kraje základní hrací doby a už v páté minutě se mohli pochlubit dvoubrankovým náskokem, na němž se podepsali hokejisté z první a druhé formace. Horácká Slavia nakonec zvítězila 3:2 díky vítězné trefě Karla Nedbala.

Produktivitě bílých hvězd i nadále vévodí Martin Šťovíček s patnácti trefami a dvaadvaceti asistencemi, kterému zdatně sekunduje Lukáš Nedvídek. Ten na svého parťáka ztrácí pouhý jeden bod. Magické mety třiceti bodů dosáhl v zápase s rysy ve skvělé formě hrající Ladislav Bittner. Tuto hranici má na dosah také Michal Vodný. Úspěch Horácké Slavie stojí také na skvělých brankářích. Dominik Svoboda má úspěšnost zásahů 90,33% a jeho kolega Pavel Jekel 91,27%.

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Baník Sokolov 3:1

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 3:0

HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 0:5

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov 5:2

HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3

Trhači se dostali z předposledního místa tabulky

Přestože byli Trhači před rozdělením tabulky přikováni na samém dnu Chance ligy, dokázali se zvednout a díky poslednímu vítězství nad Sokolovem pod sebe dokonce dostali kromě Baníku také ústecký Slovan. Kadaň navíc ukazuje, že může hrát s každým celkem. Kromě Frýdku-Místku se jim totiž alespoň jednou podařilo zvítězit nad každým celkem v tabulce o účast v předkole Chance ligy.

Trhači stále spoléhají na útočnou trojici Kůs, Müller, Wágner. První jmenovaný zatím jako jediný překonal hranici třiceti kanadských bodů a táhne produktivitu Kadaně. Už však nemá po boku Romana Chloubu, který odešel před uzávěrkou přestupů do Chomutova. Jan Müller s Františkem Wágnerem se snaží tahouna Trhačů následovat a zatím se jim to daří velice dobře, jelikož oba dva dosáhli na hranici pětadvaceti bodů. I přes velmi nelichotivé postavení Kadaně v tabulce si drží brankář Jakub Neužil fascinující čísla. Jeho úspěšnost zákroků je nad 91% a hlavně díky němu dokázali Trhači opustit předposlední místo tabulky. Jeho kolega Adam Wolf, má procentuální úspěšnost zákroků pod hranicí 86%.

Poslední odehrané zápasy Kadaně

LHK Jestřábi Prostějov - SK Trhači Kadaň 6:1

SK Trhači Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem 4:2

HC Frýdek-Místek - SK Trhači Kadaň 9:0

HC Frýdek-Místek - SK Trhači Kadaň 5:3

SK Trhači Kadaň - HC Baník Sokolov 2:1

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Do. Svoboda) – D. Krenželok, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, Furch, Hort – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Laš, Bittner, Psota (A) – Malec, Václavek, Ferda – Michálek, Tadeáš Král, T. Havránek.

Sestava Kanadě z minulého utkání: Neužil – Trefný, Klodner, Foltýn, Delmarche, Zeman, Eliáš, Procházka – Wojnar, Kůs, M. Zabloudil – Z. Zabloudil, Žolobov, Müller – Homer, Rindoš, Koblížek – Dubský, Čech.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020