Menu +

Byl nás plný led! Do Zlína si věříme, říká Vojtěch Šilhavý

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Bílým hvězdám se podařilo na domácí půdě na druhý pokus porazit zlínský celek, a to poměrem 4:2. Série se tak za stavu 1:1 přesouvá do Zlína. Branku na 3:0, která se ukázala nakonec jako vítězná, vstřelil Vojtěch Šilhavý. Ten se vrátil do sestavy poprvé od 15. února.
Sdílejte článek
 

„Já si myslím, že jsme měli dobrej vstup do utkání, hodně jsme bruslili, měli jsme výbornej pohyb a povedlo se nám dát první branku, což bylo super. Pak ve druhý třetině jsme dali další dvě, což nás dostalo na koně, pak jsme dostali takovou smolnou branku na 1:3, ale dokázali jsme si to pohlídat do konce a máme první bod,“ hodnotil utkání třebíčský útočník.

Hlavní rozdíl oproti prvnímu utkání viděl v pohybu: „Nás byl plnej led. V sobotu jako bychom byli trošku zakřiknutí, ale teď už to bylo diametrálně odlišný.“

V šesté minutě přišlo první vyloučení, na trestnou lavici putoval Jakub Husa. Stačilo šest vteřin, aby gólový účet zápasu otevřel po přihrávce Matěje Nováka přesnou střelou Martin Dočekal.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, v několika dobrých šancích Jekela řádně prozkoušeli, třebíčský brankář se však překonat nenechal. Naopak v sedmé minutě druhé třetiny skóre navýšil Matěj Novák a minutu po něm donutil Hufa lovit puk z branky i Vojtěch Šilhavý.

Tato pasáž se ukázala jako klíčová, což potvrdil i střelec třetího gólu: „Do druhé třetiny jsme tam byli shodně vyloučeni a oni si ve hře čtyři na čtyři vytvořili tlak, jak tam bylo víc místa. Ale pak jsme zvládli dát druhej gól, to tam Novka trefil a pak já jsem tam dorazil třetí, což bylo super a už jsme si to pohlídali.“

Berani sice dokázali snížit, když se ze závaru před domácí brankou dostal puk do sítě, Jakub Malý ale vrátil v třetí třetině Horácké Slavii tříbrankové vedení. To sice zúžil pět minut před koncem svým zásahem Daniel Gazda, ale zápas se Zlínu už nepodařilo zvrátit.

Série se tedy zatím vyvíjí stejně jako proti Přerovu, do Zlína budou Bílé hvězdy cestovat za stavu 1:1.

„Do Zlína si určitě věříme, budeme moc rádi, když tam zvládneme oba zápasy. Ale určitě tam jedeme s pokorou,“ prozradila třebíčská devítka.

Na závěr Vojtěch nezapomněl ani pochválit domácí publikum: „Je výborný, když je tady můžeme slyšet a čím víc jich chodí, tím je to lepší a je to nádherný hrát před plným stadionem, takže my jsme za to jedině rádi.“

Podobné články

Ohlasy po utkání

Kluci se vydali úplně na doraz, strašně si cením fanoušků, že to ocenili, říká Kamil Pokorný

26.03.2023
Ohlasy po utkání

Ladislav Bittner: Nevěšíme hlavy, v sobotu musíme vyhrát! Jaký vzkaz poslal Vejmelka?

24.03.2023
Ohlasy po utkání

Dnes musíme vyhrát, burcuje Svoboda. Porážku bere na sebe

22.03.2023