Menu +

Byl to zmar, říká Krliš o přesilovkách. Po gólu mu spadl kámen ze srdce

Ohlasy po utkání
Z Lapače bílé hvězdy body nepřivezly. O jejich jediný brankový úspěch v zápase se postaral útočník Václav Krliš, který se do černého trefil po delší době. „Spadl mi kámen ze srdce. Byl jsem hotovej, že se mi tak nedařilo," říká.
Sdílejte článek
 

Na Vsetíně jste prohráli 1:4. Po dobrém začátku zápasu je to škoda, že?

Přesně tak. Přitom je to nejlepší možná situace, když přijedete ven, kde víte, že to bude těžké, protože lidi budou domácí tlačit a vy je hned sestřelíte gólem. Jenže od druhé třetiny jsme přestali hrát. Byly tam z naší strany zbytečné fauly a dopadlo to, jak to dopadlo.

Přitom se zdálo, že Vsetín po vašem rychlém gólu jen těžko hledá protihru. Během prvních šesti minut nevystřelili na bránu.

To bylo dané taky hlavně tím, že jsme tam přijeli s nějakým plánem, který jsme v začátku zápasu dodržovali. A přesně jak říkáš, oni v úvodních minutách nevěděli, jak si s tím poradit.

„Bohužel jsme si nepomohli přesilovkami"

Zápas nakonec rozhodly přesilovky. Souhlasíš?

Určitě. Přesilovky jsou od toho, aby rozhodovaly zápasy a včera ho rozhodly. My jsme si jimi bohužel nepomohli. Kdybychom proměnili 5/3 a třeba ještě nějakou další přesilovku, tak to bylo 4:3 a už jsme letos kolikrát viděli, že jsme schopni takové zápasy dohnat nebo otočit. Ale bohužel, přesilovky nám prostě nevyšly.

Opět platilo pravidlo, že kdo nevyužije přesilovku 5/3, tak většinou nevyhraje.

Přesně tak. A úplně zbytečně. Rozhodčí nám dá 5/3 prakticky úplně zadarmo a my s tím naložíme, jak s tím naložíme. Je to škoda.

Co při přesilovkách zlepšit, abyste si jimi dokázali víc pomáhat?

Kdybych to věděl, tak to samozřejmě děláme. Ale myslím, že je musíme zpřesnit, dobře si najedeme do pásma, vyměníme si dvě nebo tři nahrávky a pak přijde zbytečná nepřesná nahrávka ven z pásma nebo na obsazeného hráče. Včera už se to dostalo do fáze, kdy jsem při poslední přesilovce chtěl střílet z voleje, ale místo toho jsem zlomil hokejku, oni si v pohodě vzali puk a vyhodili. Byl to zmar. Možná nám chybí i trošku štěstíčka. Třeba na začátku sezony v zápase s Kolínem se Méďovi a Voďasovi odrazil puk dvakrát do prázdné. Za poslední dobu si nepamatuju, že by se nám takhle odrazil. Něco takového bychom ale potřebovali. Pořád se na tom snažíme pracovat.

„Poslední měsíc jsem se zdravotně necítil moc dobře"

Proti Vsetínu jsi dal gól po dlouhé odmlce. Ze srdce ti musel spadnout velký kámen, co?

No strašnej… Už jsem z toho byl kolikrát hotovej, že se mi nedařilo. V Prostějově jsem nedal gól při power play, doma stejně tak. Už nevím, ve kterém zápase to bylo, ale chtěl jsem trefit přes celé hřiště prázdnou bránu a zlomil jsem u toho hokejku… Tak jsem rád, že mi to tam konečně spadlo, snad to teď bude už jen lepší. Poslední dobou jsem se navíc zdravotně necítil úplně dobře, připadal jsem si unavený. Teď už je to lepší, tak snad to bude takové, jak na začátku sezony.

Vnímal jsi to, když se ti osobně nedařilo?

Tím, že jsem se ten poslední měsíc necítil zdravotně moc dobře tak jsem se soustředil spíš na to, abych se dal do kupy. Ale samozřejmě, že se na to podíváš. Vyhrávalo se, euforie byla, ale já byl na sebe kolikrát tak naštvanej… Děda mi každou chvíli píše, že si z toho nemám nic dělat, že Dominik (Kubalík pozn. red.) gól v NHL taky patnáct zápasů nedal. Tak jsem rád, že se to zlomilo a snad se bude dařit.

Sportovní výkon je zkrátka hodně o psychice.

Samozřejmě, když jsem v pohodě a věřím si, tak jsem úplně jiný hokejista, než když se bojím hrát, abych něco náhodou nezkazil. Protože člověk toho pak moc nevymyslí. Hlava dělá ve sportu hodně.

Posledních pár zápasů platí nařízení, že na vnitřní kulturní akce může maximálně tisíc diváků. Pořád je to ale lepší, než když na ně loni nemohl nikdo, předpokládám.

Určitě to je lepší. Hokej se hraje pro fanoušky a čím víc lidí na tribuně je, tak tím líp. Zrovna na Vsetín jsem se těšil. Těšil jsem se, že tam přijedeme a že na nás bude hulákat plný stadion. Nakonec tam na nás hulákala polovina lidí oproti tomu, jak by to bylo za normální situace. Ale pořád lepší než nic.

„Emoce k tomu patří. Ať už je to pozitivní fandění, případně nadávání"

Takže patříš k hráčům, které dokáží nahecovat i případné nadávky?

Zrovna včera to tak bylo. Při nástupu na nás hulákali, co tam děláme a že je omyl, že jsme vůbec první… Tak jsem tam v prvním střídání přijel a dal jim gól. Nakonec to samozřejmě bohužel dopadlo, jak to dopadlo, ale emoce k tomu patří. Ať je to pozitivní fandění, případně nadávání.

Máš pocit, že je současné omezení výhodou spíš pro hostující celky? Sám jsi řekl, že za normální situace by na vás včera hulákalo mnohem víc lidí.

Třeba u nás se návštěvnost drží v průměru kolem tisícovky. Myslím, že nebýt omezení, tak chodí třeba 1500 lidí. Na Jihlavu by pak přišly zhruba dva tisíce. Takže u nás to není zas taková změna. Ale třeba právě na Vsetíně, tam chodí plný dům. Podle mě by na nás navíc chodili lidi všude, protože jsme první a každý by byl zvědavý. Takže z našeho pohledu je to výhoda. Ale pořád se bavíme o faktoru, že lidé nemůžou na stadion, což mě mrzí. Byl bych mnohem radši, kdyby tam byli.

Do reprezentační přestávky vás čeká Poruba a Přerov. Ani jednomu týmu se moc nedaří, ale kvalitu mají oba, takže vás nečeká nic jednoduchého…

Stoprocentně. Všichni víme, jak hraje Přerov, že dokáží být urputní a hodně zodpovědní. O Porubě se nemá cenu bavit. To, že jim to nějakým způsobem nefunguje, tak to už je jejich věc, ale kvalitu kádru mají velkou. Viděli jsme to i v prvním zápase, kdy to byla přehazovaná, která skončila až na nájezdy. My se na ty zápasy musíme připravit, abychom šli do reprezentační přestávky s čistou hlavou. Jinak by se mohlo stát, že několikrát prohrajeme, pak na sebe budeme koukat a Ježíšek nám nic nepřinese.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Musíme začít fárat, uvědomuje si po porážce v Havířově Dominik Sklenář

12.01.2022
Ohlasy po utkání

Michal Vodný: Zápas se velmi těžko hodnotí, gól do šatny dostal soupeře na koně

09.01.2022
Ohlasy po utkání

Pavel Jekel: Důležité jsou tři body, nula už je pak jen třešničkou na dortu

06.01.2022