Čas na odvetu! Bílé hvězdy znovu přivítají Benátky nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Již dnes, tedy v sobotu 25. ledna se uskuteční další utkání mezi Třebíčí a Benátkami nad Jizerou. Znovu tomu tak bude v KHNP ARÉNĚ. Přijďte nás podpořit. Začínáme v 17:30.

Včerejší zápas přinesl vítězství Benátek nad Jizerou

První se dvou vzájemných utkání naplánovaných na tyto dny, které se v KHNP ARÉNĚ odehrálo včera, zvládly lépe Benátky nad Jizerou. To i přesto, že Horáci vstoupil do inkriminovaného střetnutí skvěle. Odměnou jim bylo dvougólové vedení. To si svěřenci trenérů Nováka a Barvíře hýčkali ještě během první přestávky. Zasadili se o něj svými trefami Tadeáš Král a Radim Ferda. Jenže to bylo ze strany bílých hvězd vše. Další branky už třebíčští hokejisté totiž přidat nedokázali. Sami navíc bohužel inkasovali, neboť druhá perioda byla ve znamení tlaku hostí. Ti svou územní převahu dokázali přetavit ve dva gólové úspěchy. Trefili se Daniel Špaček a nestárnoucí veterán Radek Duda. Třetí dvacetiminutovka nabídla zlepšený výkon Třebíče, leč bez brankového efektu. Oba maskovaní muži zavřeli pomyslný krám a, tak se šlo do prodloužení. Ani to však rozhodnutí z hole jednoho či druhého týmu nepřineslo. Rozuzlení proto musely obstarat až samostatné nájezdy. V nich byli šťastnější hráči Benátek, kteří dokázali rozvlnit síť za Dominikem Svobodou hned dvakrát, a protože třebíčští bombarďáci mlčeli, putoval druhý bonusový bod do kabiny soupeře. Možnost na odplatu bude mít družina Radka Nováka už dnes, kdy je na programu odveta. Startujeme od 17:30 hodin mezi mantinely KHNP ARÉNY

SK HS Třebíč – HC Benátky nad Jizerou 2:3 sn.

Branky a nahrávky: 3. Král (Furch), 16. Ferda (Szathmáry, Furch) - 30. Špaček (Bukač, Dlouhý), 38. Duda (Drábek, Chrtek), rozhodující samostatný nájezd Kolmann. Rozhodčí: Kašík, Ondráček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 765. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Radek Novák po pátečním zápase: „„ Nás mrzí, že jsme v první třetině nedali více branek. Druhá třetina byla od nás velmi špatná a ve třetí třetině jsme znova mohli nějaké branky dát, ale gólman Benátek to zavřel a v nájezdech byli šťastnější hosté.“

Trenér Benátek nad Jizerou Valdemar Jiruš po pátečním zápase: „ Třebíč v první třetině byla lepším celkem a odskočila nám o dvě branky. My jsme měli trochu mezery ve středním pásmu, soupeř se přes nás lehce dostával. Ve druhé třetině jsme srovnali krok a vyrovnali jsme. Třetí třetina byla vyrovnaná. Hrál se podle mě slušný a rychlý hokej. V závěru se štěstí přiklonilo k nám a bereme dva body, za které jsme rádi.“

Sestavy z posledního utkání:

SK HS Třebíč: Do. Svoboda – Furch, Szathmáry, V. Čejka, Nedbal, Jenáček, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, Podlaha – Havlát.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kovář, Kolmann, Žůrek, Buchtela, Aubrecht, Bukač, Hampl – D. Špaček, A. Dlouhý, Jiruš – Drábek, Chrtek, R. Duda – Wiencek, Měchura, Šafařovský – Šeliga, Strnad, Žemba.

Věděli jste, že?...

- Třebíčští hokejisté zakončovali svůj zápas během letošní sezony šestkrát samostatnými nájezdy. Čtyřikrát uspěli, dvakrát nikoliv.

- V kádru Benátek nad Jizerou se objevuje Vojtěch Jiruš. Sedmnáctiletý syn benáteckého hlavního trenéra benáteckých Valdemara Jiruše.

- Pro páteční zápas už měli třebíčští trenéři k dispozici Michala Furcha a Roberta Havláta. Ti se do zápasového rytmu vrátili po zranění.

- Během posledních tří zápasů dokázala Třebíč vždy vsítit dvě branky.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!