Menu +

Červená, barva našeho života!!! – třebíčští hráči i fanoušci společně darovali krev

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Ve středu 8. listopadu 2017 se na transfuzní stanici v Třebíči uskutečnila vůbec první akce, při níž fanoušci i hráči Horácké Slavie Třebíč darovali nejcennější tekutinu, svoji krev. Společně tak pomohli nejen tím, že v akci příznačně nazvané Červená, barva našeho života!!! darovali nejcennější tekutinu na světě, ale také pomohli tuto ušlechtilou pomoc zpopularizovat a přiblížit ostatním. Děkujeme všem, kdo se zúčastnili, a těšíme se společně na další ročník.
Sdílejte článek
 

FOTOGRAFIE Z AKCE ČERVENÁ, BARVA NAŠEHO ŽIVOTA!!! - ZDE


Na Transfuzní a tkáňové oddělení FN Brno - Odběrové středisko pro dárce krve Třebíč dorazili ve středu ráno hráči Horácké Slavie Třebíč a také jejich fanoušci. I když byla očekávána poněkud větší odezva hlavně ze strany fanoušků, nakonec se sešel počet darujících, který dává naději i do dalších ročníků. Sestřičky ve středu rozhodně nezahálely. K darování krve se rozhodli nejen hráči, ale třeba i vedoucí mužstva a kustod. Svou účastí podpořil akci i generální ředitel klubu PaedDr. Karel Čapek.

Jedním z několika darujících fanoušků byl Jan Kučera, který přijel darovat krev z Velkého Meziříčí.

“Jsem rád, že se tato akce konala, protože mě to osobně nakoplo k tomu, abych šel darovat,“ přiznává mladý muž. “Už dlouho jsem se k tomu chystal a toto byla ideální příležitost skončit s přemlouváním se a konečně začít. Chtěl bych chodit v pravidelných intervalech. Bylo super se tady potkat s hráči. Jsou to úplně obyčejní kluci, na nic si nehrají. Prostě super kluci. Jsem moc rád, že se tahle akce uskutečnila a chtěl bych tímto poděkovat klubu a všem, kdo se na ní podíleli. Určitě rád přijdu i příště. Jako bonus mám teď moc hezký pocit, že jsem někomu třeba pomohl. Trošku jsem měl strach, že se mi třeba bude motat hlava, ale je to úplně v klidu, cítím se skvěle,“ říkal pár minut po odběru necelého půl litru krve se spokojeným úsměvem Jan Kučera.

Jan Kučera byl úplně prvním fanouškem, který daroval krev.

Svou účastí na akci vyjádřili podporu i hráči, několik z nich krev i darovalo. Jedním z těch, kteří se rozhodli ulehnout na lůžko a darovat krev, je mladý útočník Tadeáš Král. Dravý forvard nastupuje ve čtvrté útočné formaci s Ondrou Malcem a Lukášem Patákem. Zatímco na ledě je velmi vidět při práci hráče, jenž má za úkol napadat soupeřovu rozehrávku, v civilu působí dojmem tichého, až nesmělého mladého muže. Což mu však nebránilo v tom podělit se o své dojmy z vůbec prvního darování krve v životě.
“Ano, bylo to dnes úplně poprvé,“ přitakal na úvod jednadvacetiletý Tadeáš Král. “Mě podobné věci vůbec nevadí, ani jsem z toho neměl žádné obavy. Jen to lehce štíplo, tomu se snad ani nedá říct, že by to nějak bolelo,“ usmívá se. “Až dnes jsem se vlastně dozvěděl, že mám tuto vzácnou krevní skupinu. Paní vrchní sestra mi o ní pověděla pár zajímavých věcí. Asi teď budu chodit častěji. Je to hezký pocit, že jsem udělal třeba dobrou věc, jsem spokojený,“ zakončil mladý útočník krátké povídání.

Tadeáš Král daruje krev vůbec poprvé v životě. Prvodárců ale bylo ve středu celkem čtrnáct.

Spokojenost s akcí vyjádřila rovněž vedoucí lékařka odběrového střediska MuDr. Petra Moravcová. "Jsem si vědoma toho, že aktivní sportovci to nemají s darováním krve úplně jednoduché. Věřím, že příště se zapojí více fanoušků. Mám však velkou radost z toho, že dnes přišlo čtrnáct prvodárců, což je vynikající. Jsou dny, kdy nemáme prvodárce žádného," doplnila Mgr. Marie Dudíková. Obě pak vyslovily poděkování všem zúčastněným i přání, aby se tato aktivita stala v Třebíči tradicí.

První ročník akce Červená, barva našeho života podpořila firma Delikomat, která každému darujícímu připravila dárkový balíček. Krátce po desáté hodině pak proběhlo losování tří cen, kterými byly dvě permanentky a poukázka na nákup ve Fanshopu Horácké Slavie Třebíč.

Losování si vzal na starost Václav Čejka, který je nominován na Sympaťáka WSM Ligy.

Ještě jednou děkujeme všem, kdo přišli, a těšíme se na další ročník.

Podobné články

Aktuální zprávy

Horácká Slavia Třebíč přeje slunečné léto a krásné prázdniny. První přípravu hraje s Kometou Brno v sobotu 4. srpna

29.06.2018
Aktuální zprávy

Fotbal ve Valči skončil tentokrát vítězstvím domácích, odpoledne si všichni užili

28.06.2018
Aktuální zprávy

Obrazem: Náš člověk na reprezentaci aneb Švédské hokejové hry ve fotografii

24.06.2018