Menu +

Chytalo se mi dobře, spoluhráči mě podpořili, říká Dominik Svoboda

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Utkání proti Benátkám nad Jizerou odchytal Dominik Svoboda. Čtyřiadvacetiletý třebíčský odchovanec se do branky dostal poprvé od 21. října. A vedl si na jedničku, když dokázal zlikvidovat 34 střel domácích hokejistů. Jak zápas hodnotí?
Sdílejte článek
 

Dominik Svoboda si v tomto soutěžním ročníku zatím příliš nezachytal. Povětšinou plní roli druhého gólmana za Pavlem Jekelem. To se změnilo v utkání s Benátkami nad Jizerou, do něhož nastoupil jako zahajovací brankář právě čtyřiadvacetiletý třebíčský odchovanec. A vedl si výborně, neboť dokázal zpacifikovat hned 34 střel domácího souboru. Zcela jistě proto patřil k nejlepším třebíčským hráčům. Jeho příspěvek nakonec vedl k jednomu bodu, který třebíčští získali po porážce 2:3 v prodloužení. „Myslím, že jsme do zápasu nevstoupili špatně. Hráli jsme zodpovědně a brzy se dostali do vedení 2:0. Bohužel jsme je pak pustili do přesilovky, kterou hned využili. Přitom nás trenéři na jejich početní výhody upozorňovali. Pak to byl myslím si vyrovnaný zápas na obě strany. Nám se bohužel nepodařilo odskočit na 3:1, což bylo asi klíčové. Takže to nakonec dospělo až do prodloužení, kde byli domácí úspěšnější,“ hodnotí Svoboda.

Dominik Svoboda se mezi třemi tyčemi objevil poprvé od 21. října, kdy se postavil Českým Budějovicím. Pauza trvající téměř dva měsíce mu však problémy nedělala. Pochvaluje si hlavně přístup spoluhráčů, kteří mu dle jeho slov hodně pomohli. „Dlouho jsem v bráně nestál, ale nebyl to problém. Kluci mi v zápase hodně pomáhali, takže jsem se cítil fajn. Navíc mě podpořili i před zápasem, takže to bylo dobré,“ líčí.

Jak už jsme zmínili, bílé hvězdy v utkání s Benátkami rychle vedly 2:0. Vítězného konce však dosáhnout nedokázaly. Dominik Svoboda je za bod z ledu soupeře rád, zároveň uznává, že jich mohlo být i víc. „Jak už jsem říkal. Do zápasu jsme vstoupili dobře, brzy jsme vedli 2:0, ale pak to bohužel nevyšlo a nedotáhli jsme to. Za bod z ledu soupeře jsme rádi, i když jich mohlo být i víc.“

V dresu soupeře se objevil také velezkušený čtyřicetiletý rutinér Radek Duda. Hráč, jehož jistě není třeba představovat. Odchovanec sokolovského hokeje odehrál v tuzemské nejvyšší soutěži přes 700 utkání, přičemž hned dvakrát slavil extraligový titul. Na svém kontě má rovněž řadu individuálních ocenění. Známý bouřlivák nyní působí v Benátkách nad Jizerou coby mentor tamních mladíků, kterým má předávat své bohaté zkušenosti. Dominik Svoboda se na něj nijak speciálně nepřipravoval, jedním dechem však dodává, že jeho obrovské zkušenosti byly na ledě znát. „Pro mě to byl hráč jako každý jiný. Na ledě byla ale každopádně vidět jeho kvalita a zkušenosti. Bylo poznat, že toho má za sebou spoustu a že odehrál hodně zápasů v extralize. Všiml jsem si, že puky spíš rozdává svým spoluhráčům, ale když vystřelil, tak to bohužel dopadlo, tak jak to dopadlo,“ naráží gólman bílých hvězd na situaci z prodloužení, kdy rozhodl přesně mířenou střelou k tyči právě Duda.

Horáky čekají v první části soutěže ještě dvě střetnutí. Družina Martina Sobotky a Jaroslava Barvíře nejdříve vyzve na domácím ledě pražskou Slavii, aby celý maraton první poloviny ročníku uzavřela v Jihlavě. Poté se bílé hvězdy utkají v nadstavbové části o devátou a desátou příčku, které zaručují účast ve vyřazovacích bojích. „Každý soupeř v této soutěži má svou kvalitu, z tohoto pohledu nás čekají těžká utkání. My však uděláme všechno pro to, abychom našim fanouškům udělali radost alespoň devátým nebo desátým místem, když už jsme se nedostali mezi nejlepších osm,“ uzavírá Dominik Svoboda odhodlaně.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020