Menu +

Další přípravný zápas je tady! Třebíč poměří síly se Žďárem nad Sázavou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Další ze série přípravných zápasů je tady. Třebíčští hokejisté tentokrát vyzvou žďárské Plameny. V tomto článku si představíme soupeře a ohlédneme se za úvodními dvěma přípravnými zápasy Bílých hvězd. Utkání je na programu v úterý 13.8. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30 mezi mantinely Zimního stadionu Města Třebíče - KHNP arény.
Sdílejte článek
 

Turbulentní léto ve Žďáru, změna trenéra, ztráta generálního sponzora, změny v kádru

Třetí přípravný zápas před novou sezonou postaví třebíčským hokejistům do cesty žďárské Plameny. Půjde tedy o souboj prvoligového celku s druholigovým. Pro Plameny přitom jde o vůbec první utkání sezony. Žďárský hokejový klub se každopádně nenudil ani během léta. Zejména jeho vedení. Hned po konci uplynulého ročníku totiž oznámil dlouholetý generální partner tamního hokeje, společnost Cooper Standard svůj odchod z této pozice. To utvořilo významnou díru v rozpočtu SKLH, ta byla dokonce tak významná, že chvíli nebylo jasné, zda se Plameny nebudou muset vzdát druholigové licence. Nejhorší scénáře se každopádně naštěstí nenaplnily a klub, jenž dal českému hokeji pěknou řádku slavných odchovanců zůstává ve třetí nejvyšší soutěži I když s částečně osekaným rozpočtem, což během letních měsíců několikrát potvrdilo samo vedení. Ze všeho nejdříve došlo ke změně na postu hlavního trenéra. Michala Konečného, jenž vedl Žďár jako hlavní kouč několik posledních sezon nahradil Radek Haman. Bývalý extraligový hokejista, který je spjat hlavně se znojemskými Orly, v jejichž dresu nastoupil k několika stovkám utkání mezi mantinely nejvyšší soutěže působil loni u Plamenů jako asistent Michala Konečného. Nyní se tak posouvá na jeho pozici. Změnami prošel rovněž hráčský kádr. K nejcitelnějším odchodům se jistě řadí sbohem Jakuba Peslara. Jeden z nejlepších druholigových zadáků přestoupil před nadcházející sezonou do Opavy. Další bek Daniel Poizl odešel zkusit své štěstí pro změnu do Kadaně. Ztrát se dočkaly i útočné řady, S trenérem Konečným odešel do Hodonína mladý Jan Hasoň a nejisté je setrvání zkušeného Ondřeje Stehlíka, který momentálně v kádru Žďáru nefiguruje. Stejně mlhavá situace panuje také kolem dalšího zkušeného forvarda Martina Kuřítka. Dres Plamenů již nebude oblékat ani loňská posila ze závěru sezony Ondřej Panna. V kolonce příchodů nalezneme loni moravskobudějovického brankáře Jana Čápa, ten utvoří tandem s Jiřím Slámou. Obranu vyztužil Dominik Adam, jenž dorazil z Pelhřimova a také Jiří Kališ, který se k Plamenům vrací po anabázi v Novém Jičíně. K nejvýraznějším posilám ofenzivy patří ex havlíčkobrodský Tomáš Chlubna. Velmi reálné vypadá taktéž příchod Aleše Heinricha. Šikovný útočník loni oblékal dres Pelhřimova a Moravských Budějovic, přičemž nyní vyjel s Plameny na ledovou plochu.

Třebíč má za sebou už dva přípravné zápasy

Na rozdíl od Plamenů, pro které půjde, jak už bylo řečeno o první letošní zápas, Bílé hvězdy mají za sebou už dvě přípravná střetnutí. Oba duely se přitom patřičně natáhly, neboť dospěly až do samostatných nájezdů. Zatímco v prvním případě vyšla z této dovednostní disciplíny družina Martina Sobotky a Jaroslava Barvíře vítězně, což znamenalo výhru nad Havlíčkovým Brodem 6:5, v tom druhém třebíčští podlehli po penaltovém rozstřelu Přerovu 4:5. Oba duely se tedy vyznačovaly poměrně divokým průběhem. Pozitivem může být jistě vysoký počet vstřelených branek, přičemž prosadit se dokázaly i mnohé letní posily. Kupříkladu Martin Šťovíček, Michal Matiaško či Martin Padrnos s Filipem Jiráskem, respektive Tomáš Havránek. Naopak zapracovat je třeba na defenzivní činnosti. Podobně to vidí i útočník David Michálek „Pozitivní určitě je, že jsme schopní dát poměrně dost gólů, negativní je určitě množství obdržených gólů, ale jak říkám šlo o první dva zápasy, takže je to pochopitelné.“ Také trenér Martin Sobotka přidal po minulém přípravném zápase s Přerovem několik svých dojmů. „Měli jsme špatný nástup do utkání, soupeř nás v první třetině vyškolil z produktivity. Nějaké šance jsme také měli, ale inkasovali jsme po hrubých chybách a nedůrazu před brankou. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, byli jsme víc kompaktní a podařilo se nám využít i přesilovky a vyrovnali jsme na 4:4. Myslím si, že druhou třetinu jsme byli lepším mužstvem. Třetí třetina byla otázka toho, kdo dá gól. Proto si myslím, že remíza je dnes po šedesáti minutách zasloužená. Zatím jsme produktivní a na čtyři góly doma, to už by se v sezóně dalo uvažovat nad třemi body. Ale zase spoustu gólů dostáváme, takže nad tím je také třeba se zamyslet. Byl to však teprve druhý přípravný zápas, stále jsme ve fázi zkoušení a jsou tam stále chyby. Některé se odpustit dají, ale jsou tam i tak hrubé chyby, které bohužel odpustit nemůžeme. Už se nám rýsují některé dvojice a trojice, ale na konečné složení pětek je stále ještě hodně brzo.“ Za zmínku rozhodně stojí přesilovková efektivita HST. Třebíčští hokejisté dokázali v přípravných utkáních využít už čtyři početní výhody.

Pikantní zápas pro Martina Sobotku

Pro trenéra HST Martina Sobotku jde o hodně pikantní zápas. Ve Žďáru nad Sázavou je totiž jednou z klubových legend. U Plamenů dlouhá léta hrál a posléze i trénoval.

Sestava Třebíče z předešlého utkání:

Svoboda - Szathmary, Jenáček, Furch, Padrnos, Hort, Čejka V. – Michálek, Šťovíček, Psota – Vodný, Havránek, Havlát – Jirásek, Matiaško, Podlaha – Václavek, Patyk, Rohlík.

Sestava Žďáru nad Sázavou z předešlého utkání: –

Přípravné zápasy Třebíče:

Třebíč – Havl. Brod 6:5 po sn

Třebíč – Přerov 4:5 po sn

Třebíč – Žďár nad Sázavou

Prostějov – Třebíč

Třebíč – Jihlava

Třebíč – Prostějov

Třebíč – Šumperk

Jihlava – Třebíč

Benátky nad Jizerou – Třebíč

Věděli jste, že?...

- Kapitán HST Václav Čejka nastupuje do své osmé sezony v třebíčském dresu

- Loňský přípravný zápas mezi Třebíčí a Žďárem nad Sázavou ovládly Bílé hvězdy poměrem 11:2

- Jednou z klíčových postav žďárského celku je bývalý třebíčský útočník Jan Wasserbauer

- První gól HST v nové sezoně vstřelil Radim Ferda

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020