Menu +

Další výrazná posila z extraligy, přichází útočník Miroslav Holec

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Horácká Slavia přivádí po odchovancích Matěji Novákovi a Martinu Dočekalovi další posilu. Do útočných řad přichází zkušený bojovník z extraligy, Miroslav HOLEC. Útočník, který má v nejvyšší soutěži odehráno 538 zápasů, se nyní stává jednou z největších posil třebíčského klubu za poslední roky. Jde o poctivého hokejového pracanta, důrazného na brankovišti, chytrého v přesilovkách a navíc výborného střelce i bruslaře. S Horáckou Slavií Třebíč podepsal roční kontrakt.
Vítej v Třebíči, Mirku, přejeme hodně štěstí v našem dresu!
Sdílejte článek
 

Miroslav HOLEC

NAROZEN: 8.11.1987
VÝŠKA: 183 cm
VÁHA: 86 kg
POST: útočník
DRŽENÍ HOLE: levá

Příchod Miroslava Holce okomentoval i sportovní manažer týmu mužů a zároveň jeho hlavní trenér Kamil Pokorný, který k příchodu zkušeného forvarda říká: “Jakmile jsme zjistili, že je možné s Mirkem jednat, začali jsme tuto věc řešit a hodně jsme o něj stáli. Jedná se o zkušeného hráče, který odehrál téměř 550 zápasů v extralize a 250 zápasů v Chance lize. Důležitý pro nás byl i fakt, že je to kluk, která zná náš klub a naše prostředí, protože se u nás objevoval na střídavé starty jak z Komety Brno, tak poté z Olomouce. Jak on zná nás, tak my známe jeho. Zkušeného útočníka do kádru jsme potřebovali a věříme, že ve své kariéře ještě neřekl všechno. Viděli jsme, jak hrál v play-off extraligy za Motor, i jak se jevil v celé sezóně. Věříme, že pro nás bude velice platnou posilou. I co se týče jeho přístupu k hokeji, vím, že tomu dává naprosto všechno a je to komplexní útočník, umí hrát dopředu, ale je i výborný v defenzivní činnosti, což se u útočníků cení. Je o něm známé, že je výborným bruslařem, a rychlým hráčem. Další jeho devízou jsou obrovské zkušenosti, které ve svém hokejovém životě nabral. Věříme, že nám hodně pomůže a bude i lídr v kabině.“

Čtyřiatřicetiletý útočník Miroslav Holec je rodákem z jihočeského Písku. V mateřském klubu působil ve druhé lize až do sezóny 2006/07. Poté se vydal za vysněným extraligovým angažmá do Slavie Praha. Do sezóny 2010/2011 pendloval v rámci spolupráce obou klubů mezi pražskou Slavií a Havlíčkovým Brodem. Poté přestoupil do Komety Brno, kde strávil dva kompletní extraligové ročníky. Nejvíce se mu v Brně povedl hned první rok 2011/2012, v němž se stal hvězdou Komety a ve 49-ti zápasech nasbíral 37 bodů za 19 branek a 18 přihrávek včetně bojů v play-off. V sezóně 2013/2014 ještě nastoupil v Brně k jednadvaceti zápasům, poté se přesunul do Plzně a ještě v témže ročníku stihl sedm zápasů v našem dresu s bílou hvězdou na hrudi.

Miroslav HOLEC v dresu HST v sezóně 2014/15

Sezóna 2014/2015 znamenala už celých 35 zápasů v Třebíči se ziskem 31 kanadských bodů za sedm branek a dvacet čtyři asistencí. K tomu ještě přibylo šest zápasů za Kometu a 28 zápasů za Slavii, které pomáhal zachránit nejvyšší soutěž. Následovala sezóna, v níž se přesunul do Olomouce, kde pak strávil čtyři úspěšné sezóny. Poté přišel přesun do jeho domovu blízkých Českých Budějovic, které usilovaly o postup do extraligy.


 • Kamil Pokorný: "Mirkovou devízou jsou obrovské zkušenosti, které ve svém hokejovém životě nabral. Věříme, že nám hodně pomůže a bude i lídr v kabině.“

 • Skvěle mu vyšel právě rok, kdy Motor ovládl Chance ligu, respektive její základní část, tedy sezóna 2019/2020. V ní naskočil ke třiapadesáti utkáním a získal skvělých 35 bodů za osmnáct branek a sedmnáct asistencí. Tento ročník se kvůli pandemii koronaviru nedohrál, a tak bylo po základní části administrativně rozhodnuto o postupu Jihočechů do nejvyšší soutěže a Holec na tom má opravdu velký podíl.

  Šikovný forvard bodoval i v následujících dvou extraligových sezónách v dresu Jihočechů a velmi platným hráčem byl i v play-off poslední sezóny 2021/2022. Skvělou sérii se Spartou Praha, která znamenala bronzovou medaili, mají hokejoví příznivci určitě ještě v paměti.

  Nyní se hráč, který platí za nesmlouvavého bojovníka, vrací do Horácké Slavie, kde je aktuálně nejzkušenějším hráčem kádru. Miroslav Holec je typem hráče, který odvádí velmi cennou práci pro tým, je hokejovým dříčem, dokáže skvěle bojovat na hranici brankoviště, ale má i smrtící instinkt střelce.


 • Miroslav Holec na www.eliteprospects.com

 • Podobné články

  Aktuální zprávy

  HST se zúčastní charitativních akcí. Everesting v Třebíči a Happy run ve Valči

  23.05.2023
  Aktuální zprávy

  Kvalita a zkušenosti do obrany, posílí ji Lukáš Kříž. Těším se na mančaft, říká

  11.05.2023
  Aktuální zprávy

  V přípravě s týmy ze čtyř různých soutěží, přijede Slovan i Kometa

  10.05.2023