Menu +

Debutant Mlčák: Venca Čejka mě občas na ledě koučoval, což potěšilo

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Horáci odehráli ve středu podvečer své poslední domácí utkání v rámci skupiny O předkolo. Frýdek se ujal vedení, ale Třebíč třemi góly otočila vývoj utkání, ovšem dvoubrankový náskok domácím hráčům nestačil. Frýdku se povedlo ve třetí části manko smazat a poslat duel do prodloužení, respektive samostatných nájezdů, kde byly znovu úspěšnější bílé hvězdy. Do utkání nastoupil i osmnáctiletý obránce Jan Mlčák, pro kterého to bylo první utkání v třebíčských barvách. Právě mladý obránce hodnotil vítězné utkání i své přijetí do kabiny.
Sdílejte článek
 

Jan Mlčák nastoupil ke svému prvnímu utkání v dresu Třebíče, a premiéra to byla vítězná. „Před zápasem jsme si řekli v šatně, že nechceme nic podcenit nebo to odevzdat, takže jsme chtěli hrát pořád stejně, být aktivní. Ovšem myslím si, že jsme se soupeři v utkání dost přizpůsobili. Oni moc nebruslili a pouze nahazovali kotouče. Jen díky tomu, že jsme se přizpůsobili, tak utkání došlo až do samostatných nájezdů.“

První třetina přinesla nejdříve branku hostů, ale domácí borci zvládli dvě minuty před první sirénou vyrovnat. Druhá třetina již přinesla více třebíčské radosti, když se prosadili Szathmáry a Nedvídek. „V šatně jsme si řekli, že budeme hrát to, co umíme a zdobí nás celou sezónu. To jsme začali od druhé periody více plnit. Ale stále si myslím, že jsme nedosáhli takového výkonu, který bychom mohli předvést,“ komentuje odchovanec Přerova.

Foto: Jiří Koutník

Ve třetí třetině si Třebíč vypracovala několik dobrých šancí, jenže ani jedna neskončila čtvrtým gólem v síti Suchánka. Nevyužité šance stály domácí plný bodový zisk, jelikož se Frýdku povedlo vyrovnat góly Kafky a Matiaška. „Byli jsme málo důrazní na brankovišti před naší i jejich brankou. Ten vyrovnávací gól padl z přečíslení, takže nás potrestali po naší chybě a můžeme být rádi za to, že jsme to dokázali odčinit v nájezdech,“ přemítá nad závěrem utkání osmnáctiletý bek.

Utkání nakonec rozhodla až nájezdová loterie, na kterou však vůbec nemuselo dojít, kdyby Matěj Psota uspěl v poslední minutě prodloužení s netradičním zakončením mezi nohama. „Trošku jsme se s klukama na střídačce pousmáli. Chtěl si to vyzkoušet, věřil si na to. Kdyby z toho padla branka, tak by to byla ještě krásnější akce,“ usmívá se.

Pro Jana Mlčáka to bylo první utkání v dresu Třebíče. „Kluci mě přijali parádně a pomohli mi do prvního zápasu. Když jsem přišel poprvé do šatny, tak tam panovala parádní atmosféra. Vždy je lepší přijít do týmu, kterému se daří a ta nálada je suprová, než přijít do celku, který se topí někde ve spodku tabulky a hraje se v nervech nebo stresu." A kdy se dozvěděl obránce, který nastupuje i za brněnskou Kometu, že odehraje utkání proti Frýdku? „V pondělí večer mi volal trenér z Brna, že mám přijít v úterý na trénink do Třebíče, který jsem absolvoval a proti Frýdku jsem už nastoupil.“

Trenéři Mlčáka nasadili do obranné dvojice s Václavem Čejkou, nejzkušenějším obráncem Třebíče. „Před utkáním jsme si spolu na chvíli sedli a řekli jsem si, co se hraje v obranném a útočném pásmu. Občas si mě na ledě koučoval, za to jsem byl rád a nějak jsme to spolu zvládli,“ těší Mlčáka, který stihl v letošní sezóně nastoupit za juniorku i áčko Komety a odehrát utkání i v druhé nejvyšší české soutěži. „V juniorské lize není takový systém a taktika, takže je to něco jiného. V extralize se taktika musí více dodržovat a není to tak rychlé jako Chance Liga, ale nějak s tím problém nemám. Jsem rád, že jsem tak vytížený,“ těší ho.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020