Dneska jsme nic pořádného nevymysleli, říká Petr Zahradník

T ř e b í č - První derby Vysočiny této sezóny vyhrála Dukla. Zápas ovlivnilo velké množství vyloučených, když jen v první třetině zahřívalo trestné lavice deset hráčů, z toho šest třebíčských. I díky vynikajícímu Michalu Nedvídkovi v třebíčské bráně se však skóre neměnilo. První branky viděli diváci až ve druhé třetině, kdy dvakrát skórovali domácí. Za hosty na 2:1 snižoval ve 48. minutě Michal Roháčik, ale na konečných 3:1 pro Jihlavu pak upravil v power-play Oldřich Bakus. Po utkání jsme si k mikrofonu pozvali brankáře Michala Nedvídka a útočníka Petra Zahradníka.

Michal Nedvídek

I takovéhle zákroky předváděl Michal Nedvídek

Michal Nedvídek nastoupil za Horáckou Slavii ke druhému utkání, v tom minulém totiž v průběhu druhé třetiny musel střídat za zraněného Filipa Luňáka.
“Myslím, že v první třetině jsme nechali Jihlavu hodně hrát a to především díky přesilovkám, hodně nás to dostalo pod tlak, naštěstí do brány nic nespadlo. Ve druhé třetině jsme zase někdy zbytečnými fauly dostali Jihlavu do hry a ta toho využila, když dala dva góly.“

Mladý brankář rozhodně neměl lehkou pozici, v minulém utkání musel nahradit zraněného kolegu a hned o dva dny později ho čekalo derby s Duklou. V utkání však předvedl vynikající výkon a především díku jemu byl po první třetině stav 0:0.
“Filipa jsem střídal na začátku druhé třetiny zápasu s Olomoucí, ale na to musí být gólman připraven. Já jsem byl plně koncentrovaný a připravený. Budu dělat všechno pro to, abych byl mužstvu co nejvíce platný. Teď se musíme z tohoto zápasu poučit a jdeme dál.“

Petr Zahradník

Petr Zahradník (v červeném) v mlýnici před jihlavskou brankou

Hodně třebíčských fanoušků věřilo, že po dvou předchozích vítězstvích by i z Jihlavy mohly body putovat do Třebíče, ale k jejich smutku se tak nestalo. Příčiny ze svého pohledu shrnul Petr Zahradník.
“V derby rozhodně nehraje roli to, že my jsme měli na kontě dvě vítězství a Jihlava žádné. Prostě je to derby a v něm předchozí výsledky nic neznamenají. Na to se nedá spoléhat.“

Hra třebíčského týmu postrádala dnes oproti předchozím dvěma utkáním větší přesnost a kombinační jistotu.
“Je to pravda, celý zápas nám dneska příliš nevyšel, navíc tady nebyl moc dobrý led, ale to bylo pro oba týmy stejné. Dneska jsme nic pořádného nevymysleli, odskakovaly nám puky, nešlo nám to, smutně konstatoval urostlý útočník.

Celkem dvacet pět hráčů vyloučil hlavní sudí Šír. Byl zápas opravdu tak tvrdý, nebo měl rozhodčí přísnější metr?
Ať se hraje tady v Jihlavě, nebo u nás s Jihlavou, tak ty zápasy jsou vždycky trochu víc vyhecované a bývá hodně trestů, takže se ani nedivím tomu, že těch vyloučených bylo hodně i dnes, odmítá přísnější metr rozhodčích Petr Zahradník.