Menu +

Dnešní dárcovství plazmy si našich pět hráčů náramně užilo

Aktuální zprávy
Jak již z uplynulých dnů víte, listopad je měsícem, kdy Horácká Slavie Třebíč každoročně uspořádává akci s názvem „Červená – barva našeho života“. Letošní rok, bohužel kvůli novému Coronaviru a opatřeními s ním spojenými, konání akce nedovoluje. Bílé hvězdy a celý realizační tým alespoň vyjádřili zdravotníkům všeobecně, i ostatním členům IZS, obdiv a vděk za jejich nepostradatelnou práci. Když pak na třebíčský zimní stadion dorazila prosba o darování plazmy muži, kteří si onemocněním Covid 19 prošli, dotyční neváhali.
Sdílejte článek
 

Vzhledem k bezpečnostním opatřením, se v třebíčské nemocnici musí naši hráči střídat jeden po druhém, dnes transfuzní oddělení navštívila pětice hráčů Nedvídek, Zukal, Valík, Ferda a Vodný.

„Jsem rád, že jsme mohli věnovat plazmu, která třeba někomu zachrání život. Pokud jste prodělali Covid, běžte i Vy darovat plazmu a pomoci tím lidem, kteří to potřebují,“ vyzývá všechny uzdravené muže kapitán mužstva Lukáš Nedvídek.

Lukáš Zukal během odběru krevní plazmy

Celý průběh odběru a bezprostřední pocity z něj popisuje i Lukáš Zukal: „Jelikož jsem byl na darování poprvé, vůbec jsem nevěděl, co od toho čekat. Byla to naprostá pohoda. Vlastně úplný minimum, co může člověk udělat. Už teď se těším na společné darování krve v rámci akce Červená – barva našeho života příští rok.“ S úsměvem pak Zukal dodává: „Rád bych ještě určitě vyzdvihl personál na transfuzním oddělení. To bylo něco úžasnýho, cítil jsem se jako doma.“

„Jsme velmi rádi za dlouholetou spolupráci s paní doktorkou Vojáčkovou a celým týmem zdravotních sestřiček transfuzního oddělení v Třebíči. Děkujeme, že se nám o kluky dnes tak hezky postaraly a těšíme se zas na příště. A to ať už v nemocnici, nebo u nás v KHNP areně na nějakém zápase, kam jsou, jako každý rok, srdečně zvány,“ doplňuje dnešní akci Daniel Šlapák, obchodní a marketingový manažer klubu.

Podobné články

Aktuální zprávy

Uzavíráme kompenzace loňských permanentek

dnes
Aktuální zprávy

Podmínky pro návštěvníky přípravných zápasů a související informace

včera
Aktuální zprávy

Nechtěl jsem vymýšlet nic složitého, hlásí Jan Mičán k masce v barvách HST

před 2 dny