Menu +

Docela v klidu zápas, říká o vítězném derby brankář Jakub Lev

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - V osmnáctém kole první ligy viděl více než slušně zaplněný třebíčský stadion druhé velké derby Vysočiny mezi domácí Horáckou Slavií Třebíč a Duklou Jihlava. Třebíčský kouč Pokorný před zápasem tvrdil, že domácí chtějí soupeře přehrát jako tým. A jak řekli, tak udělali. Proto bylo těžké vybrat po utkání hráče k pozápasovému rozhovoru. Volba padla na gólmana Jakuba Lva a útočníka Petra Obdržálka.
Sdílejte článek
 
Na derby se do hlediště Zimního stadionu města Třebíče vměstnaly takřka tři tisícovky diváků. Ti viděli v první třetině opatrný hokej, s větší aktivitou Dukly, kterou otupil brankář v bílém dresu, Jakub Lev. Svůj tým ovšem podržel i v následujících dvou třetinách, v nichž už byli domácí lepší a dokázali svoji převahu vyjádřit i gólově. Ve třiapadesáté minutě už vedli 3:0.


Jkaub Lev

Jakub Lev

“Pro mě to bylo docela jednoduchý. Oni moc nestříleli, začali kousat až ke konci, takže docela v klidu zápas,“ říká s ledovým klidem brankář, jenž do Třebíče přišel z Kladna.


Dlouho se čekalo na první gól, oba gólmani do té doby, než padl, moc práce neměli. Přesto několikrát divákům zatrnulo. Těsně po první siréně dokonce Jihlavští rozvlnili síťku za třebíčským gólmanem.


“Nejtěžší třetina? Asi ta první. Měl jsem tam dva strašný kiksy, které oni naštěstí nepotrestali. Ten první, to jsem si dal málem vlastňáka hokejkou, nějak se mi to přilepilo na hůl. Ten druhý byl puk vystřelený přes celé kluziště, já jsme si to chtěl dát na jistotu na břicho, ale odrazilo se to přímo hráči na hokejku. Ještě, že už byl konec,“ už s úsměvem hodnotí Jakub Lev, kterému však v kabině nikdo neřekne jinak, než "Tygře".


“Nebylo to nervozitou, prostě se to nějak blbě odrazilo,“ popisuje „Tygr“ s ledovým klidem situace, při nichž však v hledišti mnoha divákům vynechával srdeční sval.


Derby s Jihlavou je pro diváky obou táborů vždy trošku jiným zápasem než zbytek prvoligového maratonu. Jak potvrzuje Jakub Lev, i v kabině byla atmosféra před derby jiná než obvykle.
“Jo, docela to bylo cítit. Já osobně jsem to však nijak zvláštně nevnímal. Pro mě to bylo jako každý jiný zápas. Je mi jedno s kým hrajeme.“


V posledních utkáních Jakub Lev vystřídal v brance Pavla Míču. Čtyři poslední zápasy, v nichž nastoupil, vždy skončily bodovým ziskem.

“Určitě je v kabině větší pohoda, po vyhraným zápase je vždycky dobrá nálada. Určitě lepší, než když se prohrává," potvrzuje známou pravdu gólman, jenž se dostal do formy, kterou od něj diváci i trenéři očekávali.


Že přece jen derby mívá svoje speciality i v kabině, nejen v hledišti, potvrzují i pro dnešní hodnocení poslední slova Jakuba Lva.


“Na zápas byla vypsaná speciální prémie od pana trenéra. Budou pizzy, takže se těšíme na zítřek,“ rozzáří se tvář třebíčského gólmana.


Druhý, uklidňující gól a druhá asistence u třetí branky Horácké Slavie. To je vizitka Petra Obdržálka v zápase s Duklou.


“Obě mužstva se neměla čím překvapit. Bylo to derby a bylo to o prvním gólu, kdo dá první gól, většinou v takových zápasech vyhrává,“ potvrdil Petr Obdržálek důležitost první branky, kterou v sedmadvacáté minutě vsítil po důrazu na brankovišti kapitán Horácké Slavie, Petr Zahradník.


Petr Obdržálek

Petr Obdržálek

První třetina nabídla hodně opatrný hokej, bylo jasné, že nikdo nechce udělat zbytečnou chybu a pustit soupeře do vedení.


“Od trenéra jsme takové pokyny neměli, měli jsme útočit, jakmile k tomu bude příležitost, ale tak se to vyvíjelo a čekalo se na ten první gól.“


Dvaadvacetiletý forvard má už na svém kontě čtyři branky. V zápase s Duklou se jednou trefil a podíl si připsal i u třetího gólu z třiapadesáté minuty, jehož autorem byl Aleš Staněk.


“Ten gól, to byla skvělá nahrávka od Nahece (Lukáš Nahodil – pozn. red.), kterou jsem dostal mezi kruhy. Mně už pak zbývalo se jen dobře trefit. U toho druhého gólu jsem jen puk posunul za bránu Rakymu (Daniel rákos –pozn. red.) a ten to pak přihrál Stáňovi (Aleš Staněk – pozn. red.), který z prostoru před brankovištěm dával gól. Na tom gólu jsem vlastně neměl zásluhu.“


O Dukle se všeobecně ví, že její hra je postavená na produktivitě výborných útočníků - Daniela Hodka a Oldřicha Bakuse. První jmenovaný ale od poloviny zápasu musel sledovat zápas už převlečený v civilu, když byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Bakuse pak domácí velmi dobře pohlídali. Dostal se snad do jediné větší šance a hned z toho byl jediný, ale i poslední gól Dukly v utkání.


“Ano, víme o tom a měli jsme takové pokyny od trenéra, dávat na tyto dva hráče velký pozor. Věděli jsme, že když je ubráníme, dá se říct, že je to polovina vítězství,“ potvrzuje taktiku na nejatraktivnější hokejový zápas na Vysočině, který se tentokrát stal zaslouženě třebíčskou kořistí, Petr Obdržálek.


Atmosféra derby se vyrovná jen máločemu. Fanoušci Horácké Slavie, přesto, že jejich tým byl před zápasem poslední, přišli v hojném počtu, připravili na úvod hezké choreo, a celý zápas byli velmi hluční. Odměnou jim bylo vítězství. Zasloužené vítězství jejich týmu.


“Určitě jsme to vnímali. Ze začátku soutěže, když jsme prohrávali, tak na nás moc lidí nechodilo. Teď se začalo vyhrávat, dnes to navíc bylo ještě derby, takže přišel skoro plný dům. Diváci nám hodně pomohli,“ chválí publikum útočník s číslem 86 na dresu.


Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024