Menu +

Dvě třetiny jsme byli lepší, nevyšel závěr druhé části, smutní Vladimír Stejskal

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Už deset kol má za sebou první liga. Horácká Slavia opět nedokázala bodovat, opět po vcelku dobrém, v první polovině utkání i velmi dobrém výkonu musela na konci utkání odcházet z ledu se sklopenou hlavou a i nadále se krčí na dně prvoligové tabulky. Tentokrát domácí obral o body Hradec Králové. Jediné dvě branky Třebíče v tomto utkání dala čtvrtá pětka, konkrétně Vilém Burian a do sestavy se navrátivší Vladimír Stejskal. Právě jeho jsme požádali o hodnocení zápasu.
Sdílejte článek
 
Scénář posledních zápasů Horácké Slavie jako by byl už předem daný. Hráčům nelze upřít snahu a bojovnost, ale když už to vypadá, že by mohli brát nějaký ten bodík, přijde hrubá individuální chyba a veškerá snaha přijde nazmar. Tak tomu bylo v utkání s Kometou, Chrudimí, Benátkami i Hradcem Králové.


“Myslím, že jsme byli dvě třetiny lepší, ty poslední tři minuty druhé třetiny nám nevyšly, dostali jsme tam dva góly, což asi rozhodlo. Kdybychom tam ty góly nedostali, asi bychom to udrželi. I tak jsme ale měli udržet stav 2:2, měli bychom bod a mohli jsme o další hrát v prosloužení. Takhle nemáme nic,“ smutní mladý útočník Vladimír Stejskal, který do Třebíče přišel na hostování z Českých Budějovic.


Vladimír Stejskal

Vladimír Stejskal

Člen reprezentační dvacítky se v posledních utkáních nevešel do sestavy, v utkání s Hradcem však dostal šanci a chytil ji opravdu za pačesy. Společně s Vilémem Burianem, ač zařazeni do čtvrté „rozbíjecí“ formace, totiž zařídili oba dva góly domácího celku. Stejskal skóroval v minutě čtrnácté, Burian nahrával. Ve třicáté třetí minutě si oba hráči role vyměnily a Třebíč vedla už 2:0.


“Naposledy jsem hrál zápas před týdnem na reprezentační akci v ligovém zápase jsem nehrál už dlouho. Proto jsem se chtěl předvést, čekal jsem na šanci, nehrál jsem asi pět zápasů. Bohužel jsme prohráli.“


Vladimír Stejskal otevřel střeleckou listinu zápasu. Ve čtrnácté minutě zápasu překonal ležícího Koutského střelou do horní části branky.


“Snažil jsem se chodit často do brány, protože když je na branku nastřelený puk, je šance na dorážku. Proto jsme před brankou čekal, puk se ke mně odrazil a já jsem ho jen dal do prázdné brány,“ popisuje jeden z radostných okamžiků zápasu devatenáctiletý forvard.


“Spolupráce s Vildou Burianem mi sedí. Od té doby co jsem přišel, hrajeme jen spolu, a buď se k nám přidá Milan Přibyl, nebo tam byl někdo jiný, ale s Vildou se potkáváme nejčastěji,“ pochvaluje si Stejskal spolupráci s dalším mladým hráčem třebíčského kádru, Vilémem Burianem.


Už ve středu zajíždí Třebíčští na led Kadaně. V zápase předposledního s posledním jde o hodně. Z Třebíčského pohledu jde o to, udržet kontakt s týmy, řekněme čtvrté čtvrtiny tabulky a nepropadnout se do velké bodové ztráty. Toho si je vědom i Vladimír Stejskal.


“Je to souboj posledních dvou mužstev tabulky. My tam musíme hrát ze zabezpečené obrany, udělat nějaký bod. Uvidíme podle vývoje utkání, ale nesmíme dostat rychle gól a měli bychom bodovat,“ uzavírá povídání po bodově nepovedeném zápase s Hradcem Králové Vladimír Stejskal.


Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024