Dvougólový Holec: Od druhé třetiny jsme vyhrávali osobní souboje, Jihlava s tím měla problémy

I druhé derby Vysočiny letošní sezony patřilo Třebíči. Horáci tentokrát zvítězili nad Jihlavou 6:2, což je jeden z nejvýraznějších triumfů nad odvěkým rivalem v celé historii vzájemných zápasů. Výhra je o to cennější, že se zrodila na ledě soupeře. Něco takového se zkrátka nepovede každý den. O klíčových momentech střetnutí hovoří autor dvou gólů Miroslav Holec.

Vyhráli jste derby nad Jihlavou, takové vítězství těší o to víc, ne?

Z pohledu fanoušků určitě, protože rivalita mezi Třebíčí a Jihlavou zkrátka je. Když ale budu mluvit za sebe, tak já zápasy mezi Třebíčí a Jihlavou beru úplně normálně. Je to pro mě zápas jako každý jiný. Jsem ale samozřejmě rád, že jsme vyhráli.

Přitom první třetina nebyla z vašeho pohledu ideální. Co zaznělo v kabině mezi prvním a druhým dějstvím?

První třetina byla od nás tragická. Nebruslili jsme, nebylo to dobré. O přestávce jsme si řekli, že to musíme změnit, chtěli jsme začít vyhrávat osobní souboje, což se nám naštěstí povedlo a Jihlava s tím měla velké problémy. Díky tomu jsme zápas otočili.

Jeden ze zlomových momentů nastal na začátku druhé třetiny, kdy jste ubránili dvě po sobě jdoucí přesilovky Jihlavy, přičemž hned poté jste z vaší první početní výhody skórovali…

Souhlasím. Přesilovky oslabení jsou vždycky důležitý moment. Když se vám podaří ubránit oslabení, vždycky tím soupeře zabrzdíte. Nám se navíc povedlo dát gól hned z naší první přesilovkové možnosti. O to výraznější ten efekt byl.

„Když se vám podaří ubránit oslabení, vždycky tím soupeře zbrzdíte."

Přišlo mi, že zejména proti brankáři Beranovi jste se snažili střílet do horních pater branky. Byl to záměr?

Za mě rozhodně ne. Hlavní je, že nám to tam napadalo.

Vy sám jste dal dva góly. Před sezonou jste mi říkal, že se na Chance ligu budete muset aklimatizovat, jak se cítíte po necelé polovině základní části?

Řekl bych, že už je to lepší. V soutěži je hodně mladých kluků, hodně se lítá. Právě na to jsem si musel zvykat.

Je Chance liga v porovnání s vašimi dřívějšími zkušenostmi s druhou nejvyšší soutěží v něčem jiná?

Jiná je určitě. Co si vzpomínám, tak dřív tady bylo víc zkušených hráčů, díky čemuž byla liga hokejovější. Dneska je v soutěží víc mladých kluků, takže se v ní, jak už jsem říkal, mnohem víc lítá.

Jihlavě se v pelhřimovském azylu nedaří, naposledy tam vyhráli na konci září. Říkali jste si to před zápasem?

Vůbec ne, soustředili jsme se sami na sebe. Nám se pro změnu moc nedaří ve venkovních zápasech. Naposledy jsme venku vyhráli v Šumperku, takže nám šlo hlavně o to, abychom konečně přivezli body i ledu soupeře.

Co říkáte na atmosféru, kterou vytvořil zaplněný sektor třebíčských fanoušků?

Byla skvělá, naši fanoušci byli hodně slyšet. Moc jim za to děkujeme.