Menu +

Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

Aktuální zprávy
T Ř E B Í Č - Ve středu 29.5. 2024 proběhl na stavbě zimního stadionu další z kontrolních dnů. Účastnilo se jej celkem dvanáct členů všech zúčastněných stran včetně investičního technika města Třebíče, obou realizačních firem, projekce, statika, stavebního dozoru i Horácké Slavie.
Sdílejte článek
 

MĚJ I TY DOMA KOUSEK STADIONU - NABÍDKA ZDE


Byla provedena obhlídka celého staveniště od vrátnice, přes restauraci, hrací plochu, tribuny a kabiny až po strojovnu. Velká pozornost byla věnována bourání bunkru, kde je vidět značný pokrok a celá západní strana stadionu už je bez přistavěných budov jak šaten mládeže, tak i truhlárny a technologie chlazení.

Velký bagr právě odkusoval další kusy betonu a pracoval už v blízkosti samotné prosklené západní stěny stadionu. Menší stavební stroje už také pracovaly na rozebírání betonové vrstvy chladící desky hrací lochy. Desek je na sobě hned několik, takže se jedná o těžkou práci.

Aby do haly stadionu mohly najet těžké a velké stroje, musela být ubourána rolbovna a v průjezdu byla vybagrována jakási vana, kterou budou velké stroje dovnitř najíždět.

Vše můžete vidět na přiloženém videu a fotografiích.

O vyjádření jsme za stavební dozor požádali Ing. Jiřího Dvořáka.


Pane Dvořáku, rekonstrukce začala na začátku dubna postupným odčerpáváním a odvozem nebezpečného čpavku. Ten už je všechen pryč. Co se od té doby na stavbě zvládlo?

Po odstranění a zlikvidování čpavku z chladícího zařízení začaly naplno vyklízecí a také bourací práce. A to jak uvnitř budovy stadionu, tak také na západní straně, která je určená k demolici, kde je odstraňován takzvaný bunkr a kde pak vznikne nová moderní přístavba.

Narazili jste během dosavadních prací na nějaký problém? Vzhledem ke stáří stadionu a jeho postupnému budování lze asi nějaké komplikace předpokládat.

Během dosavadních prací jsme nenarazili na žádný problém a všechno probíhá podle zpracované projektové dokumentace a podle harmonogramu. Žádné anomálie se zatím neobjevily, ale samozřejmě teprve až začneme bourat uvnitř, tak tam se nějaké věci mohou najít. Víme, že stadion je celkově stavěný na třikrát a je otázkou co všechno se tam objeví.

Jaké práce se budou provádět teď v nejbližší době, co všechno vás čeká?

V nejbližší době budeme pokračovat v demoličních pracích tak, aby všechno bylo připraveno na západní části stadionu pro novou výstavbu. Další demoliční a bourací práce budou pokračovat i uvnitř stadionu.


Potěšitelným faktem je nejen to, že rekonstrukce probíhá, ale důležitým faktem je i skutečnost, že vše běží podle plánu a schváleného harmonogramu. Zhruba za měsíc by se naše redakce na staveniště ráda vrátila, aby vám mohla přinést další materiál o postupu rekonstrukce.

Pohled na odhalené trubky, ve kterých proudilo chladící médium

Chodby stadionu, kde bude probíhat bourání příček

Na hrací ploše je skladován vyklízený materiál a postupně je odvážen k likvidaci...

...a je ho opravdu hodně

Celkový pohled na hrací plochu

Bunkr pomalu mizí, pochutnávají si na něm bagry

Tady vznikne úplně nová přístavba s tělocvičnou, rozcvičovnou, denní místností, kabinami, sklady a dalšími prostorami

Pro vjezd velké techniky bylo třeba vybourat rolbovnu a odtěžit zeminu

Pohled od bývalého Fanshopu

Takhle teď vypadá kabina mužů, konkrétně její zadní místnost, kde byly rotopedy, masérna a sušárna dresůPodobné články

Aktuální zprávy

Spolupráce s KHNP pokračuje. „Moc si toho vážíme,“ zní z vedení HST

včera
Aktuální zprávy

Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

04.06.2024
Aktuální zprávy

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

14.05.2024