Menu +

Generálku na Znojmo odehraje Třebíč v Chrudimi

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie Třebíč budou v rámci 26. kola první ligy zajíždět na led celku HC Chrudim, kterému patří v tabulce 9. místo. Utkání se odehraje ve středu 9. listopadu 2009. Začátek utkání je naplánován na 18:00 hodin. Jak si naši hráči povedou, bude možno sledovat v tradičním on-line přenosu, který připraví redakce domácích.
Sdílejte článek
 

Pohled do soupisky Horácké Slavie

Slávistům stále chybí zraněný Petr Obdržálek, kterého vyřadilo zraněné rameno. Podle odhadů bude Obdržálek svému týmu chybět pravděpodobně až do 20. prosince. Otazník visí nad startem obránce Jakuba Kanii, jenž dostal v zápase s Táborem trest ve hře, což automaticky znamená zákaz startu minimálně na jedno utkání. Podle videa byl ovšem Kaniův zákrok naprosto čistý a zranění si způsobil hostující Vladimír Stejskal vlastní nepozorností. Vedení třebíčského klubu se snaží na tuto skutečnost upozornit, jak k tomuto faktu ale přihlédne, či nepřihlédne organizační pracovník pro první ligu, není zatím známo.
Zápas s Táborem musel pro nachlazení vynechat forvard David Ostřížek, ten se ale už zapojil do tréninku a o jeho startu v Chrudimi se rozhodne podle aktuálního zdravotního stavu hráče.


Z historie HC Chrudim

Hokejisté týmu HC Chrudim vstoupili do své druhé prvoligové sezóny, když v minulé sezóně dokázali jako nováček soutěže velmi příjemně překvapit výbornými výkony. Klub má poměrně bohatou historii, která sahá do roku 1931, kdy byl ve městě ustanoven hokejový oddíl. V novodobé historii klubu byl nepochybně důležitým mezníkem rok 2001. Východočeši tehdy postoupili do II. ligy. Dalším důležitým zlomem pro klub se stala sezóna 2006/2007. Jednak se zmodernizoval zimní stadion a kádr mužstva doznal výrazných pozitivních změn. Do týmu zamířili ostřílení borci s mnoha extraligovými či navíc i reprezentačními zkušenostmi.

Snahy o postup do vyšší soutěže se podařilo klubu naplnit hned v sezóně následující. Chrudimští postoupili do kvalifikace o 1. hokejovou ligu. Tou prošli zcela hladce, když ve všech utkáních dokázali zvítězit. Východočeští Kohouti tedy mají za sebou svůj premiérový prvoligový ročník a vedli si v něm velmi zdatně. Stali se díky solidním výkonům jedním z největších překvapení loňského ročníku. V této sezóně tak mají na co navazovat.

Pohled do kádru Chrudimi

V Chrudimi mohou těžit z velmi dobré spolupráce s Pardubicemi. Z tohoto extraligového klubu přišlo před začátkem sezóny hned několik talentovaných mladíků – gólman Filip Landsman, bek Marek Drtina a útočníci Filip Stoklasa, Tomáš Kaut, Jan Buchtele a Lukáš Radil. Z Pardubic přišel na hostování i brankář Vladislav Koutský a forvardi Ladislav Jindřich a zkušený Tomáš Blažek. Výraznou posilou ofenzivy by měl být i z Liberce přestoupivší zkušený forvard Stanislav Procházka. Tým však posiloval i v obranných řadách. Chrudimský dres pro tuto sezónu nově obléká čtveřice beků – David Mocek, Petr Mocek, Kamil Charousek a Jakub Evan. V týmu Východočechů působí několik hráčů, kteří v nedávné minulosti oblékli také dres Horácké Slavie Třebíč jako brankář Martin Růžička nebo útočníci Michal Klejna a Daniel Rákos. Během sezóny po nepřesvědčivých výsledcích odešlo několik hráčů, konkrétně útočníci Lukáš Král s Martinem Slovákem, který přišel do mužstva v rozběhnuté sezoně a také obránce Michal Šeda. Svoji aktivní kariéru ukončil brankář Libor Barta.

Buchtele nenastoupí

Dnes je již jisté, že proti Horácké Slavii Třebíč nenastoupí Jan Buchtele. Důvodem je zranění, které utrpěl v extraligovém zápase proti Liberci, kdy jej jeden z domácích hráčů nešetrně atakoval u hrazení a Buchtele musel být odnášen na nosítkách.

Změna na postu trenéra prospěla

Tým Chrudimi během letošní sezóny provedl změnu v realizačním výběru, když vyměnil trenéry mužstva. Konkrétně šel na místo Martina Hostáka Pavel Rohlík, který si za svého asistenta zvolil Jiřího Seidela. Stalo se tak paradoxně po prvním vzájemném zápase, který vyhrála Třebíč nad svým sokem doma 4:2.

Hokejistům HC Chrudim patří v tabulce průběžná devátá příčka se ziskem 36 bodů. Chrudimští mají pasivní skóre, když 70 branek vstřelili a 78 jich inkasovali. Na Horáckou Slavii ztrácejí celkem osm bodů.

Od výměny trenérů se může tým pochlubit touto bilancí – 4 výhry, 2 vítězství po prodloužení či nájezdech, 2 prohry v prodloužení či nájezdech a 5 porážek v normální hrací době. Výběr trenérů Rohlíka a Seidla má ovšem aktivní bilanci vstřelených branek. Celkem jich za 15 zápasů nastřílel 36 a inkasoval 35.

Jak se týmu daří a jak si vedou nejproduktivnější hráči

V posledních 4 zápasech si hráči připsali sedm bodů za dvě výhry, jednu porážku v nájezdech a jednu porážku. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Tomáš Martinec, který má na svém kontě 27 zápasů s bilancí 22 bodů - (6+22). Druhý je Jan Šeda s 19 body – (9+10), třetí pozici si drží Tomáš Blažek, který odehrál 18 zápasů a zaznamenal 12 bodů – (4+8). Nejproduktivnějším obráncem týmu je bývalý třebíčský hráč Petr Mocek, který odehrál 23 zápasů a zaznamenal velmi slušných 13 bodů – (5+8). Druhou příčku si drží Zdeněk Toužimský, jenž odehrál 27 zápasů, v nichž m bilanci 8 bodů – (4+4).

V brance se pravidelně střídá trojice Filip Landsman, Martin Růžička a Vladislav Koutský. Nejlepší čísla má překvapivě Landsman, který si drží vynikající průměr branek na zápas – 1,9 a má úspěšnost zákroků 94,43%.

Poslední 3 zápasy našeho soupeře:

Jihlava – Chrudim 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 1:0)

Branka: 40. Šeda (Semorád, Zadina).

Chrudim – Havlíčkův Brod 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky: 5. Procházka (Žák), 21. Malinský (Žák, Martinec), 31. Semorád (Šeda, Suchý).

Kadaň – Chrudim 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Sestavy obou mužstev z posledních duelů:

Chrudim: Landsman (Němec) - Toužimský, Radil, Martinec, Evan, Blažek, Poskočil, Zadina, Procházka, Suchý, Malinský, Bělohlávek, Semorád, Žák, Kaut, Drtina, Rákos, Šeda, Bláha, Klejna, Charousek.

Třebíč: Lev (Míča) - Sedláček, Gula, Sláma, Ostrčil, Kempný, Koktan, Hrbáček - Laš, Dolníček, Burian - Káňa, Nahodil, Kania - Přibyl, Zahradník, Fila - Čech, Krätzer, Kundela.

Utkání budou řídit:
M. Petružálek (Litvínov) - J. Čížek (Pardubice), J. Padevět (Pardubice).

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024