Gólu jsem si nevšiml, culí se Vodička. Na tabulku nekouká

Čtvrté a v základní části poslední derby Vysočiny vyznělo lépe pro Třebíč. Bílé hvězdy porazily jihlavskou Duklu na jejím ledě 3:1, což rezultuje v zisk veledůležitých tří bodů do tabulky Chance ligy. Vítězným gólem se o ně přičinil poctivý zadák Petr Vodička, jemuž proto patří pozápasové ohlasy.

Výhra v derby potěší vždy dvojnásob, že?
Určitě jo, není to tuctový zápas, rivalita je znát. Z takového triumfu máme všichni o to větší radost.

Byl zlomovým momentem utkání tvůj gól na 2:1, nebo bys vybral ještě další okamžik?
Asi fakt ten můj gól na 2:1. První třetina nám vyšla dali jsme gól z přesilovky, ale ve druhé jsme se celkem trápili. Zápas se naklonil na soupeřovu stranu, přičemž my si k tomu během přestávky mezi druhou a třetí třetinou něco řekli. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že zápas chceme urvat, což naštěstí vyšlo.

Třetí třetina byla z obou stran hodně opatrná, že?
Přesně tak, bylo cítit, že nikdo nechce udělat zbytečnou chybu, která by soupeři nabídla náskok. Když se dívám zpětně, do mého gólu na 2:1 se ve třetí třetině pořádně nic nedělo.

Klíčový gól na 2:1 jsi vstřelil od modré čáry, zamýšlel jsi svůj pokus primárně jako střelu, nebo to byla původně nabídka na teč?
Byla to střela, ale dlouho jsem k ní neměl prostor, takže jsem čekal. Když se pak otevřela skulinka, poslal jsem to na bránu a naštěstí padl gól. Já si ale gólu popravdě nevšiml, došlo mi to až podle reakce kluků, kteří se za mnou jeli radovat.

Nutno říct, že spoluhráči jihlavskému brankáři parádně clonili ve výhledu...
Přesně tak, před bránou byl velký provoz, což je dobře.

Pokuta za vítězný gól v derby padla?
Naštěstí ne, v sazebníku nic takového nemáme. (směje se)

Všechny čtyři letošní derby skončily vítězstvím hostujících celků. Náhoda?
Řekl bych, že nic není vyloženě náhoda, ale něco konkrétního bych za tím taky nehledal. Všechny zápasy byly zkrátka velmi vyrovnané, rozhodovaly detaily.

Aktuálně běží poslední čtvrtina základní části, koukáte na postavení v tabulce a případné soupeře pro další fázi sezony?
Ještě je brzo. Tabulka je hodně vyrovnaná, všechno se může během pár kol otočit. Koukáme se hlavně na to, abychom si pro play off zajistili co nejlepší postavení.

Z tohoto pohledu je aktuální série tří vítězných zápasů v řadě určitě parádním povzbuzením...
Jak říkáš, taková série byla potřeba jako sůl. Teď ji chceme prodloužit minimálně do reprezentační přestávky.

V posledním zápase před pauzou vás čeká Sokolov, pro tebe to bude hodně pikantní, co?
Jasně, pocházím odtamtud, takže se na každý zápas se Sokolovem těším. Na rozbruslení s klukama určitě prohodíme pár slov. Hecování musí být.