Menu +

HST hlásí: Další podpisy, posila i návrat do sestavy

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Vedení našeho klubu usilovně pracuje na sestavování kádru pro příští sezónu. Po podpisech smluv s Ladislavem Bittnerem, Radimem Ferdou, Davidem Michálkem a Michalem Vodným přichází další výborné zprávy. Horácká Slavia se dohodla na nové roční smlouvě s obráncem Antonínem Bořutou a opce byla uplatněna u dalšího obránce Michala Furcha.
Sdílejte článek
 

Jak již dříve uvedl hlavní trenér a sportovní manažer týmu mužů Kamil Pokorný, společně s předsedou klubu Martinem Svobodou už delší dobu pracují na skládání kádru pro nadcházející ročník 2023 – 24.

Již minulý týden jsme informovali o popisech smluv a uplatnění opcí u čtyř hráčů – ČTĚTE ZDE .

Nyní přichází další informace o další nové smlouvě a uplatněné opci.

“V první řadě jsem rád, že se nám povedlo domluvit s jedním z nejkvalitnějších obránců celé soutěže Tondou Bořutou na další sezónu. Byla to naše priorita, protože Tonda nám zapadl do týmu, hraje výborně, zkvalitnil přesilovky a v současné době je to nejproduktivnější bek Chance ligy. Pro nás jde o hráče, který je rozdílový a proto jsme hrozně rádi, že u nás bude pokračovat i v další sezóně. Myslím si, že jedním z rozhodujících faktorů je i to, že je u nás v klubu spokojený. Také proto se mu takhle dobře daří i hokejově,“ přidává svůj pohled a informace k podpisu nové smlouvy s Antonínem Bořutou Kamil Pokorný.

Antonín Bořuta

Dalším členem současného kádru, který v Třebíči působí už pátou sezónu je Michal Furch. A můžeme prozradit, že přidá i šestou, protože Horácká Slavia na něj uplatnila opci, která byla součástí jeho smlouvy.

“Dalším obráncem, na kterého jsme uplatnili opci, je Michal Furch. Je to kmenově náš hráč, stabilní a spolehlivý bek, navíc pravák, který má dobré fyzické parametry, hraje nám velice dobře v defenzivě. Proto jsme neváhali a opci jsme uplatnili a tudíž u nás bude pokračovat i příští sezónu,“ uvádí k prodloužení kontraktu s Michalem Furchem třebíčský lodivod.

Michal Furch

“Povedlo se nám získat do obrany Petra Vodičku ze Sokolova. Je to obránce, který zná místní poměry, už u nás působil a podával zde velice slušné výkony. Vlastně oklikou přes Sokolov se po dvou letech vrací k nám do Třebíče. K týmu se připojí dnes (v pátek 20.1. - pozn. red.) a my věříme, že nám pomůže a že mu to tady u nás zase sedne. Má u nás vyřízeno hostování do 30.4. 2023, uvedl Kamil Pokorný v rozhovoru po třetí čtvrtině Chance ligy, který si můžete PŘEČÍST ZDE. Petr Vodička nastoupil už v sobotu k utkání se Slavií Praha, kde pomohl k vítězství a velmi cenným třem bodům.

Petr Vodička

A protože dobrých zpráv není nikdy dost, připomínáme, že do sestavy se už v utkání v Praze vrátil Vojta Šilhavý, který ve vítězném zápase se Vsetínem utrpěl zranění, když ho nepříjemně zasáhla jedna ze střel. Vojta je ale tvrďák a vynechal jen dvě utkání. Nyní už je naplno připraven naskočit do zápasů.

Vojtěch Šilhavý

Podobné články

Aktuální zprávy

Přidej se k nám a sbírej zážitky! Hledáme posily do redakce

včera
Aktuální zprávy

Přestávka? Hlavně doléčit, uzdravit se a potrénovat, říká Kamil Pokorný

před 2 dny
Aktuální zprávy

Šťastný puk je zpátky – zamiřte přesně na střed a slavte úspěchy s HST!

03.02.2023