Menu +

HST: novinky v dětském a mládežnickém hokeji před novou sezonou 2021/22

Aktuální zprávy
Jak bylo již napsáno a několikrát řečeno, uplynulá sezóna se zapíše černým písmem do historie dětského a mládežnického hokeje a to nejen v Třebíči. Každopádně HST vyhlíží novou sezónu s optimismem a veškeré plány směřují ke standardnímu rozjezdu letní přípravy všech dětských a mládežnických mužstev HST. Samozřejmě jsou zde určitá omezení, která jsou způsobena současnou covidou situací, s nimiž ale HST počítá a tyto skutečnosti by letní přípravu neměly nijak ovlivnit.
Sdílejte článek
 

V tomto týdnu se již rozběhla letní příprava kategorií juniorů, dorostu a starších žáků. V příštím týdnu se postupně rozjedou ostatní věkové kategorie HST, takže hráči a rodiče budou neprodleně kontaktováni hlavními trenéry dané kategorie. Nutné je také pojmenovat rozdělení kompetencí v rámci jednotlivých kategorií mezi konkrétní trenéry. Jak již bylo zmíněno ve článku o áčku HST, hlavním trenérem juniorů a osobou zodpovědnou za užší propojení juniorského a dospělého hokeje je David Dolníček. Dorostovou kategorii má i letos na starosti Zdeněk Sedláček a hlavním trenérem pro kategorie starších a mladších žáků je Rosťa Malena. Za chod přípravkových kategorií je odpovědný Martin Čech společně se Štěpánem Hrůzou. Martin Čech bude zároveň zastávat post sportovního manažera mládeže a sekretáře klubu, tedy pozici, kterou úspěšně zvládal i v minulé sezóně, kdy svou prací pomohl klubu přežít těžkou sezónu, ovlivněnou spoustou negativních faktorů.

Nastavení soutěží a herních modelů pro sezónu 21/22 ještě není přesně dané, již nyní ale můžeme vycházet z následujících dat. V přípravkovém a žákovském hokeji v nastávající sezóně nedojde k žádným systémovým změnám. Svazem představovaný projekt devátých tříd a mateřských centrálních klubů se odkládá o rok a bude ještě pravděpodobně podroben nějaké diskuzi. Předem avizujeme, že HST se k tomuto projektu postavila záporně a v hlasování klubů patřila k těm, které jej nepodpořily a to především z hlediska nesystémovosti. Nedovedeme si totiž představit, že hráči po čtyřech letech strávených v mladších a starších žácích, tedy ve dvouročníkových soutěžích, půjdou opět do jednoročníkové soutěže. To se v praxi projeví tak, že spousta klubů nebude schopna postavit samostatnou devátou třídu, jelikož už teď mají problém sestavit dvouročníkové starší žáky. Budoucnost ale ukáže a HST bude připravena na jakoukoliv variantu.

V mládežnickém hokeji bude situace zajímavější. U juniorů bude model soutěže obdobný jako v loňské sezóně a před kluky ročníku 2002, 2003 a 2004 bude stát nelehký úkol, pokusit se probojovat z nejnižší regionální ligy do ligy juniorů. Herně nejzajímavější bude situace u dorostu. Tady po příští sezóně dojde k reorganizaci soutěží a vznikne třístupňový systém soutěží (extraliga dorostu, liga dorostu a regionální liga dorostu). A o to se tady bude hrát, dorost bude prostě muset zabrat a umístit se co nejvýše, aby zajistil pro budoucí generace místo v lize dorostu případně dokonce v extralize dorostu. Těžký úkol, tentokráte pro ročníky 2005 a 2006, ale jiná možnost neexistuje.

HST také pokračuje v koncepčních změnách v dětském a mládežnickém hokeji. Z kraje letošního roku opět v hokejovém prostředí proběhla diskuze o úrovni mládežnického hokeje. Výsledkem by v budoucnu mělo být přenastavení soutěží juniorů, dorostu i žákovských kategorií. HST se na toto připravuje a bude schopna reagovat na jakoukoliv variantu. Dále ale pracuje i na koncepčních změnách po vlastní linii. V rámci letní přípravy nově zařadíme tréninkové jednotky na ledovou plochu. Tato změna bude platit pro kategorie mladších žáků až juniorů, kdy podmínkou bude možnost trénovat na zimních stadionech. Další novinkou v tréninku bude příchod specializovaného kondičního trenéra v průběhu září 2021, který bude mít na starosti rozvoj fyzických parametrů dorostu a juniorů HST. Obecně se chceme zaměřit na skokové zlepšení práce u mládežnických kategorií. Proto už nyní pracujeme na zlepšení materiální podpory, probíhají také jednání s vedením středních škol a to vše s cílem vytvoření podmínek pro zlepšení a rozšíření možnosti tréninků pro tyto kategorie. Stejné práce na vložení speciálních tréninkových jednotek proběhnou i u žákovských kategorií. I v sezóně 21/22 bude probíhat úzká spolupráce se ZŠ T.G.Masaryka a ze strany HST bude opět doporučeno umísťovat hráče na tuto základní školu a to právě z důvodu organizace tréninků. Na druhou stranu bude od hráčů HST vyžadovat zlepšení zodpovědného přístupu a nasazení.

To jsou v kostce základní informace k dětskému a mládežnickému hokeji. Nyní zbývá věřit a doufat, že následující sezóna proběhne ve standardním duchu, nebude ovlivněna žádnými cizími faktory a bude nám umožněna plnohodnotná tréninková práce.

Podobné články

Aktuální zprávy

Sobotní kondiční seminář s Petrem Mockem

včera
Aktuální zprávy

Přípravné zápasy sezóny 2021/2022

před 2 dny
Aktuální zprávy

Nový erb HST - jak se vám líbí?

před 3 dny